ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»
USD 36,57
EUR 39,84
UaRu
  1. Головна
  2. /
  3. Like
  4. /
  5. СБУ підозрює нового керівника аеропорту "Бориспіль" в багатомільйонних махінаціях: головні новини України 7 липня

СБУ підозрює нового керівника аеропорту "Бориспіль" в багатомільйонних махінаціях: головні новини України 7 липня

718

Національна комісія, яка здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), передала повноваження з регулювання діяльності підприємств теплопостачання з державного на місцевий рівень.

Таке повідомлення розміщене на Telegram-каналі НКРЕКП із посиланням на відповідне рішення комісії

"На виконання ініціатив уряду та підтримуючи відповідні позиції Мінрегіону, місцевих органів влади, асоціацій та громадських організацій щодо децентралізації влади, регулятор на відкритому засіданні 7 липня 2021 року прийняв постанову НКРЕКП "Про затвердження Змін до Ліцензійних умов провадження господарської діяльності у сфері теплопостачання", - йдеться в повідомленні.

При цьому зазначається, що регулятор здійснюватиме методичну роботу та методологічну допомогу з питань державного регулювання підприємств теплопостачання, регулювання яких відбуватиметься на місцевому рівні, та продовжуватиме нормативно-правове забезпечення їх діяльності.

Регулювання вартості тепла в Україні

9 червня в НКРЕКП повідомили про намір передати повноваження з регулювання діяльності підприємств теплопостачання з державного на місцевий рівень.

Відповідним проектом рішення, зокрема, передбачається передати всіх ліцензіатів у сфері теплопостачання, які підпадають під регулювання НКРЕКП (крім тих, що здійснюють господарську діяльність з виробництва теплової енергії на теплоелектроцентралях, теплоелектростанціях, атомних електростанціях і когенераційних установках) на місцевий рівень. Таким чином місцеві органи влади встановлюватимуть тарифи і затверджуватимуть плани розвитку для таких ліцензіатів.

Зокрема, передаються 80 ліцензіатів (28 суб'єктів), які здійснюють діяльність з виробництва, транспортування та постачання теплової енергії.

Рада планує суттєво збільшити виплати при народженні дитини

В Україні можуть збільшити допомогу при народженні першої дитини до 50 тисяч гривень, а розмір допомоги за народження третьої і кожної наступної дитини може збільшитися до 150 тисяч гривень.

Про це повідомляється на офіційному сайті Верховної Ради України.

Зазначається, що Комітет з питань молоді та спорту рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо стимулювання збільшення народжуваності. Комітет розглянув законопроект №5585 і альтернативні до нього.

У законопроекті №5585 пропонується встановити розмір зазначеної допомоги в сумі 50 тисяч гривень (зараз 41 280 гривень). Також передбачається щорічне збільшення розміру допомоги на прогнозний показник зростання індексу споживчих цін.

Законопроект №5585-1 передбачає виплату при народженні першої дитини 50 тисяч гривень, другої дитини - 100 тисяч гривень, на третю і кожну наступну дитину - 150 тисяч гривень.

"Члени комітету запропонували підтримати проект закону №5585-1, оскільки в ньому пропонується оптимальне співвідношення виплат при народженні першої, другої і третьої дитини", - сказано в повідомленні.

Кабінет міністрів України в липні минулого року прийняв постанову "Деякі питання реалізації пілотного проекту по монетизації одноразової натуральної допомоги "Пакет малюка", згідно з яким молодим батькам призначається грошова компенсація в сумі 5 тис. грн для придбання необхідних дитячих товарів і засобів гігієни для новонароджених.

За даними Держстату, населення України в січні-квітні 2021 року скоротилося на 145,8 тис. осіб – до 41,44 млн. При цьому за 4 місяці цього року народилося трохи більше 89 тис. дітей, тоді як роком раніше цей показник становив понад 92 тис.

Як написав сьогодні на своїй сторінці в Facebook голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики, народний депутат від "Слуги народу" Данило Гетманцев, збільшення розміру державної допомоги при народженні дитини прямо впливає на збільшення народжуваності в Україні.

Згідно з наведеною депутатом статистикою, бум народжуваності в Україні припав на 2012 рік – тоді в країні народилося понад 520 тисяч дітей. При цьому розмір державної допомоги на першу дитину становив 28 590 грн, на другу – 57 180 грн, а на третю – 114 360 грн.

СБУ підозрює нового керівника аеропорту "Бориспіль" в багатомільйонних махінаціях

СБУ викрила менеджмент Запорізького аеропорту на махінаціях. Керівництво цього стратегічного об'єкта допустило порушення при ремонті злітно-посадкової смуги літовища. Внаслідок чого державному бюджету завдано збитків на понад 9 млн грн.

Про це повідомляє Служба Безпеки України.

За версією слідства, посадовець КП "Міжнародний аеропорт Запоріжжя" "закрив очі" на неякісний ремонт смуги, який зробили ще у 2017-2018 роках. Замість того, щоб звернутися до підрядника за гарантійним випадком, оскільки ремонт був неналежної якості, фігурант знайшов нову компанію, яка зайнялася ремонтом цих самих ділянок.

Неналежне виконання посадовцем своі?х службових обов’язків призвело до сплати подвійної вартості робіт та, як наслідок, до завдання економічних збитків комунальному підприємству на більше ніж 9 млн грн.

Видобуток газу в Україні продовжує падати, всупереч планам уряду щодо його нарощування

Видобуток газу в Україні продовжує падати, всупереч планам уряду щодо його нарощування. Так, найбільша в Україні газовидобувна компанія "Укргазвидобування" за перше півріччя скоротила видобуток газу на 5,3% - до 6,8 млрд куб. м.

Про це прес-служба компанії повідомила в Facebook.

При цьому відзначаться, що протягом червня компанія "Укргазвидобування" скоротила негативну динаміку і забезпечила видобуток 1,1 млрд куб. м газу.

"Нафтогаз України" у 2020 році скоротив видобуток газу на 1%, у порівнянні з 2019 роком, до 13,45 млрд куб. м. У 2019 році видобуток компанією "Укргазвидобування" скоротився на 3,4% і склав 14,9 млрд куб. м.

Плани уряду щодо нарощування видобутку газу

У травні новий голова правління НАК "Нафтогаз України" Юрій Вітренко заявив, що має намір зробити компанію знову прибутковою за рахунок нарощування власного видобутку газу.

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявляв, що Україна повинна наростити власний видобуток газу, щоб забезпечити свою енергетичну незалежність. На нарадах у президента Володимира Зеленського неодноразово підіймалося питання збільшення власного видобутку.

Колишній прем'єр-міністр України Володимир Гройсман назвав провалом рівень виконання державною компанією "Укргазвидобування", що входить до групи "Нафтогаз", урядового плану нарощування видобутку газу в країні до 2020 року.

Урядовою програмою "20/20" передбачалося нарощування видобутку газу "Укргазвидобування" до 20 млрд куб. м до 2020 року.

Цієї мети планувалося досягти завдяки бурінню нових свердловин і проведенню інтенсифікації видобутку на діючих свердловинах. Однак компанія в ході виконання програми зіткнулася з неотриманням ліцензій на нові родовища, що істотно нашкодило виконанню плану.

У лютому 2020 року "Нафтогаз України" представив Стратегію "Тризуб" з нарощування видобутку газу в Україні на найближчі 10 років, яка базується на трьох напрямках. Компанія планує нарощувати видобуток завдяки надглибокому бурінню на Шебелінському родовищі, видобутку газу з щільних порід, а також на шельфі Чорного моря.

"Я помилився": гендиректор "Укрпошти" визнав, що листоноші не отримують зарплату в $1000

Генеральний директор "Укрпошти" Ігор Смілянський визнав, що українські листоноші не отримують зарплату в тисячу доларів, про що він заявляв раніше.

Про це він повідомив сьогодні в Facebook, зазначивши, що визнає власну помилку.

У своєму недавньому інтерв'ю топ-менеджер " Укрпошти "заявив, що"наші листоноші заробляють до 1000 доларів і мають чайові". Останні, за даними Смілянського, відрізняються залежно від регіону - на сході України більше, на заході - менше.

"А ось із зарплатою (з урахуванням премій) в 1000 доларів я помилився. Зарплата листонош дійсно зросла при мені більш ніж в 2 рази (з 110 доларів до 250+ без премій), але ще явно не досягла 1000. Моя помилка була в тому, що наші найкращі (не всі) листоноші не отримують 1000 доларів (або 28000), а продають товарів і послуг на цю суму в місяць, і з урахуванням премій отримують 10-11 тисяч гривень. Тому приношу свої вибачення, якщо така цитата когось із листонош образила", - написав він. Смілянський також зазначив, що в "Укрпошті" є інші спеціальності з подібною зарплатою - водії, кур'єри та сортувальники.

За його словами, для того, щоб прийти до зарплати в $1000 у листонош, потрібно наступне:

•       впровадити пересувні відділення, де всі працюватимуть на повну ставку;

•       провести повну цифровізацію і значно збільшити продуктивність;

•       село стане самодостатнім і більше не вимагатиме дотацій з боку міських відділень. Це, за словами Смілянського, зробить зарплати працівників міських відділень одними з кращих на ринку праці.

Через втечу педофіла у Києві відкрили справу проти копів

У Києві прокуратура розпочала кримінальне провадження за фактом можливої службової недбалості з боку працівників Подільського управління поліції, з якого вчора втік педофіл.

Про це поінформувала прес-служба міської прокуратури.

Справу відкрито за ч. 2 ст. 367 Кримінального кодексу України.

Водночас затриманому 31-річному чоловіку повідомлено про підозру та обрано безальтернативний запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

Досудове розслідування здійснюється за двома статтями – ч. 4 ст. 154 (зґвалтування особи, яка не досягла чотирнадцяти років) та ч. 1 ст. 393 (втеча з-під варти) ККУ.

Зловмиснику загрожує до 15 років позбавлення волі.

Згідно з матеріалами слідства, вказаний чоловік був затриманий 4 липня 2021 р. за підозрою у зґвалтуванні 13-річної дівчинки, вчиненому напередодні на Подолі.

Після затримання чоловіка доставили до Подільського управління поліції та помістили до камери для затриманих. Однак 6 липня підозрюваний втік з-під варти, віджавши решітку, вийшов у двір управління та за допомогою пожежної драбини виліз на дах будівлі, після чого зник в невідомому напрямку.

Також з’ясувалося, що підозрюваний під час затримання надав анкетні дані іншої особи. За результатами розшукових заходів сьогодні втікача затримали на даху однієї з будівель у Подільському районі.

Продаж неякісної техніки для ЗСУ: суд заарештував голову правління "Кузні на Рибальському"

Суд у Києві заарештував ще одного підозрюваного у справі про продаж для Збройних сил України неякісної військової техніки.

Як повідомляє прес-служба Держбюро розслідувань, сьогодні Печерський райсуд Києва розглянув клопотання слідчих та задовольнив його у повному обсязі, обравши голові правління ПрАТ "Кузня на Рибальському" запобіжний захід у вигляді тримання під вартою на два місяці з альтернативою внесення застави у понад 443 млн гривень.

Як повідомило УНІАН джерело у правоохоронних органах, йдеться про Валерія Шандру.

Зазначається, що 5 липня суд обрав одному з колишніх директорів Департаменту військово-технічної політики, розвитку озброєння та військової техніки Міністерства оборони України запобіжний захід у вигляді тримання під вартою на два місяці з альтернативою внесення застави у сумі приблизно 443 млн гривень.

Справа закупівлю неякісної техніки для ЗСУ: деталі

•       2 липня слідчі ДБР вручили підозри екс-заступнику міністра оборони у 2015-2019 роках, директорам Департаменту військово-технічної політики, розвитку озброєння та військової техніки МОУ у 2015-2017 та 2018-2019 роках, а також голові правління ПрАТ "Завод "Кузня на Рибальському".

•       Слідство встановило, що за період 2016-2018 років державі заподіяна шкода на суму близько 475 мільйонів гривень.

•       Зокрема, Міноборони для потреб Збройних сил закуповувало бойові катери "Кентавр" виробництва заводу "Кузня на Рибальському" та санітарні автомобілі "Богдан" виробництва компанії "Богдан Моторс", які були неналежної якості.

Під Кривим Рогом чоловік помстився коханій, жорстоко порізавши її 2-річного сина

Правоохоронці оголосили в розшук чоловіка, який порізав дворічного хлопчика. За життя дитини борються лікарі.

Про це повідомляє прес-служба Криворізького районного управління поліції.

До правоохоронців звернулася 26 – річна мати двох дітей-двох і семи років. За словами жінки, 28-річний житель села Девладово, який є її колишнім співмешканцем, закрився в будинку з її дітьми і погрожує розправою.

Чоловік зв'язав дітей і наніс їм кілька ножових поранень в різні частини тіла, після чого зник. В результаті нападу у вкрай важкому стані госпіталізували дворічного хлопчика. У нього колото-різані рани шиї і спини.

Попередньо, таким звірячим методом чоловік вирішив помститися колишній співмешканці за розставання. На даний момент правоохоронці розшукують горе-коханця.

Кабмін обрав нового заступника голови "Укравтодору" - депутат

Кабінет міністрів на сьогоднішньому засіданні за результатами конкурсу обрав нового заступника керівника Державного агентства автомобільний шлях ("Укравтодор").

Про це повідомив народний депутат Олексій Гончаренко у своєму Telegram-каналі.

"Івко Андрій Володимирович визначений переможцем конкурсу на зайняття посади заступника голови Державного агентства автомобільних доріг", – написав Гончаренко.

До цього Івко обіймав посаду директора департаменту розвитку доріг "Укравтодору".

У Києві правоохоронці затримали стрільця, який поранив поліцейського та цивільного

У Києві правоохоронці затримали чоловіка, який поранив поліцейського та цивільну особу.

Про це кореспонденту УНІАН повідомила речник поліції Голосіївського району Києва Христина Кір’якова.

"Так, вже є така інформація, що його затримали", - зазначила вона.

Як повідомляє прес-служба Міністерства внутрішніх справ, під час перемовин зловмисник скоїв підпал квартири, де він зачинився.

Рятувальники ДСНС провели заходи щодо ліквідації пожежі.

Наразі працівники поліції евакуюють мешканців житлового будинку.

Стрілянина в Києві: деталі

Сьогодні зранку у Києві введено спеціальну поліцейську операцію та тривають заходи із затримання озброєного громадянина, який поранив поліцейського та цивільну особу.

Обох поранених доставлено до медзакладу.

За попередньою інформацією, працівники патрульної поліції виїхали на виклик щодо конфлікту у квартирі на проспекті Голосіївському.

На місці події власник помешкання здійснив постріл із мисливської рушниці у напрямку поліцейських.
Коментарі
Додати коментар
Ваше ім'я*
Текст повідомлення*
ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»

Новини по темі

Переглянути новини за період:Аналітика "УР"

Всі статті

Благодійні фонди України
Благотворительный Фонд
Благотворительный фонд «Запорука»
Берегиня життя
Благодійний фонд
Кошик добра
Фонд Рената Ахметова
Благодійний фонд
Подільська громада
Щаслива дитина
Пострадавшие дети войны
Тепло Добро