Правоохоронці викрили групу поліцейських, які вимагали та отримували гроші від наркозалежних мешканців Луганської області.
Про це інформує пресслужба ДБР. За попередньою інформацією, троє поліцейських батальйону патрульної служби поліції особливого призначення "Скіф" ГУ Нацполіції в Запорізькій області за попередньою змовою розробили та застосували схему отримання неправомірної вигоди.
Вони залучили до "співпраці" наркозалежного мешканця Луганської області. Погрожуючи йому притягненням до кримінальної відповідальності за фактом виявлення наркотичної речовини, поліцейські змусили чоловіка підкидати наркотики іншим наркозалежним. Надалі, проводячи перевірку документів та огляд у цих громадян, поліцейські "виявляли" заборонені речовини та пропонували за певну грошову винагороду уникнути відповідальності за зберігання заборонених засобів.
В результаті спецоперації ДБР затримало трьох поліцейських при в’їзді до Лисичанська Луганської області. У службовому авто затриманих була виявлена та вилучена неправомірна вигода. Поліцейським повідомлено про підозру в одержанні службовою особою неправомірної вигоди за попередньою змовою групою осіб, поєднаному з вимаганням (ч. 3 ст. 368 КК України). За клопотанням слідчого ДБР суд обрав затриманим запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з можливістю внесення застави по 158 тис. грн. Наразі підозрювані перебувають в СІЗО.
У разі доведення вини їм загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади на строк до 3 років, з конфіскацією майна.
Колишній заступник голови правління банку "Аркада" підозрюється в розтраті 22 млн грн вкладників, - СБУ
За матеріалами Служби безпеки України повідомлено про підозру експершому заступнику Голови Правління банку "Аркада" в розтраті мільйонів гривень вкладників.
Про це інформує пресцентр СБУ.
Оперативники спецслужби встановили, що фігурант діяв спільно з ексголовою Правління банку, якому вже повідомлено про підозру. Вони розробили схему виведення коштів вкладників з фондів фінансування будівництва. Зловмисники витрачали гроші з резервного фонду, незаконно переводячи їх на рахунки двох пов'язаних із банком компаній.
Раніше співробітники СБУ задокументували, що дії зловмисників завдали вкладникам банку збитків більш ніж 22 млн грн.
12 травня колишньому першому заступнику керівника банку "Аркада" письмово повідомлено про підозру за ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
НАБУ розшукує екскерівницю департаменту "Приватбанку" Бичихіну, підозрювану за фактом розтрати 8,2 млрд.
Національне антикорупційне бюро України розшукує екскерівницю департаменту міжбанківських операцій ПАТ КБ "Приватбанк" Олену Бичихіну. Вона є підозрюваною за фактом розтрати 8,2 млрд грн "Приватбанку".
Про це НАБУ повідомляє в Telegram.
"НАБУ розшукує екскерівника одного з департаментів ПАТ КБ "Приватбанк", яка є підозрюваною у кримінальному провадженні № 12017040000000531 за фактом розтрати 8,2 млрд грн "Приватбанку", - йдеться в повідомленні.
Так, Бюро розшукує Бичихіну Олену Анатоліївну.
Проводяться обшуки в приміщеннях КМДА і приватного підприємства у справі про завдання 19,5 млн грн збитку бюджету Києва
Київська міська прокуратура спільно зі слідчим управлінням фінансових розслідувань ГУ ДФС у Києві проводять обшуки в приміщеннях КМДА, а також в офісі приватного підприємства та за місцем проживання його директора, в межах розслідування кримінального провадження щодо завдання міському бюджету збитків у розмірі майже 19,5 млн грн.
Про це повідомляє прокуратура Києва.
Досудовим розслідуванням встановлено, що директор приватного підприємства в 2013 році, придбавши об’єкти нерухомості, розташовані на комунальній землі, умисно не уклав договір оренди земельної ділянки, а користувався нею безоплатно.
Згідно з висновком експертизи, указаними діями територіальній громаді м. Києва завдано збитків у розмірі майже 19,5 млн грн. Наразі складено повідомлення про підозру директору приватного підприємства за ч. 2 ст. 364-1 КК України. Вживаються заходи для її вручення.
Крім того, в межах кримінального провадження тривають обшуки в приміщенні Київської міської державної адміністрації, службові особи якої можуть бути причетні до цих правопорушень.
"За результатами слідчих дій буде надано правову оцінку діям службових осіб КМДА, які не вжили жодних заходів щодо укладення відповідних договорів оренди із землекористувачем", - зазначають у прокуратурі.
Завідувач відділення одеської лікарні вимагав у пацієнтів гроші за "безкоштовні" операції на серці, - СБУ
СБУ викрила посадових осіб центру кардіохірургії при Одеській обласній лікарні на отриманні хабарів. Вартість "послуг" учасників корупційної схеми становила до 500 тис. грн.
Про це повідомляє пресцентр СБУ.
За даними досудового слідства, протиправну діяльність організував завідувач відділення медзакладу. Організатор схеми залучив лікарів до вимагання грошей з пацієнтів за надання послуг, які підпадають під безоплатну медичну допомогу.
Зокрема, за законодавством України придбання протезів, клапанів шунтів здійснюється за бюджетні кошти. Співробітники спецслужби задокументували, що посадовець отримував неправомірну вигоду готівкою і особисто розподіляв її серед лікарів, задіяних у схемі.
Встановлено, що розмір неправомірної вигоди залежав від складності та стану хворих і становив від 86 до 400 тис. грн.
Правоохоронці затримали зловмисника у приміщенні медзакладу під час одержання $11 тис. від пацієнта, якому необхідно було провести операцію на аорті. У ході обшуків вилучено чорнову бухгалтерію, за якою розподіляли кошти, отримані від хворих.
У межах кримінального провадження за ч. 3ст. 368 затриманому повідомлено про підозру, вирішується питання щодо обрання міри запобіжного заходу.
Тривають слідчі дії для встановлення всіх обставин правопорушення і притягнення до відповідальності інших осіб, причетних до протиправної діяльності.
Адвокати з Дніпра "зливали" криміналітету інформацію про слідчі дії правоохоронців, - СБУ
СБУ блокувала несанкціоноване втручання в роботу реєстру судових рішень. А саме - про процесуальні заходи з обмеженим доступом. Зловмисники з Дніпра "зливали" учасникам кримінальних проваджень інформацію про заплановані слідчі дії правоохоронців. Встановлено, що "клієнтами" організаторів схеми були лідери злочинного угруповання.
Про це повідомляє пресцентр СБУ.
За попередніми даними, протиправну діяльність налагодили декілька представників адвокатського об’єднання і посадовець одного з районних судів. Їх цікавила інформація про обшуки та інші процесуальні заходи, які провидитимуть правоохоронці щодо учасників кримінальних проваджень.
Для цього ділки незаконно отримали електронні ключі доступу до закритого реєстру судових рішень.
Протиправно одержані відомості ділки передавали своїм "підзахисним" для уникнення відповідальності, у тому числі для знищення речових доказів і переховування від слідства.
Під час обшуків за місцями проживання та роботи учасників схеми виявлено комп’ютерну техніку, засоби комунікації та роздруківки судових рішень, які зловмисники використовували у незаконній діяльності.
У межах кримінального провадження, розпочатого слідчими СБ України за ч. 2 ст. 376-1 (незаконне втручання в роботу автоматизованої системи документообігу суду) Кримінального кодексу України, одному з організаторів протиправного механізму повідомлено про підозру.
Наразі триває досудове розслідування для притягнення до відповідальності інших осіб, причетних до схеми.
Проводяться обшуки в "Спецжитлофонді" в Києві за фактом розкрадання понад 10,5 млн грн
Подольська окружна прокуратура м.Києва зі столичним управлінням спецрозслідування Національної поліції України проводять обшуки в офісі КП "Спецжитлофонд" і в приміщеннях підрядних організацій в рамках кримінального провадження, розпочатого за фактом заволодіння грошовими коштами на суму понад 10,5 млн грн.
Про це повідомляє пресслужба прокуратури Києва.
Згідно з матеріалами слідства, в 2018-20 рр. між КП "Спецжитлофонд" і підрядним підприємством було укладено низку договорів підряду на виконання будівельних робіт. Керівник підрядної організації вступив у змову з посадовими особами "Спецжитлофонд", які підписали акти прийому виконаних будівельних робіт без фактичного їх виконання в повному обсязі і якості.
Зазначається, що 12 травня 2021 року на підставі постанови суду в приміщеннях "Спецжитлофонд", а також в офісах групи компаній, пов'язаних з підрядною фірмою, розпочаті обшуки з метою виявлення доказів і фіксації відомостей про обставини скоєння кримінальних злочинів.
У Києві конфлікт між двома чоловіками закінчився стріляниною: один з них госпіталізований, другий затриманий
Між двома чоловіками виник конфлікт, у ході якого один з них дістав пістолет і кілька разів вистрілив в опонента. Правопорушника затримали патрульні поліцейські, а потерпілого доставили в лікарню для надання необхідної допомоги. Розпочато кримінальне провадження.
Про це інформує відділ комунікації поліції Києва.
До чергової частини Солом’янського управління поліції від чоловіка надійшло повідомлення про те, що на вулиці Волгоградській між двома незнайомцями відбувається конфлікт та чути постріли. За вказаною адресою негайно виїхав екіпаж патрульних поліцейських, слідчо-оперативна група та лікарі.
Прибувши на місце події, поліцейські встановили, що між 33-річним потерпілим та його знайомим виник конфлікт, у ході якого правопорушник дістав пістолет, кілька разів вистрілив у бік опонента та втік.
Отримавши прикмети нападника, працівники поліції обстежили прилеглу територію та неподалік від місця скоєння правопорушення помітили чоловіка, схожого за описом. Його зупинили для перевірки та під час поверхневого огляду виявили у нього предмет, схожий на травматичний пістолет.
З місця події експерти вилучили пістолет та гільзу, які в подальшому будуть направлені на експертизу. Фігуранта поліцейські затримали у порядку ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України, а потерпілого госпіталізували для надання необхідної медичної допомоги. Затриманий – місцевий мешканець, 1974 року народження.
Приватизація "Мотор Січі": ексголові ФДМ Прядку висунули підозру - суд звільнив його від відповідальності через закінчення термінів давності
Колишньому очільнику Фонду державного майна Володимиру Прядку висунули підозру в недбалості через проведення приватизації "Мотор Січі" в 1993 році. Печерський районний суд Києва звільнив його від кримінальної відповідальності через закінчення термінів давності.
Про це свідчить рішення суду, передає на РБК-Україна.
Прядко в 1991 році став першим в історії незалежної України головою Фонду держмайна. Він обіймав цю посаду до серпня 1994 року.
У червні 1993 року він дозволив приватизацію колишнього державного заводу "Моторобудівник" у Запоріжжі, який був перейменований на "Мотор Січ".
За версією слідства, яке почалося тільки в поточному році, під час приватизації заводу було допущено низку незаконних дій.
Так, глава Фонду держмайна Прядко на місяць затягнув з термінами формування комісії з приватизації, а також незаконно призначив представником ФДМ в інвентаризаційній комісії гендиректора "Мотор Січі".
Крім того, слідство вважає, що сама інвентаризація була проведена з порушенням норм і регламентів і з заниженням вартості активів підприємства.
Попри порушення, Прядко затвердив пакт оцінки майнового комплексу із заниженими показниками, а потім затвердив план приватизації.
"Висновком від 16.03.2021 фахівців Державної аудиторської служби встановлено порушення передприватизаційного і приватизаційного процесу ДП "Мотор Січ" через мінімізацію вартості приватизації державного майна, заниження розміру статутного фонду у більш ніж 30 разів, чим державі завдано збитків (шкоди) в розмірі не менше, ніж на суму 18 372 587 857 гривень", - сказано в судовому рішенні.
ФДМ просить суд повернути "трубу Медведчука" у власність України
Фонд держмайна просить суд повернути ділянку нафтопродуктопроводу "Самара - Західний напрямок" у власність України. Йдеться про так звану "трубу Медведчука".
Про це повідомляє пресслужба Фонду держмайна.
Суд просять скасувати державну реєстрацію права власності ТОВ "ПрикарпатЗахідтранс" та Пд-Західного акціонерного товариства трубопровідного транспорту нафтопродуктів на цю ділянку нафтопродуктопроводу.
Так, Національне антикорупційне бюро і Спеціальна антикорупційна прокуратура завершили розслідування дій експерта, на підставі недостовірного висновку якої суд у 2017 році відмовив у визнанні права власності на частину нафтопродуктопроводів "Самара-Західний напрямок" за державою.
Нагадуємо, 11 травня генеральний прокурор Ірина Венедіктова підписала підозри у державній зраді і замаху на розкрадання національних ресурсів у Криму народним депутатам Віктору Медведчуку і Тарасу Козаку.
Облгази потрібно забирати у Фірташа через суд у рахунок боргів, - Вітренко
Глава правління НАК "Нафтогаз України" Юрій Вітренко вважає, що облгази, які підконтрольні бізнесменові Дмитру Фірташу, повинні за законом перейти у власність держави за неоплачені борги.
Компанії Фірташа отримують на ринку газу надприбутки за рахунок націнки в 30-40% порівняно з цінами конкурентів, порахував Вітренко, передає Гордон.
Глава "Нафтогазу" додав, що у нього є конкретні пропозиції, як з цим боротися.
"Держава бачить, що головним бенефіціаром цієї реформи [роздрібного ринку газу] є фактично пан Фірташ. Невелике і повільне скорочення його частки на ринку з лишком компенсується цією величезною маржею, розумієте? Із цієї точки зору держава повинна щось робити. І національна компанія теж повинна із цим щось робити", – зазначив Вітренко.
Що стосується боргів, які пов'язані з Фірташем облгази накопичили перед "Нафтогазом", Вітренко запропонував комплексне рішення.
"Іноді ці борги виникають по всьому ланцюжку через якість рішення держави. І відповідно, учасники ринку не можуть нести відповідальність. Потрібно знайти варіант, який з одного боку дозволить там, де потрібно борги списувати, їх списувати. Там, де потрібно, – забезпечити розрахунки по колу. І ці розрахунки включають якесь фінансування з держбюджету, але ці гроші потім повернуться до держбюджету", – сказав він.
Вітренко заявив, що потрібна також судова робота.
"Часто насправді це жорстка судова робота проти компаній того ж пана Фірташа, де у нього через суд потрібно ці компанії забирати. Якщо не може розрахуватися, значить, ця компанія повинна фактично перейти у власність держави у правильний, законний спосіб", – підкреслив він.
Розпочато кримінальне провадження щодо примусу до аборту 16-річної вихованки інтернату на Миколаївщині
Протягом останніх двох років розпочато досудове розслідування у понад 100 кримінальних провадженнях за фактами насильства над дітьми в будинках сімейного типу та інтернатах.
Про це заступник генпрокурора України Гюндуз Мамедов заявив в інтерв'ю Цензор.НЕТ.
За його словами, найбільш поширеними злочинами щодо таких дітей є заподіяння тілесних ушкоджень, побоїв, катування, зґвалтування, сексуальне насильство тощо.
"До речі, щодо "Світанку" в Одесі на сьогодні трьом уже судом винесено вироки. Пам'ятаєте, ще один резонанс був із сексуальним насильством і розбещенням трьох малолітніх вихованок в Ізмаїльському спеціалізованому будинку дитини? Обвинувальний акт стосовно директора вже в суді. І таких прикладів притягнення до відповідальності достатньо. Але проблема глобально не вирішена. Всі ці злочини скоюються через відсутність належного контролю за дотриманням прав та інтересів дітей у таких спецзакладах з боку служб у справах дітей на місцях", - підкреслює заступник генпрокурора.
"Безконтрольні умови утримання і виховання неповнолітніх, переданих у сім'ї опікунів, не приділяється належна увага і процедурі вибору піклувальників та вихователів. Це прямий обов'язок. Такий недостатньо відповідальний підхід призводить до того, що прийомні батьки ґвалтують своїх неповнолітніх дітей замість того, щоб бути їм прикладом і підтримкою, що діти, які перебувають під опікою, здійснюють суїциди. Минулого року 22 неповнолітніх з багатодітних сімей, 14 дітей-сиріт та 7 – які, перебувають у складних життєвих обставинах, вчинили самогубство або спробували це зробити. Було б добре, якби велася системна і аналітична робота і в цьому напрямі", - наголошує Мамедов.