В Україні за останню добу виявили 1334 нових випадки інфікування коронавірусом. Це на 1199 випадків менше, ніж за попередню добу.
Про це повідомляє РНБО.
Всього інфекцію підтвердили у 2 183 855 осіб. За минулу добу від COVID-19 померли 68 українців (всього – 49 436). Вилікувати вдалося 1 957 560 інфікованих (6999 – за останню добу).
"Друга Лукашенка" Євгена Шевченка виключили зі "Слуги народу"
Народного депутата Євгена Шевченка виключили з фракції "Слуга народу". Оголосять про це на наступному пленарному тижні у Верховній Раді. Про це повідомив у Telegram його колега нардеп Олександр Качура.
За регламентом, офіційно вихід з фракції буде оформлений після того, як це на пленарному засіданні оголосить спікер парламенту.
"Євгена Шевченка виключили зі "Слуги народу". Секретаріату фракції все-таки вдалося зібрати необхідну кількість підписів. Матеріали будуть передані в апарат ВР і зачитані на наступному пленарному засіданні. Зі звільненням, Євгене", – написав Качура.
"Слуга народу" Максим Бужанський своєрідно прокоментував виключення колеги.
"Я думаю, що з огляду на зростання прозорості і глибокої внутрішнього довіри наступного разу при виключенні когось із фракції "СН" підписи не потрібно збирати взагалі. Досить оголосити – плануємо обговорити питання про виключення. А через день – секретаріату вдалося зібрати підписи. Здорово економить час і папір", – написав він у Telegram.
Що говорить сам Шевченко і чим він "відзначився"
"Нарешті мене виключили з фракції "Слуга народу". Ми підемо своїм шляхом. А ці соросята угроблять країну і президента остаточно. Олександр Дубинський, привіт! Я ж казав, що буду наступним", – написав він в Telegram.
Шевченко відомий своєю любов'ю до Білорусі і особливо до правлячого там режиму Лукашенка. Ось, наприклад, один з останніх його постів у Facebook: "Ми з Бацькою за народ, за соціальну справедливість, за справжню незалежність без зовнішнього управління".
А на скандальне затримання головного редактора Telegram-каналу NEXTA Романа Протасевича він відреагував словами: "Ось це державність".
Від Вірастюка знову вислизає перемога – Верховний Суд скасував рішення ЦВК
Верховний Суд України скасував протокол Центральної виборчої комісії, яким визнавалася перемога Василя Вірастюка на довиборах до Верховної Ради у 87-му окрузі (Івано-Франківська область).
Про це сказав адвокат Анатолій Попов, коментар якого опублікований на сторінці іншого кандидата на 87-му окрузі – Олександра Шевченка – у Facebook.
Він вважає, що Центрвиборчком незаконно оголосив кандидата від "Слуги народу" переможцем в окрузі.
"Скасовано протокол ЦВК, яким встановлено результати голосування на проміжних виборах у виборчому окрузі №87. Скасовано пункт один і пункт два постанови ЦВК, в яких вона визнала недійсним голосування на виборчих дільницях, на яких були втрачені голоси. Сподіваємося, що Велика палата (ВСУ) проявить свою принциповість і встановить законне рішення з урахуванням верховенства права з метою захисту прав виборців", – сказав Попов.
Адвокат пояснив, що ЦВК, швидше за все, подасть апеляцію на це рішення Верховного Суду.
За час мораторію в Україні вкрали землі "на два Крима" – Зеленський
В Україні майже за 20 років проведення земельної реформи та дії тимчасового мораторію на продаж сільгоспділянок політики і бізнесмени вкрали у держави землі, як два півострова Крим. Крім того, мільйон землевласників померли, не дочекавшись можливості розпорядитися своїм майном.
Про це заявив президент України Володимир Зеленський під час форуму "Україна 30. Земля".
"Обіцяли, маніпулювали і навіть їли землю на трибуні ВР... Лякали, що землю вагонами вивезуть за кордон. Але найстрашніше – вони (попередники. – Ред.) позбавили 7 млн громадян їх конституційного права власності на землю", – сказав Зеленський.
Він нагадав, що через мораторій люди не могли розпоряджатися землею – купувати, продавати її.
"За час мораторію померли 1 млн землевласників, а вартість гектара сільськогосподарської землі стала найнижчою в Європі", – сказав президент.
Зеленський підрахував, що попередня влада створили в середині країни фактично "офшор площею понад 8 млн га".
"Це сірий тіньовий ринок, де землю дуже легко купували і продавали і заробляли мільйони без сплати податків. За попередніми розрахунками, було незаконно привласнено близько 5 млн га державних земель... За роки мораторію деякі політики і бізнесмени вкрали у держави землі, як два півострова Крим" , – підкреслив голова держави.
Нардеп від "Слуги народу" Семінський зірвав очну ставку в справі про своє викрадення
Народний депутат від "Слуги народу" Олег Семінський і депутат від ОПЗЖ Нестор Шуфрич разом приїхали на очну ставку у справі про нібито викрадення Семінського, але зірвали її, про це повідомляє "РБК-Україна".
"Тим часом в Офісі генерального прокурора відбувалися не менш цікаві події. За інформацією видання, там була організована очна ставка між Семінським і Рудьковським. Примітно, що на слідчий захід Семінський з'явився не сам, а в компанії депутата від ОПЗЖ Нестора Шуфрича, який, за наявною інформацією, часом навіть намагався перехоплювати ініціативу у слідчого", вказує видання.
За словами журналістів, під час очної ставки Шуфрич підтвердив, що в період, коли Семінський нібито був викрадений (2012-2015 роки), він насправді перебував за кордоном.
Посередині слідчих дій Шуфрич поїхав на суд у справі Медведчука, щоб спробувати взяти колегу по фракції на поруки. Слідом за ним поїхав і Семінський. У результаті слідчі Офісу генпрокурора не змогли навіть скласти протокол очної ставки, не кажучи вже про те, щоб його підписали всі учасники зустрічі, як того вимагає законодавство.
Нагадаємо, Олег Семінський, який раніше працював директором найбільшої нафтогазової компанії України "Нафтогазвидобування", звинувачує зокрема ексміністра транспорту Миколу Рудьковського у викраденні, яке нібито відбулося у 2012 році.
На оприлюднених виданням "Цензор.нет" записах прослуховування СБУ Семінський обговорює способи "віджати" частку разом із відомим кримінальним авторитетом Андрієм Мельником, якого раніше Семінський якраз і називав одним з виконавців його нібито викрадення.
Водночас Семінський активно згадує про свій статус народного депутата і причетність до президентської команди. Раніше тоді ще майбутній депутат також потрапив на записи, в яких він підтверджував готовність заплатити за мандат до 7 мільйонів, і пізніше визнав справжність цих матеріалів.
За словами Рудьковського, причина протистояння – спроби Семінського "віджати" частку у 25% компанії, еквівалентну приблизно 150 мільйонам доларів, яка належить сім'ї ексміністра.
"Семінський каже: якщо ти перепишеш (частку в "Нафтогазвидобування", – ред.), я піду в прокуратуру, дам свідчення, що ти мене не крав. Справа закриється і все. А якщо ні – у нас в прокуратурі все схвачено, приїдеш в Україну, ми тебе посадимо. Доти, доки не перепишеш те, що ми хочемо", – розповідав Рудьковський в інтерв'ю Дмитру Гордону.
Ексміністр навіть звернувся із відкритим листом до президента Володимира Зеленського, де докладно виклав усі обставини цієї історії – але лист залишився без відповіді.
На початку цієї весни Рудьковський добровільно повернувся в Україну, дізнавшись про те, що правоохоронці підозрюють його у викраденні Семінського, і отримав формальну підозру у цій справі.
"Рудьковський, почувши про звинувачення, повернувся з-за кордону і сам ініціював співпрацю зі слідством. Крім того, що звинувачення абсолютно безпідставне, в документах справи немає жодного доказу мотиву і провини Рудьковського. А відсилання до екзотичних аргументів, як-от позиція екстрасенсів із ТБ- шоу по фотографії заявника, взагалі є юридичним ноу-хау", – заявив адвокат ексміністра Микола Катеринчук.
"Купувати і продавати землю можуть тільки українці": Зеленський підписав закон
Президент Володимир Зеленський прямо на форумі "Україна 30" підписав прийнятий Верховною Радою закон №2194 про передачу землі на місця.
За його словами, цей документ, який називають земельною Конституцією, в корені міняє землеустрій в Україні.
"Це закон, який прибирає у кабінетного чиновника функцію оформляти право на землю, яку він у своєму житті ніколи не бачив. (Закон) остаточно повертає громадам право розпоряджатися своїми землями, чітко закріплює, що купувати і продавати землю можуть тільки українці. Закон, який із великою радістю тут саме зараз хочу підписати", – сказав Зеленський.
Згідно з документом, землі державної власності за межами населених пунктів (крім земель, які потрібні державі для виконання її функцій) передаються в комунальну власність сільських, селищних, міських рад.
Встановлено чіткий механізм фіксування у Державному земельному кадастрі меж громад, зокрема об’єднаних.
Органи місцевого самоврядування отримують повноваження щодо зміни цільового призначення земельних ділянок приватної власності та затвердження детальних планів території за межами населених пунктів.
Повноваження зі здійснення державного контролю за використанням та охороною земель надано обласним державним адміністраціям та виконавчим органам сільських, селищних, міських рад.
Постачали озброєння до Росії. На Харківщині накрили злочинну групу
У Харківській області контррозвідники Служби безпеки України викрили та блокували протиправну діяльність міжрегіональної злочинної групи, учасники якої незаконно поставляли великі партії товарів військового призначення до Російської Федерації.
Як розповіли в пресслужбі СБУ, до складу групи входили жителі Харківської, Київської та Сумської областей.
"Зловмисники скуповували комплектуючі на вторинному ринку у приватних комерсантів. Ділки, поза митним контролем, автотранспортом вивозили до Росії комплектуючі. Потім посередник перепродавав обладнання авіаційної, танкобудівної та радіоелектронної галузей оборонним підприємствам РФ", – йдеться в повідомленні.
У межах розпочатого кримінального провадження СБУ запобігла спробі незаконного переправлення учасниками групи в Росію партії військових товарів на загальну суму понад 100 тисяч доларів.
Під час завершального етапу спецоперації правоохоронці провели 16 обшуків за місцями мешкання учасників злочинної групи та зберігання товарів військового призначення на території Харківської, Київської та Сумської областей.
У ході слідчих дій вилучено:
• комплектуючі до військової техніки;
• штампи для підроблення технічної документації;
• печатки комерційних структур, бухгалтерські документи, чорнові записи, чеки, засоби зв’язку та інші докази протиправної діяльності.
Наразі слідчими органів безпеки вирішується питання про повідомленні учасникам групи про підозру за статтею "порушення порядку здійснення міжнародних передач товарів, що підлягають державному експортному контролю".
Також спецслужбою перевіряється можлива причетність учасників злочинної групи до постачання українським оборонним підприємствам б/в комплектуючих до військової техніки.
У Полтавській області однорічна дитина потонула у ванні. Подробиці трагедії
У Кременчуці Полтавської області однорічного хлопчика без ознак життя виявив співмешканець його матері. Дитина знаходилася у ванній, наповненій водою.
"Прибулі за викликом медики намагалися реанімувати дитину, але безуспішно, пізніше була констатована смерть. Відкрито і розслідується кримінальне провадження за статтею "злісне невиконання обов'язків по догляду за дитиною", – повідомила "Сьогодні" речник поліції Кременчука Анна Васенко-Волювач.
За неофіційною інформацією, мати загиблої дитини в момент її смерті була п'яна. У поліції цього не спростовують.
Зазначимо, санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі від 2 до 5 років.
В Одесі знайшли застреленим офіцера-прикордонника: що сталося
Черговий офіцер прикордонник, майор матеріально-технічного забезпечення Одеської авіаційної ескадрильї, застрелився у своєму службовому кабінеті. Про це повідомив місцевий одеський сайт lotsia.
Це сталося в авіаційній військовій частині №9997. Стало відомо, що чоловік застрелився зі своєї табельної зброї. На цей момент причини, які спонукали чоловіка на такий крок, невідомі. На місці працює слідча група.
Водночас 7 каналу підтвердили у Державній прикордонній службі, що дійсно сьогодні вранці було знайдено мертвим офіцера. Попередня версія причини смерті – самогубство.
В Одесі затримали трьох наркологів. У чому підозрюють лікарів
В Одесі правоохоронці викрили групу лікарів, які порушували правила використання наркотичних засобів і торгували рецептами на право їхнього придбання.
Про це повідомили в пресслужбі ГУ НП.
Діяли втрьох
Троє працівників приватної наркологічної клініки – 46-річна одеситка і двоє чоловіків з Донецької та Чернігівської областей віком 44 і 30 років – під виглядом надання допомоги наркозалежним людям незаконно видавали рецепти на наркотичні лікарські засоби, що містять метадон і бупренорфін, громадянам без обстеження і встановлення діагнозу "наркоманія".
Заробили кілька сотень тисяч гривень
Рецептурні бланки форми № 3 підозрювані купували у держави по три гривні, а в незаконний спосіб реалізовували їх по 500. За кілька місяців правопорушники неправомірно видали майже 1300 рецептів на більш ніж 600 тисяч гривень. Правоохоронці провели обшуки та вилучили такі речові докази:
• медичні карти хворих без зазначення прізвищ пацієнтів з визначеним діагнозом "наркоманія" і з підписами лікарів;
• бланки форми № 3;
• прейскурант із зазначенням вартості послуг та пропонованих нарковмісних лікарських засобів;
• касові чеки, комп'ютерну техніку, гроші.
• Під час обшуків копи знайшли прайс-листи із зазначенням вартості послуг.
• За результатами попереднього розслідування всім трьом правопорушникам оголосили про підозру. Тепер їм загрожує до п'яти років позбавлення волі з позбавленням права обіймати певні посади чи вести певну діяльність на строк до трьох років.
Дуже довірлива: родичі зниклої в Туреччині українки підозрюють викрадення
У турецькій Антальї за два тижні так і не змогли знайти загадково зниклу жительку Одеси Яну Кривошею, її родичі, як і раніше, схиляються до версії про викрадення.
Про це розповіла дружина брата Яни, Євгенія Кривошея "Сьогодні".
"Яна полетіла в Анталью 1 травня, востаннє про її місцеперебування було відомо 2-го числа. Незважаючи на те що Яна вирушила в гори, маршрут у неї був дуже простий. Професійні рятувальники шукають її 14 днів, але поки безуспішно", – розповіла Євгенія.
Вона додала, що зникла 25 років займається альпінізмом, у неї багато одиночних сходжень, тому "малоймовірно, що вона впала десь у горах".
За словами Євгенії, їхня сім'я вважає версію викрадення найбільш вірогідною.
"2 травня об 11:00 Яна написала, що вона вже на вершині гори. Завдяки технічним фахівцям ми з'ясували, що її телефон і далі залишався активним. Тобто була користувацька активність – щось на ньому натискали. Активність зберігалася орієнтовно до 14: 30. Потім з цього часу до 4 травня він був увімкнений, але активності не було. І 4 травня він подав сигнал про вимкнення", – каже Євгенія.
Але, на жаль, цих даних недостатньо для визначення місцеперебування телефону.
Напилися до нестями – в Івано-Франківську госпіталізували дітей
В Івано-Франківську госпіталізували трьох дітей 10-12 років із сильним алкогольним отруєнням.
Як повідомляє "Суспільне.Карпати", інші діти знайшли однолітків непритомними на території недобудованого садка в мікрорайоні Каскад.
Діти викликали бригаду швидкої допомоги і самі донесли приятелів до лікарняної машини.
Попередньо повідомляють про госпіталізацію трьох дітей, всі подробиці про стан дітей медики обіцяють розповісти в понеділок, 24 травня.