На сайті Нацполіціі Київської області в новині про викриття подружжя-сутенерів, які відкрили свою мережу борделів, одне з фото підписали словом "шл*хи", проте, пізніше це виправили.
Автор матеріалу на сайті Нацполіціі припустила, що можливо такий підпис до фото зробив сам комп'ютер.
Як відомо, 31-річна мешканка Борисполя і її 20-річний співмешканець – відкрили мережу борделів, де працювали близько 15 жінок – віком від 18 до 30 років, у тому числі іноземки.
Встановлено, що організатор підшукувала та запрошували дівчат на роботу, а її співмешканець забезпечував дівчат всім необхідним, а також охороняв їх.
За кожну годину інтимних послуг жінки отримували 3000 гривень, а половину заробітку вони віддавали сутенерам. Щодоби ті заробляли близько 30 тисяч гривень.
Хотіла продати: у Києві експрацівниця лабораторії вкрала небезпечні штами вірусу
У Києві колишня співробітниця Державного науково-контрольного інституту біотехнологій незаконно винесла з роботи флакони зі штамом вірусу ньюкаслської хвороби птиці, що входить до переліку особливо небезпечних хвороб тварин.
Про це повідомляє Київська міська прокуратура.
Жінка порушувала методику отримання головної посівної культури вірусів, яка передбачає отримання середньої проби для зараження ембріонів. Вона це робила для того, щоб приховати злочин.
"Тобто підозрювана умисно зменшувала кількість вихідних зразків для отримання нового пасажу (зараження чутливої клітини з метою отримання від неї нової популяції вірусу), не повертала їх до сховища мікроорганізмів, а частину новоутвореного матеріалу привласнювала", – повідомили в прокуратурі..
Правоохоронці провели обшуки та знайшли у побутовому холодильнику підозрюваної штами вірусу, які вона зберігала, щоб продати.
В Україні заборонили білоруський державний телеканал
Нацрада з питань телебачення і радіомовлення ухвалила рішення заборонити трансляцію в Україні білоруського державного телеканалу "Білорусь 24". Про це повідомляє пресслужба Нацради.
Чому заборонили показувати білоруський телеканал
Підставою для цього рішення стало розміщення в його ефірі аудіовізуальних творів, заборонених для демонстрації на території України, і фільмів за участі акторів, внесених до "чорного списку" України.
"Певний час ефірне наповнення цього каналу помітно відрізнялося від типових провладних білоруських, оскільки це міжнародна версія, очевидно, вони на це зважали. Але нещодавно нашим моніторингом були зафіксовані порушення", – сказав член Нацради Максим Онопрієнко.
На чому попалася "Білорусь 24"
У період з 19 по 22 травня на каналі транслювалися передачі за участі російського артиста Олега Газманова, ведучого Бориса Щербакова і російської співачки Ольги Кормухіної.
21 травня транслювався сюжет у програмі "Панорама" під назвою "Український слід у спробі держперевороту у Білорусі", в якому звучали висловлювання зневаги на адресу батальйону "Донбас" – військове формування було названо "каральними батальоном".
Вимагають повернути Тупицького. Шість суддів заблокували роботу Конституційного Суду
Шість суддів Конституційного Суду України блокують його роботу. Вони вимагають забезпечити участь в засіданнях звільненого указом президента з посади судді Олександра Тупицького.
Про це в Telegram повідомила постійний представник Верховної Ради в КСУ Ольга Совгиря.
"Відповідно до проекту порядку денного засідань Конституційного Суду України 8 і 10 (сьогодні) червня Суд мав продовжити розгляд низки резонансних справ, зокрема, справ щодо медичної реформи, пенсійного забезпечення державних службовців, а також функціонування української мови як державної", – написала вона.
Тепер через дії шести суддів розгляд справ за відповідними конституційними поданнями не відбулися.
Як повідомляє "Інтерфакс-Україна" з посиланням на джерела в КСУ, зазначеними суддями є:
• Віктор Городовенко;
• Ірина Завгородня;
• Віктор Кривенко;
• Олександр Литвинов;
• Сергій Сас;
• Петро Філюк.
НАБУ прийшло з обшуками в лікарні "Укрзалізниці" – в чому причина
Національне антикорупційне бюро України та Спеціалізована антикорупційна прокуратура проводить обшуки в лікарнях АТ "Укрзалізниця" (УЗ) у справі про махінації із держзакупівлями.
Про це 10 червня повідомили в прес-службі УЗ.
Причиною обшуків назвали підозри в тому, що з вересня по грудень 2020 року працівники філій "Центру охорони здоров'я" УЗ намагалися закупити послуги ПЛР-тестування за завищеними цінами.
"Укрзалізниця" підтримує всі заходи правоохоронних органів щодо боротьби з корупцією в товаристві", – зазначили в держпідприємстві.
Розпочато досудове розслідування. Слідчі вже отримали доступ до всіх приміщень, до яких їх вимагав допустити суд, для проведення обшуків, а також отримали матеріали про можливе порушення.
У НАБУ зазначили, що обшуки проходять в Києві, Харкові, Львові, Одесі та Дніпрі, але тільки в адміністративних приміщеннях, тому не впливають на надання медичної допомоги пацієнтам.
Може йтися про присвоєння чиновниками УЗ майже 60 млн гривень, виділених Національною службою здоров'я України.
Саме розслідування триває з 1 квітня, попередня кваліфікація розслідування: замах на злочин групою осіб за попередньою змовою (ч.1 ст.15 і ч.2 ст.28 КК України), зловживання службовим становищем для привласнення майна в особливо великих розмірах (ч. 5 ст.191 та ч.2 ст.364) та службове підроблення (ч.2 ст.366).
У Бучі школярка застрелила друга на фотосесії
Поліція почала кримінальне провадження за фактом вбивства школяра в Бучі під час фотосесії.
Про це повідомили в пресслужбі Нацполіції Київської області.
За даними копів, після ЗНО четверо школярів відпочивали у приватному будинку одного з товаришів. Вони влаштували фотосесію з пневматичною рушницею.
15-річна дівчинка через необережність натиснула на спусковий гачок і вистрілила в друга. Куля влучила в груди 16-річного, він помер на місці події.
Поліція почала кримінальне провадження за статтею "Вбивство через необережність". За такий злочин загрожує від трьох до п'яти років обмеження або позбавлення волі.
Зараз правоохоронці з'ясовують усі обставини трагедії.
У Києві серед вулиці викрали бізнесмена з Сербії
У Києві серед вулиці викрали сербського бізнесмена, власника компанії "Дельта Спорт" Мілована Рогановича.
Про це повідомляє Тelegram-канал "Київ Оперативний".
"До поліції звернувся громадянин, який повідомив, що його друг-іноземець перестав виходити на зв'язок. Почали шукати "шо, де і до чого" і з’ясувалося, що 7 червня 2021 року на столичному Подолі невідомі особи викрали бізнесмена, власника компанії "Дельта Спорт", громадянина Сербії Мілована Рогановича", – йдеться у повідомленні.
Правоохоронці підтвердили інформацію про викрадення та уточнили, що проводять перевірку.
На кадрах, які з’явилися у соцмережах, видно: високий чоловік говорить по телефону, через кілька секунд під'їжджає темна автівка. Двоє – у темному одязі – беруть його попід руки, а третій допомагає заштовхати у машину. Далі – їдуть.
"На спецлінію "102" надійшло повідомлення, що іноземець, який проживає в одному з готелів міста Києва, не виходить на зв’язок, невідоме його місцезнаходження. Наразі слідчі за даним фактом розпочали кримінальне провадження за статтею 146. Це – "незаконне позбавлення волі або викрадення людини", - сказала заступник начальника відділу комунікацій ГУ Нацполіції у м.Києві Юлія Гірдвіліс.
Чоловік на відео – Мілован Роганович. Принаймні, так стверджують ті, хто оприлюднив відео. Він – бізнесмен із Сербії, в Україні керує компанією, що торгує спортивними товарами.
У Харкові військовий бігав по дитячому майданчику з гранатою
У Харкові затримали хулігана, який до смерті налякав сусідів. Чоловік у спальному районі бігав по дитячому майданчику і погрожував гранатою.
Про це повідомляють новини "Сьогодні".
Після інциденту на місці працювали вибухотехніки, поруч чергували медики та рятувальники. Мешканка будинку Вікторія якраз була на кухні і бачила, як поліція погналася за її сусідом.
"Я ж не знала, що у нього була граната. Просто поліція бігла за ним. Хтось же викликав, побачив біля пивного. А він закрився вдома і викликали", – сказала Вікторія Голотенко.
У поліції підтвердили – у затриманого була бойова граната Ф-1. Скрутили його на сходах у під'їзді. Поруч з будинком були з десяток військових. Поза камерою кажуть, затриманий – 27-річний контрактник. Вчора повернувся додому у відпустку. І копів через нього викликають не вперше.
Тепер затриманому загрожує до семи років за гратами. Подібні ситуації в останні роки в Україні – не рідкість.
Такі ситуації трапляються, тому що обіг зброї в Україні не врегульований законом – говорить глава наглядової ради Української асоціації власників зброї Георгій Учайкін. Майже вся вибухівка і зброя потрапляє в українські міста із зони ООС. Її завозять щоб заробити і продають будь-кому.
"Україна утримує перші позиції на чорному ринку обігу зброї у Європі. Кількість незареєстрованої зброї у нас захмарна і вимірюється мільйонами. Попит у населення на зброю, самозахист є", – сказав він.
Чиновники Міноборони розікрали державних коштів на 5 млн, - СБУ
Військова контррозвідка СБУ викрила протиправну схему, яку організували посадовці одного з підприємств Міністерства оборони України. Зловмисники прикривалися заявами про боротьбу з корупцією на підвідомчих підприємствах, а самі – завдали збитків державі на понад 5 млн грн.
Про це повідомили в пресцентрі СБУ.
"Схема полягала у розкраданні державних коштів під час незаконного використання фондів Міноборони.
За попередніми даними, посадовці Державного підприємства МО України передавали державне майно в оренду комерційним структурам всупереч вимог законодавства. Усе це робилося шляхом укладання фіктивних договорів зберігання (надання послуг)", - підкреслюється в повідомленні.
Наразі на території Державного підприємства проводяться ряд слідчих дій (обшуки, виїмки) з метою документування протиправної діяльності.
Заходи із викриття оборудки проводяться спільно із Солом’янським управлінням поліції Головного управління поліції у м. Києві за процесуального керівництва Солом’янської окружної прокуратури м. Києва.
Власник "БРСМ-нафта" Андрій Біба до журналіста медіагрупи"1+1": "Здохнеш як паскудна собака"
Власник "БРСМ-нафта" Андрій Біба погрожує ведучому програми "Гроші" на телеканалі "2+2" Олександру Преподобному фізичною розправою після виходу критичного сюжету про нього та його компанію.
Про це повідомляє "Детектор медіа" з посиланням на медіагрупу"1+1".
Власник "БРСМ-нафта" Андрій Біба надіслав погрози фізичної розправи ведучому програми "Гроші" на телеканалі "2+2" Олександру Преподобному. Це сталося після сюжету "Як деякі українські олігархи розбагатіли на смертях українців і підробленому паливі для ваших авто", в якому фігурує Біба.
"Ти живеш як гнида продажна, здохнеш як паскудна собака, дивуюся твоїй безтурботності", - пише Біба в повідомленні до Преподобного.
В медіагрупі"1+1" зазначають, що повідомлення з погрозами та образами надходили на особистий телефон ведучого одразу після трансляції програми.
"Компанія переймається за здоров’я та життя співробітника, а також його близьких, і сприймає погрози від фігуранта сюжету як цілком реальні. Наразі компанія робить все можливе для гарантування безпеки Олександра, проте ми сподіваємось на швидке вирішення ситуації з боку правоохоронних органів і просимо прийняти та розглянути заяву про кримінальне правопорушення", - йдеться в заяві медіагрупи.
У вищезазначеному сюжеті програми "Гроші" розповідається про те як втікши до Італії після вибухів на Васильківській нафтобазі БРСМ Андрій Біба продовжує "керувати бізнесом, бадяжити бензин із небезпечними розчинниками, виводити готівку через чеки на заправках та заробляти мільйони".
Військовослужбовця затримано на Закарпатті під час отримання 3 тис. дол. хабаря за звільнення від призову на строкову службу
10 червня в Закарпатській області на хабарі затримано військовослужбовця Іршавського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки.
Про це інформує пресслужбу спецпрокуратур у військовій та оборонній сфері Західного регіону.
За даними слідства, військовослужбовець отримав 3000 доларів хабаря від батька двох призовників. Кошти призначались за відстрочку призову на строкову військову службу синів і подальше їх звільнення від призову за станом здоров'я. Вирішуються питання повідомлення затриманому про підозру за ч. 3 ст. 368 КК України, обрання запобіжного заходу і звільнення з займаної посади.
Також вивчається питання причетності до скоєння вказаного злочину інших осіб районного військкомату, а також правоохоронних органів.