ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»
USD 0,00
EUR 0,00
UaRu
  1. Головна
  2. /
  3. Like
  4. /
  5. Міністри Криклій та Петрашко подали у відставку: головні новини України 14 травня

Міністри Криклій та Петрашко подали у відставку: головні новини України 14 травня

1055

В Україні за останню добу, 13 травня, виявили 7562 нових випадки коронавірусу. Це на 749 випадків більше, ніж днем раніше.

Про це повідомив міністр охорони здоров'я Максим Степанов на своїй сторінці в Facebook.

Усього за час епідемії в країні зафіксували 2 143 448 пацієнтів з коронавірусом. Учора від хвороби померли 287 осіб (усього – 47 620). Зараз хворіють 279 185 українців.

Вилікуватися вдалося 15 958 пацієнтам за добу (усього – 1 832 601).

Екс-нардеп побив "слугу народу" Соломчука в прямому ефірі

Колишній депутат Ради Олег Барна, який у свою каденцію "прославився" участю в багатьох бійках із колегами, згадав колишнє і затіяв бійку з нинішнім нардепом. Інцидент стався в прямому ефірі каналу "Правда тут". Барна, якого покликали як гостя для участі в передачі "Політика без правил", під час суперечки про ринок землі напав із кулаками на народного депутата від "Слуги народу" Дмитра Соломчука.

Чоловіків довелося розбороняти ведучому, проте навіть після цього Соломчук продовжив обзивати свого кривдника "бидлотою", а Барна звинувачував його у брехні.

Закінчився конфлікт двох політиків тим, що їх розсадили в різні "кути" студії.

Плата за землю – українців хочуть змусити викуповувати свої ділянки або оформляти їх в оренду

Ще один скандал навколо земельного законодавства. У Верховній Раді зареєстрований і готується до розгляду проєкт закону, який пропонує скасувати інститут постійного землекористування, в тому числі для співвласників багатоквартирних будинків та звичайних громадян, тобто фізичних осіб. Законопроект №5385 від 15 квітня в березні був оприлюднений для громадського обговорення на сайті Міністерства економрозвитку. Однак у парламент він внесений як депутатський, а не урядовий законопроєкт.

Сайт "Сегодня" розповідає, що таке інститут постійного землекористування і як його скасування відіб'ється на звичайних громадянах.

Архаїзм радянської доби

Як записано в Земельному кодексі (ст. 92), право постійного користування земельною ділянкою – це право розпоряджатися і користуватися землею, яка перебуває у державній та комунальній власності, без встановленого терміну. Такі ділянки були і будуть виділятися абсолютно безкоштовно.

Наразі земля може надаватися в постійне користування земельними ділянками тільки деяким категоріям юридичних осіб:

•       підприємствам і організаціям державної або комунальної власності;

•       установам освіти;

•       громадським організаціям;

•       підприємствам людей із інвалідністю;

•       релігійним структурам;

•       деяким стратегічним підприємствам (наприклад, "Укрзалізниці");

•       ОСББ (товариствам співвласників багатоквартирних будинків).

Однак за радянських часів і в Земельному кодексі, який діяв до 2002 року, ділянки надавалися в постійне користування також фізособам – для ведення фермерського або особистого підсобного господарства. При цьому право постійного користування, згідно із законом, передається у спадок. А тому і в наші дні багато українців володіють земельними ділянками на правах постійних землекористувачів.

Крім того, багато кооперативні житлові будинки, а також гаражно-будівельні та дачні кооперативи також володіють землею на правах постійного землекористування, як це було передбачено старими земельними законами. Так що скасування інституту постійного землекористування може торкнутися багатьох.

На Київщині чоловік розбещував п'ятирічну племінницю. Його визнали психічно хворим

У Київській області 30-річний чоловік розбещував свою п'ятирічну племінницю. Йому вже повідомили про підозру.

Про це розповіла пресслужба Нацполіції.

Зазначається, що злочин стався у селі Переселення Обухівського району. Як з'ясували копи, чоловік часто гостював у сестри і залишався наодинці з її молодшою дочкою. Тоді порушник неодноразово розбещував дитину.

Поліції він зізнався, що як мінімум тричі чіпав дівчинку за інтимні частини тіла. Про це дізналася мати постраждалої і звернулася до правоохоронців.

Експертиза показала, що зловмисник – інвалід другої групи внаслідок психічного розладу і вимагає примусового лікування.

Слідчі повідомили чоловікові про підозру за статтею "Розбещення неповнолітніх" та "Сексуальне насильство". Йому загрожує до десяти років ув'язнення.

Саакашвілі посварився з суддею ОАСК

Суддя Окружного адміністративного суду Києва Кирило Гарник, який скасував обов'язкове підтвердження кваліфікації моряків, назвав главу Виконавчого комітету реформ Міхеїла Саакашвілі "простроченим політичним продуктом", а той у відповідь назвав суддю "свинею".

Після того, як Саакашвілі заявив, що рішення судді змусить моряків знову платити хабарі і побори українським чиновникам, Гарник відповів у Facebook, що потрібно не сперечатися, а виконувати рішення судів.

"Рішення суду в жодній країні не обговорюється, а виконується. Це передбачено як украінським законодавством, так і міжнародними нормами. Україна та Грузія завжди були братськими народами, і в наших народів є почуття гідності. То хто ви, пане Саакашвілі? Реформатор чи черговий прострочений політичний продукт? Це моя вам відповідь", – написав він.

У відповідь Саакашвілі заявив, що суддя своїм рішенням відкрито знущається над моряками.

"Ця істота, яка позбавила одним розчерком пера 150 тисяч моряків і їх сім'ї єдиної перемоги за багато років, відкрито знущається не тільки над моряками, а й над усім народом України. Судова система в Україні повністю прогнила. Ця свиня остаточно знахабніла і відчайдушно чіпляється за корито, від якого її намагаються відтягнути. Іноді просто думаю, що китайські методи – це єдине, що може бути ефективним в Україні", – написав реформатор в Facebook.

"Обзивала мене": у Києві психічно хворий чоловік убив і розчленував свою матір

У Києві психічно хворий чоловік жорстоко розправився з матір'ю. Він убив її, а потім розчленував.

Про це повідомляють "Вартові Еспресо".

Зазначається, що вбивство сталося вночі 14 травня у Подільському районі столиці на проспекті Правди, 38.

Правоохоронці затримали зловмисника на залізничному вокзалі в Білій Церкві. Нині поліцейські з'ясовують всі деталі злочину.

У пресслужбі поліції зазначили, що на сполох про розшук жінки забила її колега, коли та не з`явилася на роботі. Заявниця повідомила, що у її подруги постійно виникали сварки з сином, а напередодні з її будинку було чутно крики.

У Кременчуці учень вирішив "покінчити з собою" через відібрані на уроці чіпси

У Полтавській області стався конфлікт між учителем і учнем, після якого хлопчик захотів накласти на себе руки. 6-класник хотів їсти чіпси під час уроку, але вчителька відібрала їх. Однак штраф за поведінку дитини отримала його мати.

Про це йдеться в рішенні суду.

У Кременчуцькій гімназії №16 хлопчик утік зі школи, подзвонив матері і повідомив про намір накласти на себе руки. Він пояснив, що вчителька забрала чіпси і сказала, що віддасть після уроків. Жінка зателефонувала матері хлопчика і хотіла відвести його до директора, але учень відповів, що піде додому.

На вулиці він подзвонив мамі і заявив, що стоїть на даху і хоче стрибнути, попрощався і вимкнув телефон, а сам у цей час пішов до озера і сидів там поки його не знайшли копи. Поліцейські вважають, що покінчити з собою дитина насправді не хотіла. Однак сам хлопчик не зміг пояснити, навіщо так вчинив.

Суд визнав винною матір хлопчика, вона має заплатити штраф 850 грн і 454 грн судового збору в дохід держави.

За даними гімназії, хлопчик неодноразово порушував дисципліну. Дитина самовільно пішла зі школи, тому протокол був складений на одного з батьків.

"Дитина повинна отримати дозвіл піти зі школи, а не ставити педагогів перед фактом. Радимо батькам провести бесіди з дітьми та пояснити, що за самовільний пропуск занять нести відповідальність будуть батьки", – пояснила правоохоронець Анна Волювач.

Під виглядом таксистів пропонували "свято" в авто: в Одесі затримали банду грабіжників

В Одесі затримали членів банди, які видавали себе за таксистів і грабували відвідувачів розважальних закладів.

Про це повідомили в пресслужбі Нацполіції.

Зазначається, що угрупування організував 27-річний чоловік. Разом з трьома раніше судимими громадянами вони здійснювали грабежі і розбої у місті. "Працювали" під виглядом водіїв таксі вночі і вранці.

Постраждалих обирали серед відвідувачів розважальних закладів у центрі міста. Коли жертва сідала в авто, їй пропонували продовжити пити алкоголь і проїхатися нічним містом. Щойно люди втрачали пильність, у них забирали майно: телефони, прикраси, банківські картки. Іноді застосовували й силу, а після грабежу тікали. Здобуті речі віддавали в ломбард, а з карт знімали всі гроші. Затримали зловмисників завдяки спецназу відразу після чергового злочину. Зараз у їхніх будинках і авто проходять обшуки. Слідчі шукають інших причетних до угруповання. Тепер порушникам загрожує від 7 до 10 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

 

Під Києвом продають дитячу поліклініку за 8 млн грн

На Київщині спалахнув скандал – в Мережі з'явилося оголошення про продаж дитячої поліклініки в місті Борисполь. Двоповерхову будівлю загальною площею 933,9 квадратних метри продають за 8,4 мільйона гривень.

Сайт "Сьогодні" з'ясовував, як таке могло статися і чому так вчинили місцеві чиновники.

У райраді Борисполя не приховують шоку від новини про продаж дитячої поліклініки. Історія почалася ще в 2019 році. Рішенням сесії Бориспільської райради приміщення дитячої поліклініки на вулиці Гоголя, 2, було передано селу Старе, місцевою сільрадою. Чиновники прийняли майно і розпоряджалися ним. Деякі приміщення зараз здаються в оренду. Наприклад, в дитячій поліклініці знаходяться комунальні підприємства та Центр надання першої медично-санітарної допомоги Бориспільського району.

"Після децентралізації село Старе увійшло в Вороньківську об'єднану територіальну громаду (ОТГ). Провели вибори, оновився депутатський корпус. І мабуть, вони зрозуміли, що поліклініка дотаційна і її простіше продати. Таке рішення було прийнято заради наповнення місцевого бюджету. Ми звичайно ж були в шоці від такого рішення місцевих депутатів, коли було заявлено про відчуження цього майна", – розповів сайту "Сьогодні" Антон Мотрич, глава Бориспільської райради.

Він зазначає, будівлю могли просто передати в комунальну власність Борисполю, оскільки приміщення територіально перебуває в цьому місті.

"На жаль, місцеві чиновники цього не зробили. Мабуть, так вони піклуються про своїх жителів. Зараз на рівні району ми думаємо, як повернути приміщення дитячої поліклініки в районну комунальну власність, щоб на сесії вирішити майбутнє цього приміщення. Це просто дико – продати приміщення за 8,4 мільйонів гривень. Ці гроші вони просто проїдять за пів року. І що далі? Що робити людям? Де їм лікуватися?" - обурюється Антон Мотрич.

У райраді Борисполя кажуть, що будуть розбиратися в даній ситуації. Якщо так піде далі, то заради наповнення бюджету в даній ОТГ почнуть продавати й інші об'єкти, наприклад, приміщення амбулаторій, шкіл, будинків культури, які ще залишилися по селах.

СБУ повідомила про підозру Семену Семенченку в організації обстрілу телеканалу "112 Україна"

Служба безпеки України розкрила теракт, а саме обстріл ТОВ "Інформаційного агентства "112-й канал " у липні 2019 року. Досудовим розслідуванням встановлено, що обстріл будівлі телеканалу організував Семен Семенченко.

Про це повідомляє пресслужба СБУ.

Під час виборів до Верховної Ради цей теракт було використано представниками держави-агресора в гібридній війні проти нашої країни. Для цього фігурант залучив двох учасників підлеглого йому збройного формування.

У червні 2019 Семенченко зі спільником провів розвідку місцевості поблизу будівлі телеканалу. Вони вибирали оптимальний спосіб здійснення теракту, шляхи відходу з місця злочину і наявність камер відеоспостереження. Він же організував передачу грошей для придбання транспорту та інших засобів, необхідних злочину, йдеться в повідомленні.

Спочатку планувалося, що виконавці теракту мають придбати автомобіль, закласти в нього великий обсяг вибухівки, припаркувати біля будівлі телеканалу і в певний час підірвати. Пізніше для приховування осіб виконавців та організатора було вирішено обстріляти будівлю телеканалу з протитанкового гранатомета.

В ході обшуків за місцями проживання фігурантів справи правоохоронці виявили та вилучили транспорт і засоби, які зловмисники використовували при вчиненні злочину. Зараз їм повідомлено про підозру за ч. 2 ст. 258 (теракт) КК України. Вирішується питання про обрання їм запобіжного заходу.

Документування протиправної діяльності проводилося СБУ під процесуальним керівництвом Офісу генпрокурора.

Україна обрушила санкції на сотні "злодіїв в законі" й "авторитетів"

Рада національної безпеки і оборони України ввела санкції щодо понад півтисячі так званих "злодіїв в законі" і "кримінальних авторитетів".

Про це на брифінгу 14 травня заявив секретар РНБО Олексій Данілов.

Він зазначив, що було складено два різних "чорних списки". До першого потрапили 557 імен, з них 542 – іноземці, а 15 – громадяни України. До другого – 111 іноземних "авторитетів".

За словами Данілова, стосовно зазначених людей ввели "повний фул санкцій", який тільки можна застосувати щодо фізичних осіб.

Він зазначив, що над списками велася "кропітка робота" протягом 9 місяців. "Протягом 9 місяців величезна кількість співробітників служби безпеки, МВС, наших партнерів, які є у нас за кордоном – ФБР, ЦРУ та інші інтитуції – спільно з нами відпрацьовували всі ці процеси", – сказав секретар РНБО.

За словами Данілова, під "злодіями в законі" маються на увазі люди, які були "короновані" за "поняттями" і законами злодійського співтовариства, але за бажанням можуть "розкоронуватися" і повернутися до життя в громадянському суспільстві.

Міністри Криклій та Петрашко подали у відставку

Два члена українського уряду – міністр економіки Ігор Петрашко і міністр інфраструктури Владислав Криклій – вирішили скласти повноваження.

14 травня повідомив в своєму Telegram народний депутат Олексій Гончаренко.

За його інформацією, обидва міністри подали заяви про відставку на вимогу Кабміну.

Гончаренко стверджує, що очільника МОЗ Максима Степанова також змушують написати заяву на звільнення, проте він відмовляється. Це питання буде винесено на засіданні парламентської фракції "Слуга народу" 17 травня. Раніше стало відомо, в Раді вже зібрані підписи за відставку Степанова.

Цю інформацію в Telegram підтвердила і нардеп від "Слуги народу" Юлія Грішина, яка опублікувала фото заяви Криклія.




Коментарі
Додати коментар
Ваше ім'я*
Текст повідомлення*
ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»

Новини по темі

Переглянути новини за період:



Аналітика "УР"

Всі статті

Благодійні фонди України
Благотворительный Фонд
Благотворительный фонд «Запорука»
Берегиня життя
Благодійний фонд
Кошик добра
Фонд Рената Ахметова
Благодійний фонд
Подільська громада
Щаслива дитина
Пострадавшие дети войны
Тепло Добро