Народний депутат від групи "Довіра" Сергій Шахов у декларації за 2020 рік не вказав цивільну дружину, а разом з нею численне елітне майно, оформлене на неї – котеджі під Києвом, квартири та паркомісця в центрі столиці, земельні ділянки та низку компаній.
Про це йдеться у розслідуванні програми "Схеми", інформує Радіо Свобода.
За допомогою світлин у соцмережах журналістам вдалось встановити ім’я цивільної дружини Сергія Шахова – це Інна Журба. Вона з’являється на кількох фотографіях, які публікував сам депутат. Зокрема, у 2021-му – вітаючи з новим роком. А також на фото у 2020 та 2019 роках, коли нардеп вітав із Великоднем. Під одним із фото був підпис: "Освятили пасочки всією родиною! Зі святом всіх!".
Як з’ясували журналісти, на Інну Журбу записаний маєток у котеджному містечку на Київщині "Сонячна долина" площею понад 600 квадратних метрів – адреса якого фігурувала в новинах щодо хвороби депутата Шахова на COVID-19 у березні минулого року. Пізніше сам Шахов публічно підтвердив, що захворів і розповів про дружину: "Питання в тому, що захворіла моя дружина – так, дійсно, є підтвердження тестів – чекаю на офіційні папери про те, що захворіла дружина". Згодом в іншому інтерв’ю нардеп зауважив, що дружина "хворіла всього-на-всього два дні".
При цьому, зауважують журналісти, у розділі "Інформація про членів сім’ї суб’єкта декларування" в декларації нардепа Сергія Шахова за 2020, як і в попередні роки, відсутні відомості про його цивільну дружину. І відповідно – у звітності немає інформації про її грошові активи, доходи і майно – в тому числі, і згаданий будинок у "Сонячній долині".
За даними реєстру речових прав на нерухоме майно, Інна Журба володіє у цьому містечку ще одним великим котеджем – площею 1330 квадратних метрів. Також у неї у власності 27 земельних ділянок на Київщині загальною площею майже 113 гектарів.
СБУ обшукує офіс Коломойського у справі "Центренерго", - джерело
Співробітники Служби безпеки України та Служби зовнішньої розвідки провели обшуки в бізнес-центрі "Міленіум", в якому розташовано офіс олігарха Ігоря Коломойського.
Про це Цензор.НЕТ повідомляє з посиланням на джерело в правоохоронних органах.
Обшук почався о 20:30. Він проходить у справі "Центренерго". Співробітникам СБУ допомагають проводити обшук оперативники Служби зовнішньої розвідки.
Прикордонника, який організував схему отримання хабарів за сприяння контрабанді, затримали на Одещині, - СБУ
В Одеській області Служба безпеки України затримала за систематичне отримання хабарів виконуючого обов’язки керівника підрозділу одного з відділів Білгород-Дністровського прикордонного загону.
Про це інформує пресцентр УСБУ в Одеській області.
Прикордонник налагодив корупційний механізм отримання грошей від комерсантів за сприяння у переправленні товарів широкого вжитку через держкордон поза митним контролем. Вартість "послуги" становила до 1,5 тис доларів за партію продукції, залежно від її виду та обсягу. Гроші перераховувались на банківську картку знайомого прикордонника, якого він залучив до протиправної діяльності.
У межах контролю за вчиненням злочину співробітники СБУ задокументували факт отримання учасниками схеми хабаря.
Правоохоронці затримали посадовця в одному з населених пунктів Білгород-Дністровського району, а посередника у Хмельницькому, за місцем проживання.
Обшуки у справі про хабарництво проводять у Чернівецькій ОДА
У будівлі Чернівецької обласної державної адміністрації правоохоронці проводять обшуки в рамках розслідування справи про ймовірний хабар одного із чиновників адміністрації.
Факт обшуків кореспонденту "Укрінформу" підтвердили у пресслужбі прокуратури Чернівецької області.
"За процесуального керівництва Чернівецької обласної прокуратури слідчі поліції здійснюють досудове розслідування у кримінальному провадженні, зареєстрованому за фактом одержання службовою особою обласної державної адміністрації неправомірної вигоди за сприяння у безперешкодному укладенні договорів підряду на виконання робіт за бюджетні кошти. Наразі ця інформація перевіряється, зокрема і в межах проведення санкціонованих обшуків в приміщеннях обласної адміністрації", - розповіли у прокуратурі.
Відомості про цей факт внесли до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ч. 3 ст. 368 КК України.
Факт проведення слідчих дій у приміщенні Чернівецької ОДА кореспонденту Укрінформу підтвердили у відділі комунікації поліції Чернівецької області. По завершенні слідчих дій там обіцяють надати більш детальну інформацію.
Як повідомляють місцеві ЗМІ, обшуки наразі тривають в управлінні інфраструктури, капітального будівництва та експлуатації доріг Чернівецької ОДА. Слідчі поліції звинувачують обласних чиновників у вимаганні хабаря у розмірі 600 тис. гривень.
Гладковський подає в суд на НАБУ
Колишній перший заступник секретаря Ради національної безпеки та оборони Олег Гладковський подає в суд на Національне антикорупційне бюро через "переслідування його родини, яке виявлялося в різних формах процесуального терору".
Про це повідомила пресслужба корпорації "Богдан", засновником якої є Гладковський.
"Дворічне переслідування родини Гладковських, яке мало місце у різноманітних формах процесуального терору має отримати правову оцінку – такою була реакція пана Гладковського на події останньої доби", - говориться в повідомленні.
Зазначається, що, на думку Гладковського правової оцінки потребують і публікації "неправдивих даних з боку НАБУ, які надаються суспільству у вигляді доконаних фактів, а насправді є лише вільною думкою на задану керівництвом правоохоронних органів тему".
"Вже два роки НАБУ намагається довести провину членів родини Гладковських і на цьому шляху не гребує ані чорним піаром, ані провокаціями. Суспільству згодовують вигадані або домислені факти в угоду політичній доцільності. При цьому об’єктивного розслідування у справах так і не простежується", – підсумував Гладковський.
Злочинців, які вкрали з сейфів українських банків $35 млн, затримали в США
У банду входили як мінімум 25 осіб. Вкрадені гроші вони легалізували у Сполучених Штатах. Тепер злочинцям загрожує до 20 років позбавлення волі.
Про це повідомляє управління комунікації Нацполіції.
Організували банду в 2012-2015 рр. двоє громадян України, у яких також є громадянство США.
"Встановлено, що в період з червня 2015 по березень 2018 організатори підібрали і схилили до вступу в цю злочинну організацію щонайменше 25 осіб, зокрема ще одного громадянина України, який є громадянином США", - сказано в повідомленні.
У 2015-2016 рр. члени угруповання викрали з 10 сейфів у Київських банках майно 51 особи на суму $34,86 млн. Приблизно на таку ж суму вони пограбували сейфи в Молдові, Білорусі, Македонії та Латвії.
"Зловмисники викрадали кошти в національній та іноземній валюті, золоті вироби, зокрема ювелірні, монети, золоті злитки тощо", - зазначили в поліції.
Злочинці збиралися продовжити грабіж у Грузії, Узбекистані та Азербайджані, але не змогли - українські поліцейські встигли попередити колег із цих країн.
До суду в Україні направили обвинувальні акти проти шістьох членів банди. Ще п'ятьох заарештували і засудили на території інших країн, чотирьох - оголосили в міжнародний розшук.
"20 квітня за результатами міжнародної співпраці, яка тривала більше трьох років, зокрема щодо злочинної організації за фактами крадіжок з банківських депозитних сейфів на території країн Східної Європи і Азії, Департамент юстиції США висунув звинувачення трьом особам за "відмивання" на території США злочинних доходів на суму понад 30 млн доларів США. Підозрюваних заарештовано, за місцями їх проживання проведено обшуки, вилучено знаряддя злочину, а також майно, придбане на кошти, отримані злочинним шляхом. Тепер їм загрожує відбування покарання у вигляді позбавлення волі на строк 20 років тільки на території США", - зазначили в поліції.
Голова НКРЕКП Тарасюк відмовився пояснювати нардепам підстави для виплати собі премій на 2,5 млн грн, – нардеп
Голова НКРЕКП Валерій Тарасюк офіційно відмовився пояснювати причини свого рішення виплатити самому собі премій 250 тис. грн.
Про це повідомив народний депутат, перший заступник комітету з питань енергетики Олексій Кучеренко.
"Голова НКРЕКП Валерій Тарасюк у своїй відповіді на мій запит заявив, що комітету Верховної Ради з питань енергетики та житлово-комунальних послуг не має бути діла до того, за що він і ще 5 нелегітимних членів НКРЕКП виписали самі собі по 250 тис. гривень премій. На думку пана Тарасюка, його премія "не віднесена до питань, пов’язаних з предметами відання комітету Верховної Ради", - повідомив Кучеренко.
Нардеп нагадав, що премія членам НКРЕКП виплачується зі спеціального фонду державного бюджету, який фінансує кожен без винятку споживач комунальних послуг у своїх платіжках. За словами Кучеренка, наразі НАБУ, ДРБ і Нацполіція за його зверненням вивчають питання відкриття кримінального провадження стосовно незаконної виплати членам НКРЕКП премій в розмірі 2,5 млн грн за останні 6 місяців.
Кучеренко наголосив, що останні дві премії в грудні 2020 і квітні 2021 року були виписані з грубим порушенням закону. "Так вже вийшло, пан Тарасюк, що комітет Верховної Ради з питань енергетики та житлово-комунальних послуг захищає інтереси всіх споживачів електроенергії, газу, тепла і так далі, чиї кошти ви і ваші колеги незаконно привласнили", - додав Кучеренко.
Нагадаємо, 7 квітня члени НКРЕКП вирішили виплатити собі квартальну премію в розмірі 200-250 тис. грн кожному, мотивуючи це необхідністю "стимулювати високоінтелектуальну працю". В 2020 році члени НКРЕКП підвищили собі заробітну плату в середньому в 2 рази до 200 000 грн на місяць. Згідно з даними НАЗК, члени НКРЕКП стали найбільш високооплачуваними чиновниками в країні.