Національне антикорупційне бюро України почало досудове розслідування щодо ексголови Дніпропетровської обласної ради Святослава Олійника.
Про це повідомляє дніпровське видання "Горсовет" з посиланням на дані в Єдиному реєстрі досудових розслідувань.
Як повідомляє видання, в Єдиному реєстрі досудових розслідувань зареєстровано кримінальне провадження № 52021000000000187 про кримінальне правопорушення від 05.04.2021 року. Попередня кваліфікація: ч. 1, ст. 366-2 КК України.
У виписці з ЄРДР зазначено, що в Національне антикорупційне бюро України надійшла ухвала слідчого судді Вищого антикорупційного суду, яка зобов'язала уповноважених осіб НАБУ внести в ЄРДР відомості про вчинення кримінального злочину за заявою Стулова С. П.
У заяві викладено відомості про те, що Святослав Олійник, будучи суб'єктом декларування, вніс свідомо недостовірні відомості в декларації за 2017, 2018 років щодо площі і вартості об'єкта нерухомого майна.
Крім того, в декларації перед звільненням Олійник не вказав члена сім'ї Гуназа І. С. і її майно.
Кулеба: Зеленський хоче прописати "правила гри" для олігархів, за основу візьмуть Антитрастівський закон США
Президент Володимир Зеленський готує закон, який дозволить "перетворити олігархів на бізнесменів". Про це міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив в ефірі програми BBC HARDtalk.
За його словами, новий закон ґрунтуватиметься на підходах американського антитрастового закону і привнесе на українські ринки більше справедливості і конкуренції. Деталей законопроєкту Кулеба при цьому не розкрив.
Міністр закордонних справ не погодився з ведучим у тому, що Зеленський не зміг виконати обіцянку й очистити уряд від впливу олігархів.
"Як я вже сказав, деякі наближені до Коломойського люди були звинувачені в участі в корупційних схемах. Раніше такого не траплялося, це сталося за президентства Зеленського. Думаю, цей факт говорить сам за себе", - заявив Кулеба.
На повторне запитання, чи перебуває особисто Ігор Коломойський під прицілом українських правоохоронців, глава МЗС відповів, що це питання краще поставити самим правоохоронцям.
"Що я можу сказати, так це те, що боротьба з олігархами - це як знешкодження атомної бомби. Переріжеш не той дріт, і все вибухне. Але ти маєш це зробити і знайти системне розв'язання проблеми", - пояснив очільник МЗС.
ВР ухвалила закон про заочне засудження
Парламент на позачерговому засіданні 27 квітня ухвалила законопроєкт про заочне засудження. Про це повідомляє Цензор.НЕТ.
За проєкт Закону України №2164 про внесення змін до Кримінально-процесуального кодексу України щодо вдосконалення окремих положень у зв'язку із здійсненням спеціального попереднього розслідування проголосували 258 народних депутатів.
Перед цим парламентарії окремо підтримали три уточнюючі поправки, які сьогодні ухвалив профільний комітет з правоохоронної діяльності.
Народний депутат "Батьківщини" Сергій Власенко виступив проти ухвалення документа і підкреслив, що закон може бути використаний проти малого і середнього бізнесу, а також привести до сваволі правоохоронців щодо бізнесменів.
У мережі зареєстровано петицію про звільнення заступника голови ОП Татарова
Голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін закликав небайдужих громадян підписати петицію про відставку заступника глави Офісу президента ОП Олега Татрова.Про це він написав у фейсбуці.
У своєму пості Шабунін процитував слова Єрмака про Татарова в одному з інтерв'ю: "Вся його робота зводиться до забезпечення діяльності президента ... Тобто, це точно не контроль будь-яких правоохоронних органів".
Як зазначає Шабунін, для порятунку себе від розслідування з боку НАБУ, заступник Єрмака організував незаконні рішення Печерського, Апеляційного та Верховного судів. Також рішення Генеральної прокурорки і її заступника, а також посадових осіб Служби безпеки України та Держбюро розслідувань.
"Я вірно розумів, що все це і відбувалося в рамках "забезпечення діяльності президента"?", - запитав Шабунін, далі процитувавши Єрмака: "Наскільки мені відомо, всі точки над "i" в цій історії ще не розставлені. Як тільки будуть дані всі відповіді процесуально, можна буде сприймати подальші рішення".
Шабунін наголосив, що вже майже два місяці генеральний прокурор не передає справу до суду, саркастично зауваживши, що так "розставляє всі крапки над "і".
Активіст резюмував: "Прибрати у Єрмака можливість кришувати Татарова можна, підписавши петицію про негайне звільнення останнього. Це займе дві хвилини".
"Допустив вирубку лісу більш ніж на 7 млн грн", - екскерівнику Шацького національного природного парку загрожує до 5 років в'язниці
У ході досудового розслідування встановлено, що колишній директор Шацького національного природного парку допустив незаконні порубки дерев заповідного фонду.
Як повідомили у пресслужбі Нацполіції, посадовець підписав лісорубні квитки без встановлених лімітів, тим сам надав дозвіл на порубку деревини. Внаслідок таких дій державі завдано збитків на суму понад 7 млн грн, які у ході розслідування було відшкодовано.
Досудове розслідування, яке проводили слідчі теруправління ДБР, розташованого у м. Львові, завершено. За погодження Волинської обласної прокуратури обвинувальний акт щодо ексдиректора скеровано до суду. Йому інкримінують вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 367 (Службова недбалість) Кримінального кодексу України.
Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 5 років.
Хабар за дозвіл працювати під час карантину: Затримано заступника начальника райуправління поліції Києва
При одержанні неправомірної вигоди затриманий заступник начальника одного з районних управлінь поліції Києва.
Про це повідомляє пресслужба Офісу Генпрокурора.
За даними слідства, чиновник систематично вимагав та отримував від керівників закладів харчування неправомірну вигоду за непритягнення до відповідальності і неприпинення їх роботи під час карантину.
У ході контролю за вчиненням злочину задокументовано отримання поліцейським 25 тис. грн від керівників закладів. Правоохоронці затримали його на одержанні ще 13 тис. грн неправомірної вигоди.
Зараз вирішується питання про повідомлення затриманому про підозру й обрання запобіжного заходу. За місцем роботи затриманого тривають обшуки.
НАБУ не розслідує викрадення екссудді Чауса
Українські правоохоронні органи не ведуть слідство за фактом викрадення на території Молдови колишнього українського судді Миколи Чауса.
Про це йдеться у відповіді Офісу генерального прокурора на запит журналістів "Слідство.Info".
"Детективи Національного антикорупційного бюро України не здійснюють досудове розслідування у кримінальних провадженнях щодо зазначених фактів", - сказано в документі.
Журналісти запитували в Офісу генпрокурора, чи розслідують українські правоохоронці зникнення Чауса на території Молдови і його можливе вивезення на територію України. А також, чи була створена спільна з правоохоронними органами сусідньої країни слідча група.