ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»
USD 0,00
EUR 0,00
UaRu
  1. Головна
  2. /
  3. Like
  4. /
  5. Рада звільнила Степанова, Криклія та Петрашка: головні новини України 18 травня

Рада звільнила Степанова, Криклія та Петрашка: головні новини України 18 травня

1319

Держкомпанія "Укрзалізниця" (УЗ) заплатила штраф в розмірі 18,3 млн грн за стягування окремої плати за обслуговування вантажів на малодіяльних станціях. Це станції, на яких обробляється невелика кількість вантажів. Зазвичай їх намагаються або повернути до життя, або готують до закриття.

Про це повідомила пресслужба Антимонопольного комітету України (АМКУ). УЗ раніше оскаржила рішення антимонопольників, але Господарський суд Києва відмовив їй у задоволенні позову. Апеляційне провадження все ще триває.

АМКУ встановив, що з 9 січня 2019 по 3 вересня 2020 року "Укрзалізниця" стягувала підвищену плату за обслуговування малодіяльних станцій.

Для цього укладалися додаткові угоди про перевезення вантажів. Підписання таких документів було безальтернативною умовою надання послуг. Крім того, аналіз собівартості послуги показав, що вона є економічно не обґрунтованою.

"Комітет встановив, що введення "Укрзалізницею" такої послуги призвело до утисків інтересів споживачів і зобов'язав компанію припинити порушення... "Укрзалізниця" сплатила накладений Антимонопольним комітетом України штраф і припинила порушення, яке полягало у стягненні окремої плати за обслуговування вантажів на малодіяльних станціях", – йдеться в повідомленні.

Обшуки у Кличка – в СБУ назвали причину

Обшуки в будинку мера Києва Віталія Кличка проводять в рамках кримінального провадження щодо фальсифікованих нафтопродуктів. Слідчі дії не стосуються міського голови.

Про це "Сьогодні" заявив речник СБУ Артем Дехтяренко.

"Вони відбуваються відразу в декількох локаціях, в тому числі і в будинку, де проживає Віталій Кличко. Деталі цієї спецоперації ми повідомимо пізніше", – зазначив він.

Також Дехтяренко підкреслив, що слідчі дії не мають прямого відношення до міського голови.

Розслідуванням займаються співробітники ГУ СБУ з боротьби з корупцією та організованою злочинністю, з залученням спецпідрозділу ЦСО "А".

Раніше ми писали, що в Києві проходять масові обшуки в різних структурах – правоохоронці нагрянули з обшуками до структурних підрозділів КМДА. Градоначальник назвав такі дії тиском на нього і його партію. Столична влада вимагає від правоохоронних органів звіт про статус справ.

Золото подорожчало, а біткоїн валиться вниз – як це пов'язано

За першу половину травня золото на світових ринках зросло в ціні на 5,5% – до 1869 доларів за унцію. В той же час біткоїн, який неодноразово порівнювали з золотом, навпаки, впав на 22% – до 45 338 доларів за коїн. Золото – традиційний захисний актив – дорожчає через інфляцію в США, побоювання зростання цін там досягли максимуму за 7 років.

Отже, шляхи біткоїну і золота вперше розійшлися – раніше криптовалюту теж розглядали як захисний актив, зазначають аналітики Cryptor.

"Це незвичайна розбіжність. До цього BTC або корелював з ростом дорогоцінного металу, або зростав в моменти зниження вартості золота, що дозволяло заявляти про ідеальні захисні властивості криптовалюти" , – зазначили експерти.

Вони також помітили парадокс – Bitcoin, що сприймається як інструмент захисту від інфляції, ніколи не стикався з її тиском. Цей актив з'явився 11 років тому, в епоху найм'якшої фінансової політики за всю історію існування розвинених країн. А тепер, коли страх інфляції відновив попит на золото, його ціна почала зростати на фоні зниження вартості Bitcoin.

Корупція забирає в України до 950 мільярдів гривень на рік

Україна щорічно втрачає через корупцію, за різними підрахунками, від 500 до 950 мільярдів гривень. Разом з тим, як свідчать результати дослідження Інституту майбутнього, кожен другий громадянин країни вважає, що саме корупція не дає йому жити краще.

І, дійсно, першою від корупціонерів і тіньовиків страждає саме соціальна сфера. Замість бюджету гроші потрапляють до кишень корупціонерів, тому будувати дороги, лікарні і школи просто нема на що, йдеться в сюжеті "Сьогодні".

В таких умовах складно вести чесний бізнес, заявила директорка зі зв'язків з громадськістю та комунікацій SCM Наталія Ємченко. За її словами, понад 200 тисяч працівників холдингу отримують тільки білу зарплату і повний соцпакет. Компанії також платять приблизно 60 мільярдів гривень податків щорічно. Саме тому бізнесам SCM складно конкурувати з компаніями, що працюють в тіні.

"Чесний бізнес – і великий, і середній, і маленький – я впевнена, готовий бути надійним партнером держави в цій боротьбі. Держава або виводить з тіні, з корупційної економіки в білу економіку ті 30-40%, які там знаходяться, або підвищує податковий тиск на чесний бізнес. Чесному бізнесу в Україні вигідно, щоб корупцію перемогли", – зазначила Ємченко.

Намагається уникнути покарання? Ексголова СЕС збила дівчину в центрі Києва

Ексголову санітарно-епідеміологічної служби Ірину Козлову звинувачують в наїзді на киянку. Попередньо, 1 травня на перетині вулиць Саксаганського та Антоновича вона збила дівчину на пішохідному переході, коли горів зелений сигнал світлофора.

Про це повідомляє постраждала Наталія Дика на своїй сторінці в Facebook.

Посеред проїжджої частини Наталю збив і переїхав автомобіль Nissan Juke, а водій намагалася втекти і зупинилася тільки через 15 метрів, коли їй вслід почали кричати свідки. Постраждала дивом залишилася жива, але отримала важкі травми.

"У мене було вибито п'ять центральних зубів, розірвало ясна, я отримала сильний струс мозку, грижу в хребті, розсічення голови, численні забиті місця, рани, гематоми всього тіла, страшні головні болі і абсолютно неймовірне психологічне потрясіння", – повідомила Наталія і підкреслила, що більше не може жити повноцінно. Лікування у стоматологів Наталії, зі слів медиків, обійдеться приблизно в 400 тисяч гривень. Інші витрати поки оцінити неможливо.

Дівчина зазначила, що винуватиця ДТП зв'язалася з постраждалою тільки через 16 днів і принесла свої вибачення, але жодної фінансової допомоги не надала. "Моїй вбивцею, що не відбулася, виявилася Козлова Ірина Антонінівна, 1947 року народження. Ірина Антонінівна 12 років обіймала посаду головного санітарного лікаря міста Києва, а останніми роками очолювала СЕС Шевченківського району", – заявила Наталія.

Як стверджує потерпіла, сім'я водія зв'язалася з нею і обіцяла матеріальну допомогу, але пізніше Ірина Козлова заявила, що не може виплатити зазначену постраждалою суму компенсації і вважає за краще, щоб її призначив суд.

Міністр енергетики вимагає від НКРЕКП заборонити імпорт електроенергії РФ і Білорусі на виконання підписаного Зеленським закону

Міністр енергетики Герман Галущенко закликав главу Нацкомісії, що здійснює держрегулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП), Валерія Тарасюка заборонити імпорт електроенергії з Росії та Білорусі на підставі підписаного президентом Володимиром Зеленським закону №1396-ІХ. Про це повідомляє агентство "Інтерфакс-Україна" із посиланням на копію листа міністра.

"Міненерго звертається до НКРЕКП із проханням скористатися наданим законом №1396-ІХ правом і заборонити імпорт електроенергії з країн, які не є сторонами Енергетичного Співтовариства (Російської Федерації та Республіки Білорусь), прийнявши відповідне рішення", – зазначено в листі Галущенка від 17 травня.

На думку міністра, викладеній у листі, орієнтація на імпорт електроенергії з країн – не членів Енергоспівтовариства суперечить стратегічним цілям України у сфері енергетики і потенційно загрожує енергобезпеці.

Однією з таких стратегічних цілей міністр назвав інтеграцію енергосистеми України ENTSO-E, вказавши на підготовку до відокремлення ОЕС України від паралельної роботи з енергосистемами РФ і Білорусі з подальшим приєднанням до європейської мережі.

При цьому він зазначив, що ключовою вимогою під час приєднання ОЕС України до ENTSO-E є забезпечення достатності власних генеруючих потужностей для покриття прогнозованого попиту на електроенергію.

Водночас, за його словами, імпорт погіршує фінансово-економічний стан виробників, якість виконання графіків ремонтів генеруючого обладнання електростанцій і ТЕЦ, а також негативно позначається на вугледобувній галузі.

Крім того, це негативно впливає на здатність виробників забезпечити закупівлю палива у достатніх для сталого проходження осінньо-зимового періоду обсягах, відзначається в листі.

"Як наслідок, зростають ризики порушення безпеки поставок е/е і операційної безпеки ОЕС України, що загрожує майбутньої її синхронізації з ENTSO-E", – резюмував Галущенко.

Нагадаємо, Україна відновила імпорт електричної енергії з Росії та Білорусі в січні-лютому 2021 року. За перших 3 місяці витрати на імпорт перевищили 1 млрд грн.

15 квітня Верховна Рада ухвалила законопроєкт про заборону імпорту з Росії та Білорусі, 13 травня він набув чинності після підписання президентом Володимиром Зеленським.

До цього Зеленський неодноразово критикував закупівлю російсько-білоруської електроенергії, але поставки все-одно тривали. Публічно імпорт захищав голова НКРЕКП Валерій Тарасюк, зокрема під час виступу в парламенті в лютому 2021 року.

В Одеській області чоловік викрав молоду матір з дитиною: зараз його розшукують

В Одеській області поліцейські розшукують чоловіка, який викрав двох людей – 23-річну дівчину і їхню спільну доньку.

Про це повідомили в пресслужбі Нацполіції.

Зазначається, що в Ізмаїльському районі 46-річний порушник ховав кохану з дитиною від родичів і правоохоронців, перевозячи з одного населеного пункту в інший. Понад тиждень поліцейські розшукували зниклих і зрештою їх знайшли.

Однак щойно чоловікові оголосили про підозру і вручили клопотання про обрання запобіжного заходу, він почав переховуватися. Тепер підозрюваного оголосили в розшук.

Гектари пустять з молотка в онлайні – Рада ухвалила ключовий закон про земельні торги

Після запуску повноцінного ринку землі в Україні купувати ділянки можна буде тільки на аукціонах. Крім того, купівля-продаж землі будуть можливі тільки за безнал. Те саме стосується оренди землі, ефітевзису і іншої передачі прав користування. Такі норми прописані в законопроэкті про земельні торги (№ 2195), який Верховна Рада прийняла в другому читанні 272 голосами.

Це другий зі списку документів, які необхідно було схвалити до початку липня. Першим став законопроєкт № 2194 про передачу земель на місця, його ще називають "земельною конституцією". Також потрібно ухвалити закон про Фонд гарантування позик і про право державних працівників на земельний пай.

Законопроєкт про земельні торги передбачає, що продаж землі проводитиметься в єдиній системі в формі електронного аукціону. Торги відслідковуватимуться в режимі реального часу. Доступ зможе отримати будь-який громадянин України.

На Дніпропетровщині чоловік розбещував у лісі свою 5-річну падчерку. Подробиці скандалу

У Павлоградському районі Дніпропетровської області 33-річний чоловік розбещував свою п'ятирічну падчерку. Так, оголивши свої статеві органи, він роздягнув дитину, після чого зробив з нею декілька фотографій на мобільний телефон.

Як розповіли в пресслужбі прокуратури Дніпропетровської області, інцидент стався під час прогулянки. Чоловік повів дівчинку до лісосмуги.

Зараз підозрюваного затримали і повідомили про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 156 КК України (розбещення неповнолітньої).

"Вирішується питання про обрання йому запобіжного заходу", – зазначили в прокуратурі.

У Херсонській області пастор тримав у рабстві сто людей

У Херсонській області викрили так званий реабілітаційний центр для алко- та наркозалежних. Підозрюється, що пацієнти, які туди приходили, потрапляли в трудове рабство.

Про це повідомляє пресслужба Нацполіції.

Зазначається, що в незаконному центрі у Генічеському районі на момент приходу копів перебувало близько 30 пацієнтів. Під час обшуків знайшли телефони, паспорти, документи і чорнові записи.

Поліція вже почала кримінальне провадження за фактом торгівлі людьми.

Сайт "Херсон Week" з посиланням на місцеве управління СБУ пише, що організатор схеми – місцевий пастор у церкві, він тримав у рабстві близько сотні людей. Його спільник – колега з Криму.

Згідно з цими даними, священнослужителі заманювали алко- і наркозалежних нібито на курс лікування і реабілітації. Однак замість допомоги на них чекала пастка. Серед усіх пацієнтів до 80 людей – жителі інших регіонів України, в тому числі і Криму.

Зеленський затвердив основні принципи молодіжної політики. Деталі закону

Президент України Володимир Зеленський підписав закон "Про основні засади молодіжної політики" № 1414-IX, який Верховна Рада прийняла 27 квітня 2021 року.

Про це повідомляє пресслужба Офісу президента.

Як зазначається, закон імплементує в українське законодавство більшість положень Європейської хартії про участь молоді в громадському житті на місцевому та регіональному рівні.

Документ визначає, що молодь – це люди у віці від 14 до 35 років

Масове скорочення, високі зарплати і строгий відбір. Як зміниться СБУ за новим законом

Народний депутат від "Слуги народу" Мар'яна Безугла оприлюднила законопроєкт про реформу Служби безпеки України. І попри те, що документ поки ухвалили лише в першому читанні, скоро проєкт розгляне комітет, і він опиниться в сесійній залі.

Законопроєкт винесли на громадське обговорення, ще протягом тижня прийматимуть пропозиції від громадян.

Одне з головних питань, яке, напевно, цікавить співробітників СБУ, – зарплати. І тут їм обіцяють гідний оклад.

Мінімальна сума, яку зможуть отримувати співробітники СБУ, – 45 тисяч гривень. Також до окладу буде додана і сума за вислугу, спецзвання, наукове звання, знання іноземних мов тощо.

Крім того, при звільненні у зв'язку зі скороченням штату або ж за наявності вислуги понад 10 років співробітникам виплачуватимуть 50% місячної суми зарплати за кожен рік служби. Якщо ж звільнення відбувається за сімейними обставинами – 25% суми.

Однак є і погані новини. Адже співробітникам СБУ загрожує масове скорочення, але відбуватися цей процес буде поступово. З 31 тисячі співробітників (максимальний штат відомства) хочуть залишити лише 17 тисяч. Адміністративний апарат СБУ стане держслужбовцями, а слідчих переведуть у штат Державного бюро розслідувань.

До всього іншого потрапити в СБУ буде непросто. Якщо зараз під час атестації наявність іншого громадянства перевіряють тільки у співробітника, потім не братимуть навіть тих, у кого родичі є громадянами РФ або особами без громадянства України. На роботу в СБУ прийматимуть після атестації та переатестації – і тільки з першого разу.

Що стосується повноважень, то у СБУ все ще залишиться право затримувати осіб, підозрюваних у скоєнні злочинів, а підставою для отримання інформації буде не рішення суду, а запит начальника функціонального підрозділу СБУ.

Ймовірно, з 1 січня 2024 року функції досудового розслідування у СБУ заберуть. Також це стосується і досудового розслідування кримінальних правопорушень, які становлять загрозу держбезпеці. Як саме це працюватиме – поки невідомо.

Крім того, в разі якщо законопроєкт буде схвалений, у контррозвідувальних підрозділів з'явиться велика перевага – їм можна буде вільно входити в приміщення і на земельні ділянки, а також вільно переміщати осіб і предмети через державний кордон. Проте для проведення таких заходів суддя повинен буде протягом 6 годин винести рішення.

Рада звільила Степанова, Криклія та Петрашка

Верховна Рада зібралася на позачергове засідання, на якому розглянула звільнення трьох членів Кабінету міністрів.

Депутати проголосували проєкти постанови:

•       про звільнення Криклія Владислава Артуровича з посади міністра інфраструктури;

•       про звільнення Петрашка Ігоря Ростиславовича з посади міністра розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства;

•       про звільнення Степанова Максима Володимировича з посади міністра охорони здоров'я.

Верховна Рада звільнила Криклія – за його відставку проголосували 284 народних депутата. Він розповів народним обранцям, що неможливий розвиток інфраструктури без вкладення грошей, як і розвиток "Укрзалізниці" без профільних законопроектів.




Коментарі
Додати коментар
Ваше ім'я*
Текст повідомлення*
ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»

Новини по темі

Переглянути новини за період:



Аналітика "УР"

Всі статті

Благодійні фонди України
Благотворительный Фонд
Благотворительный фонд «Запорука»
Берегиня життя
Благодійний фонд
Кошик добра
Фонд Рената Ахметова
Благодійний фонд
Подільська громада
Щаслива дитина
Пострадавшие дети войны
Тепло Добро