ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»
USD 0,00
EUR 0,00
UaRu
  1. Головна
  2. /
  3. Like
  4. /
  5. Дайджест новин 14 квітня "Кримінальна реальність"

Дайджест новин 14 квітня "Кримінальна реальність"

1010

Під процесуальним керівництвом прокурорів Офісу генерального прокурора повідомлений про підозру ексчиновник Міністерства оборони України за фактом заволодіння державним майном за попередньою змовою з групою осіб, в особливо великих розмірах (ч. 5 ст. 191 КК України). Про це повідомляє пресслужба Офісу генпрокурора.

За даними слідства, заступник начальника Установи "28 управління начальника робіт", виконуючи обов'язки її начальника, в грудні 2016 року, зловживаючи службовим становищем, уклав та підписав Додаткову угоду до Договору інвестування будівництва на земельній ділянці військового призначення, для сприяння підконтрольному підприємству в отриманні прибутків, шляхом заниження вартості проінвестованої житлової площі.

"Достовірно знаючи, що вартість житла у будинках, розташованих в м. Києві, значно вища від вартості 1 кв м житла, зазначеного в актах приймання-передачі житлових та вбудовано-прибудованих приміщень, посадовець Міноборони безпідставно занизив вартість квартир та передав у власність підконтрольному товариству майнові права на ці квартири та приміщення загальною площею понад 1471 кв м. При цьому, в порушення вимог чинного на той час законодавства щодо обов’язкової передачі частини житла Міністерству оборони України, жодної квартири чи приміщення відомству передано не було", - підкреслюється в повідомленні.

Замість ОАСК Зеленський пропонує створити Київський міський окружний адмінсуд, - законопроєкт

Текст законопроєкту №5369 авторства президента України Володимира Зеленського про ліквідацію Окружного адміністративного суду м.Києва (ОАСК) і створення Київського міського окружного адміністративного суду сьогодні оприлюднено на сайті Верховної Ради.

Згідно з текстом законопроєкту, президент України Володимир Зеленський пропонує замість ліквідованого ОАСК створити Київський міський окружний адміністративний суд з місцезнаходженням у Києві, інформує Інтерфакс-Україна.

Згідно із законопроєктом, територіальна юрисдикція Київського окружного адміністративного суду поширюється на місто Київ.

Згідно з перехідними положеннями законопроєкту, після того, як набуде чинності закон, ОАСК припиняє здійснення правосуддя, а до початку роботи Київського міського окружного адміністративного суду справи, підсудні ОАСК, територіальна юрисдикція якого поширюється на місто Київ, розглядатиме та вирішуватиме Київський окружний адміністративний суд.

Згідно з перехідними положеннями, ОАСК невідкладно протягом десяти робочих днів передає судові справи, які перебувають у його володінні, до Київського окружного адміністративного суду. З дня початку роботи Київського міського окружного адміністративного суду Київський окружний адміністративний суд невідкладно передає справи, підсудні ОАСК, територіальна юрисдикція якого поширюється на Київ, до Київського міського окружного адміністративного суду.

З початку 2021 року достроково припинені повноваження двох іноземних дипломатів, які працювали в Україні, - звіт контррозвідки СБУ 

У першому кварталі 2021 р. контррозвідники СБУ задокументували порушення вимог Віденської конвенції про консульські зносини двома іноземними дипломатами. Їхні повноваження достроково припинені. Про це повідомляє пресслужба СБУ.

Також з початку 2021 року контррозвідники СБУ викрили понад 70 фактів державної зради, шпигунства та участі у діяльності терористичних груп і організацій. Попереджено порушення у галузі державного експортного контролю на суму понад $3,78 млн, нараховано штрафних санкцій у розмірі 632,6 млн грн.

За матеріалами української контррозвідки набули законної сили більше ніж 30 вироків суду.

Контррозвідники Служби безпеки України викрили і припинили діяльність агентурної мережі ФСБ РФ з числа колишніх військових розвідників. Вона діяла на території Київської, Одеської, Миколаївської, Житомирської та Чернігівської областей. Російські агенти готували диверсійні операції, збирали інформацію про дислокацію і переміщення українських Збройних Сил, а також мали намір викрасти одного з колишніх командувачів Сил спеціальних операцій.

 Групу наркоторговців затримано в Краматорську: Вилучено 5 кг амфетаміну вартістю близько 5 млн грн

Блоковано діяльність організованого угруповання, яке продавало психотропи та прекурсори в Донецькій, Луганській і Харківській областях. Вартість вилученої партії наркотиків на чорному ринку становить майже 5 млн грн. Про це повідомляє пресцентр СБУ.

Наркобізнес організували п’ятеро мешканців Краматорська. "Товар" вони отримували через приватний сервіс поштового зв’язку з інших регіонів України або доставками з приватних авто. Клієнтів зловмисники підшукували через власний анонімний Телеграм-канал, збували наркотики через так звані "закладки".

У ході проведення спільних заходів правоохоронці затримали наркоділків у Краматорську під час переправлення 5 кг амфетаміну з Києва.

При обшуках за місцем проживання організаторів групи правоохоронці вилучили наркотичні речовини і комп’ютерне обладнання, на якому адміністрували канал збуту психотропів.

 ВАКС заарештував майно брата глави ОАСК Вовка Зонтова, підозрюваного в отриманні $100 тис. хабаря

Вищий антикорупційний суд заарештував нерухомість і автомобіль заступника начальника управління Служби зовнішньої розвідки, брата глави Окружного адміністративного суду Києва Павла Вовка Юрія Зонтова, підозрюваного в отриманні хабаря в 100 тисяч доларів для суддів ОАСК.

Як інформує hromadske.ua із посиланням на рішення суду від 12 квітня поточного року.

За клопотанням детектива Національного антикорупційного бюро ВАКС наклав арешт на автомобіль Infiniti QX70, земельну ділянку в Гатному Київської області та недобудований на ній житловий будинок, дві квартири, групу приміщень та нежитлові приміщення на Печерську.

Зазначається, що підозрюваний Зонтов може оскаржити це рішення в апеляційній палаті ВАКС.

Також наголошується, що в рішенні суду не вказують прізвище підозрюваного, однак, згідно з реєстром речових прав, це майно належить саме Зонтову.

 НКРЕКП порушило закон при виплаті собі премій в 2,5 млн грн: Кучеренко подав заяву до НАБУ про вчинення злочину

Перший заступник голови комітету Верховної ради з питань енергетики Олексій Кучеренко направив заяву про вчинення злочину 6 членами НКРЕКП через незаконну виплату їм премій у розмірі 2,55 млн грн.

Про це Кучеренко повідомив під час брифінгу в Верховній Раді 14 квітня.

"Я сьогодні звернувся до СБУ, НАБУ та поліції із заявою про злочин при виплаті цієї премії. Цей цинічний злочин має бути покараний. Це питання не тільки моралі і відповідальності того, хто їх призначив – а це в першу чергу президент -, це ще питання зухвалого порушення законів України", - заявив Кучеренко на брифінгу в парламенті.

Він пояснив, що загалом 6 членів НКРЕКП незаконно присвоїли 2 553 750 грн, які всупереч вимогам закону були виплачені їм в якості "квартальних премій". Кучеренко вимагає від НАБУ розпочати розслідування по факту виплати премій по статті 191 кримінального кодексу України — привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем.

За словами Кучеренка, перша частина незаконних премії за IV квартал була виписана ще 16 грудня 2020 року, тобто за кілька тижнів до закінчення кварталу, що є грубим порушенням закону про НКРЕКП і державну службу.

Виявлено злочинну групу, що виготовляла підроблені документи про освіту для працевлаштування за кордоном. За 2 роки шахраї "заробили" понад 26 млн грн

Підроблені документи використовували для працевлаштування за кордоном, а також незаконної легалізації іноземних громадян в Україні. Зловмисники отримували замовлення через спеціально створені сайти. Встановлено, що у 2019-2020 роках учасники групи "заробили" понад 26 млн гривень. Про це повідомляє департамент комунікацій Нацполіції.

Зазначається, що  в ході розслідування до поліції Львівської області надійшла інформація, зокрема й від Генерального консульства Чеської Республіки у м. Львів, щодо підроблених документів про освіту для отримання довгострокових робочих віз та дозволів на проживання. Встановлено, що Консульство отримало майже 100 заяв на довгострокові візи та дозволи на проживання, до яких заявники додали завідомо підроблені документи про освіту.

З’ясувалося, що до складу злочинної групи, яка діяла на території України, входило приблизно 10 осіб. Серед організаторів – 40-річний киянин, який раніше неодноразово притягувався до кримінальної відповідальності. Більшість учасників групи – мешканці Києва та Київської області.

"Зловмисники розробили злочинний план виготовлення та збуту завідомо підроблених документів про середню, середню спеціальну та вищу освіту (зокрема, атестатів/дипломів/свідоцтв/сертифікатів, додатків з оцінками до них) з детальним розподілом ролей кожного учасника групи", - наголошують у Нацполіції.

Учасники банди вимагали $700 тис. у харківського бізнесмена

Усі затримані – учасники організованого злочинного угрупування та мають суттєві зв’язки з криміналітетом. Про це повідомляє Департамент комунікації Національної поліції.

 700 000 доларів США зловмисники вимагали у місцевого бізнесмена, який очолює велику аграрну компанію. Під приводом переговорів про продаж фермерського господарства, фігуранти зустрічалися з потерпілим наприкінці березня цього року. Тоді ж вперше висунули свої вимоги з погрозами бізнесмену та членам його родини. За кілька днів для підтвердження своїх злочинних намірів зловмисники пошкодили автомобіль потерпілого та залишили на його капоті траурні вінки.

Крім того, під час зустрічі зловмисники побили чоловіка. Потерпілий був змушений звернутися до правоохоронних органів. Два тижні тому працівники поліції задокументували першу зустріч фермера з вимагачами, під час якої чоловік передав злодіям перший транш у розмірі 100 тисяч доларів США.

Сьогодні, 14 квітня, оперативники Департаменту стратегічних розслідувань Нацполіції провели спецоперацію та затримали п’ятьох учасників злочинного угрупування у центрі Харкова. Фігуранти отримували 600 тис. доларів США.

Слідчі обласного управління поліції відкрили кримінальне провадження за ст. 189 (Вимагання) Кримінального кодексу України. Невідкладні слідчі дії тривають.




Коментарі
Додати коментар
Ваше ім'я*
Текст повідомлення*
ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»

Новини по темі

Переглянути новини за період:



Аналітика "УР"

Всі статті

Благодійні фонди України
Благотворительный Фонд
Благотворительный фонд «Запорука»
Берегиня життя
Благодійний фонд
Кошик добра
Фонд Рената Ахметова
Благодійний фонд
Подільська громада
Щаслива дитина
Пострадавшие дети войны
Тепло Добро