На Сумщині поліцейські оперативно затримали чоловіка, якій скоїв розбійний напад на подружжя пенсіонерів. Прийшовши в будинок пенсіонерів, зловмисник під приводом вакцинації від COVID-19 ввів їм снодійне і почав шукати гроші.
Подія трапилася в селі Озаричі Конотопського району, інформує Відділ комунікації поліції Сумської області.
Із заявою про злочин звернулася 79-річна жінка. Вона розповіла правоохоронцям, що вдень в її будинок прийшов невідомий чоловік, який назвався фельдшером і запропонував потерпілій і її 85-річному чоловікові вакцинуватися від COVID-19, оскільки вони перебувають у зоні ризику. На цю пропозицію господарі будинку погодилися. "Фельдшер" зробив літнім людям ін'єкції снодійним для тварин, почекав, поки вони заснуть, і почав ритися в їхніх речах, щоб знайти гроші та інші цінні речі.
Першою прокинулася жінка. Зловмисник, побачивши це, почав її бити і вимагати гроші. Не отримавши бажаного, злодій прихопив з собою мобільний телефон і банківську картку.
Втікаючи, зловмисник підпалив веранду, щоб таким чином приховати свій злочин і позбутися свідків.
Розшукати "фельдшера" вдалося за годину. "Ним виявився раніше судимий 54-річний житель Конотопщини. Як було встановлено, чоловік готувався до злочину заздалегідь. При ньому знайдено записи з даними потерпілих, пляшечки зі снодійним і шприци", - розповідає Сергій Забозлаєв, начальник Конотопського районного відділу поліції.
Зловмисника затримали в порядку ст. 208 Кримінально-процесуального кодексу України.
Підозрюваного у вбивствах силовиків на Майдані затримали в Іспанії
Іспанська поліція затримала чоловіка, якого підозрюють у причетності до вбивства щонайменше двох правоохоронців на Майдані 2013 року.
Про це повідомляють на сайті іспанської поліції, повідомляє "Гордон".
Українські правоохоронні органи оголошували його в міжнародний розшук за вбивство двох міліціонерів під час протестів на Майдані.
"Утікач, озброєний гвинтівкою і приблизно 60 патронами, відкрив вогонь по присутніх поліцейських, убивши щонайменше двох із них, хоча українська влада не знає точної кількості співробітників, поранених і вбитих унаслідок дій цієї людини", – сказано в повідомленні.
Розслідування в Іспанії розпочали у квітні 2020 року, коли через іспанського аташе в Україні стало відомо, що підозрюваний може переховуватися в муніципалітеті Пусол провінції Валенсія.
За даними поліції, він постійно переїжджав, деякий час проживав у Барселоні, Мадриді та Валенсії. Крім того, у нього було орендовано кілька кімнат у Пусолі. Згодом стало відомо, що він протягом кількох тижнів проживав в ізольованій хатині в сільській місцевості поблизу Пусоля. Поліцейські встановили пристрій стеження, після чого заарештували його під час походу в кафетерій.
Імені підозрюваного поліція не називає.
У Туреччині затримали декількох дівчат з України через оголену фотосесію на яхті
У Туреччині затримали декількох дівчат з України після того, як вони влаштували оголену фотосесію на яхті.
Як повідомляє видання Гордон, дівчата були на яхті в районі Фетхіє на південному заході бірюзового узбережжя Туреччини.
На кадрах видно двох чоловіків і шістьох дівчат, частина з яких були повністю голі. Така поведінка обурила турецьке населення, яке дотримується посту в місяць Рамадан.
Оголених українок у процесі зйомки встигли сфотографувати з іншого судна. Після цього знімки потрапили в інтернет і місцеві ЗМІ, дівчат затримала поліція. Майже весь день затримані провели в дільниці, а потім їх відпустили.
ЦВК відмовилася реєструвати Вірастюка нардепом: Немає правових підстав
Центральна виборча комісія встановила відсутність правових підстав для реєстрації Василя Вірастюка народним депутатом по 87 округу (Івано-Франківська область). Рішення прийняли одноголосно.
За відповідне рішення проголосували 12 членів ЦВК, які брали участь у засіданні, передає РБК-Україна.
"Враховуючи викладене, ЦВК постановляє встановити відсутність правових підстав для реєстрації Василя Вірастюка народним депутатом згідно поданої ним заяви, зареєстрованій в ЦВК 27 квітня 2021 року", - зазначив заступник голови ЦВК Віталій Плукар.
Він пояснив, що 1 травня Велика Палата Верховного суду скасувала протокол ЦВК про встановлення результатів виборів в 87 окрузі.
Двоє чоловіків у Києві вкрали у жителя столиці майже 5 млн грн, - поліція
Слідчі столичної поліції повідомили про підозру двом чоловікам, які відібрали у киянина майже 5 мільйонів гривень.
Про це повідомляє Департамент комунікації Національної поліції.
У поліцію зателефонував чоловік і повідомив, що на вулиці Євгена Харченка невідомі вдарили його і відібрали сумку, де було майже 5 млн гривень. На місце події негайно прибули співробітники кримінальної поліції і слідчо-оперативна група.
Потерпілий планував витратити гроші на купівлю квартири, але зловмисники про це дізналися і заздалегідь підготувалися до злочину. Вони чекали на чоловіка, а після скоєного зникли на авто.
Правоохоронці провели комплекс оперативно-розшукових заходів і з'ясували маршрут руху транспортного засобу правопорушників. У результаті встановили місце перебування фігурантів і при силовій підтримці спецпідрозділу КОРД затримали їх у місті Одеса.
Затриманими виявилися жителі Києва та Одеської області, 1966 і 1977 років народження. Один із них раніше неодноразово судимий за майнові злочини. Щоб приховати сліди злочину, вони навіть намагалися спалити свій автомобіль.
Нелегальний реабілітаційний центр ліквідували в Запоріжжі
Нелегальний реабілітаційний центр для нарко- та алкозалежних людей ліквідовано у Дніпровському районі Запоріжжя. Там насильно утримували 14 жителів Харківської, Дніпропетровської та Запорізької областей.
Про це повідомляє відділ комунікації ГУ Національної поліції в Запорізькій області.
Установа розміщувалась у будинку, який орендував місцевий житель. Дозвільних документів на реабілітацію у власника "центру" не було.
У приміщенні перебувало 14 "пацієнтів", яких утримували там насильно, в антисанітарних умовах, без належного медичного обслуговування. До них застосовувалося психологічне і фізичне насильство - вони залучалися до будівельних робіт і роботи на дачних ділянках.
Перебування одного "пацієнта" в нелегальній установі коштувало родичам 4-7 тис. грн на місяць. Їх знаходили, розміщуючи оголошення в Інтернеті.
Відкрито кримінальне провадження за ч.3 ст.146 Кримінального кодексу України (незаконне позбавлення волі або викрадення людини), санкція якої передбачає позбавлення волі на 5-10 років.
Суд відправив під нічний домашній арешт трьох нових підозрюваних у справі про авіакатастрофу під Чугуєвом
Трьом підозрюваним у справі про катастрофу Ан-26 під Чугуєвом суд обрав запобіжний захід у вигляді нічного домашнього арешту.
Про це повідомили в пресслужбі Державного бюро розслідувань, інформує Укрінформ.
"Рішення прийняв у понеділок, 3 травня, Печерський суд Києва. Колишньому начальнику Харківського національного університету Повітряних сил ім. Кожедуба, заступнику командира військової частини А4104, де сталася катастрофа, та заступнику командира вказаної військової частини з льотної підготовки обрано запобіжні заходи вигляді нічного домашнього арешту строком на 60 діб", - повідомили у пресслужбі.
Підозру (за ст. 416 та ч. 3 ст. 425 Кримінального кодексу України – порушення правил підготовки та проведення польотів та недбале ставлення до військової служби) вказаним офіцерам оголосили 30 квітня, всього по справі проходять 6 підозрюваних.
Керівник оборонного концерну за $ 1 млн обіцяв віддати земельну ділянку підприємства
Військова контррозвідка СБУ затримала на хабарі керівника регіональної філії одного з оборонних концернів України. За 1 млн доларів США зловмисник обіцяв незаконно передати високоліквідну земельну ділянку в центрі Одеси у власність регіональних бізнес-структур.
Про це повідомляє пресцентр СБУ.
Керівника філії затримали на "гарячому" під час одержання першої частини неправомірної вигоди у розмірі 40 тисяч доларів США.
Затриманому повідомлено про підозру у скоєнні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою) КК України. Київським районним судом м. Одеси стосовно нього обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з можливістю внесення застави у сумі 20 млн гривень.
Справа "Роттердам +": Венедіктова замінила старшого групи прокурорів у кримінальному провадженні
Генеральний прокурор Ірина Венедіктова замінила старшого групи прокурорів у кримінальному провадженні у справі "Роттердам +".
Про це Венедіктова повідомила в Facebook.
"Є одне кримінальне провадження, в ході розслідування якого я змушена звернути увагу на повну відсутність ефективної робочої комунікації між детективами НАБУ і прокурорами САП. Зазвичай, співробітники цих двох органів працюють злагоджено і продуктивно. Мова йде про так звану справу "Р +". Три рази прокурор САП приймав рішення про закриття провадження, три рази його рішення були скасовані: 1 раз виніс ухвалу про скасування ВАКС і ще 2 рази відповідні постанови скасував Максим Грищук", - йдеться в повідомленні.
За словами Венедіктової, СРІ рази і детективи НАБУ, і сторона, яка отримала статус потерпілої у справі, зверталися в ВАКС з тим, щоб компетентний суд знайшов підстави для відводу прокурора САП, однак такі підстави знайдені не були і у відводі було відмовлено.
"Виключно з кримінально-процесуальної точки зору - ситуація складна. Я не повинна і не стану ігнорувати статус цієї справи і ступінь її чутливості для громадянського суспільства. Я не робила цього і раніше: кожне своє рішення, якщо вважала за необхідне, пояснювала у себе на сторінці в ФБ або ж в розмовах з журналістами. Три рази закрити справу і три рази отримати скасування постанови про закриття - це багато. Питання настільки важливе і резонансне, що місця для процесуальних помилок немає. Сьогодні вранці мною прийнято рішення про заміну старшого групи прокурорів у кримінальному провадженні "Р +", - підсумувала Венедіктова.
Нагадаємо, вперше справу було закрито через відсутність складу злочину 27 серпня 2020 року. Тоді це рішення підтвердив Офіс генерального прокурора і Вищий антикорупційний суд, рішення якого набуло чинності 17 листопада 2020 року.
Під час розслідування не було встановлено жодних збитків від дії цієї формули. Більше 5 українських і 10 іноземних експертиз підтвердили її економічну та юридичну обґрунтованість.
Такого ж висновку про відсутність шкоди від формули "Роттердам +" дійшла комплексна експертиза СБУ й Антимонопольний комітет України, який проводив власне незалежне розслідування.
Шабунін просить НАЗК розібратися з незаконним призначенням Вітренка
Громадська організація Центр протидії корупції, яку очолює Віталій Шабунін, направила офіційного листа голові Національного агентства з питань запобігання корупції з вимогою розслідування факту призначення в.о. голови правління НАК Нафтогаз Юрія Вітренка з порушенням закону України "Про запобігання корупції".
Офіційний лист Віталій Шабунін опублікував на своїй сторінці у мережі Facebook.
"Призначення Вітренка Головою правління НАК "Нафтогаз" порушує вимоги та обмеження ст. 26 ЗУ "Про запобігання корупції". Надіслали до НАЗК відповідне звернення. Там мають перевірити наведені нами факти та ініціювати розірвання контракту з Вітренком через суд. Дискусія "хто кращий Коболєв чи Вітренко" не має значення, якщо призначення/звільнення будь-кого з них порушує закон. Успішні держави неможливі без поваги до правил і процедур", - прокоментував Віталій Шабунін.
У листі, зокрема, йдеться про те, що, протягом виконання повноважень в.о. Міністра енергетики України Вітренко здійснював також і повноваження щодо підготовки та прийняття рішень стосовно діяльності НАК "Нафтогаз України". Це є порушенням п. 1 ч. 1 ст. 26 Закону, згідно з якою Вітренко протягом року з моменту звільнення з міністерство заборонено призначати на керівні посади до компаній, щодо яких він виконував функції контролю чи нагляду.
"Вітренко Ю.Ю. протягом року до дня припинення виконання функцій держави або місцевого самоврядування (в.о. Міністра енергетики України) здійснював повноваження з підготовки протокольного рішення Кабінету Міністрів України щодо діяльності АТ "НАК "Нафтогаз України". Крім того, 12 лютого 2021 р. Вітренко Ю.Ю. звертався до Прем’єр-міністра України з пропозицією невідкладно розглянути питання зміни керівництва АТ "НАК "Нафтогаз України", припинення контрактів з членами Наглядової ради АТ "НАК "Нафтогаз України" та проведення конкурсів на заміщення відповідних посад. Також Вітренко Ю.Ю. запропонував провести аудит ефективності діяльності АТ "НАК "Нафтогаз України" та всіх підприємств, що входять до Групи Нафтогаз. Вказана пропозиція була обґрунтована, зокрема, незадовільними результатами фінансової діяльності АТ "НАК "Нафтогаз України". Зі змісту зазначеного листа вбачається, що Вітренко Ю.Ю. на посаді в.о. Міністра енергетики фактично здійснював контроль та нагляд за діяльністю АТ "НАК "Нафтогаз України". З огляду на зазначене, відповідно до ст. 26 Закону, Вітренку Ю.Ю. заборонено укладати трудовий договір (контракт) з НАК "Нафтогаз України". Однак, цю заборону ним було порушено", - йдеться в листі.
Відповідно, ЦПК вимагає перевірити факти порушення законодавства, провести перевірку дотримання Вітренком Ю.Ю. вимог, встановлених ст. 26 Закону України "Про запобігання корупції", а також, у разі підтвердження порушень, вжити відповідних заходів та забезпечення припинення контракту Вітренка Ю.Ю.
Нагадаємо, колишні члени наглядової ради "Нафтогазу України" написали листа прем'єр-міністру Денису Шмигалю, в якому різко засудили кульбіт уряду щодо звільнення Андрія Коболєва і призначення замість нього Юрія Вітренка. Члени наглядової ради написали, що головна причина, по якій Юрій Вітренко домігся звільнення Андрія Коболєва, - це його незгоду з політикою реформи корпоративного управління НАК, яку якраз розробив не Коболєв, а наглядова рада. Виходить, що Вітренко був незадоволений, власне, саме наглядовою радою. Зміна голови правління компанії Кабміном є порушенням правила корпоративного управління компанією, вважають колишні члени наглядової ради.
Ізраїль заборонив в'їзд громадянам України через COVID-19
Ізраїль заборонив в'їзд в країну громадянам України та ще п’яти країн у зв'язку з поширенням коронавірусної інфекції, а також скасував видані раніше дозволи на в'їзд.
Про це повідомляє посольство України в Ізраїлі.
"Згідно з рішенням компетентних органів Держави Ізраїль, з 4 травня в країну забороняється в’їзд іноземців з території України (у т.ч. громадян України), Ефіопії, ПАР, Індії, Мексики та Туреччини", - йдеться у повідомленні.
Крім того, ізраїльською стороною скасовано спеціальні дозволи, видані компетентними органами для в’їзду в країну до першого травня. Для оформлення нового дозволу заявник має повторно звернутися до компетентних органів.
У Миколаєві з річки виловили тіло 20-річної дівчини, яка зникла два дні тому
У Миколаєві з річки виловили тіло 20-річної Катерини Білоненко, яка зникла два дні тому.
Про це повідомляє поліція Миколаївської області на своїй сторінці у Facebook.
"На жаль, сьогодні вранці тіло 20-річної розшукуваної було виявлено у річці, попередньо, без зовнішніх ознак насильницької смерті", - йдеться у повідомленні.
За вказаним фактом, як того вимагає процедура у подібних випадках, розпочато кримінальне провадження за ч. 1 ст. 115 КК України "Умисне вбивство".
Обставини трагедії встановлюються.
Відомо, що Білоненко Катерина Олегівна 2000 року народження 3 травня приблизно о 16:00 пішла з дому та не повернулася.