Росія брязкає зброєю біля кордонів з Україною, а на Донбасі не вщухають обстріли. Чого очікувати від ситуації на фронті (на сході нашої країни та за дипломатичними столами), нашому виданню розповів співголова Громадської ініціативи "Права Право", історик, юрист Дмитро Снєгірьов.
"Думаю, на нас чекають локальні загострення. Настання російських військ з території РФ, як прогнозується українською розвідкою та нашими західними партнерами, не буде. Наразі не зафіксовано передислокацію безпосередньо біля кордонів з Україною. І немає даних про створення так званого контингенту вторгнення. Немає розгортання достатньої кількості додаткових сил, шпиталів, тилової інфраструктури.
Все зосередження відбувається з відривом від 150 до 300 км. Це не критична відстань, яка б говорила про формування ударних підрозділів.
Щодо самої лінії розмежування, то будуть провокації в районах пілотних місць розведення сил та засобів – Золоте, Станиця Луганська, Петрівське.
Продовжує блокуватись роботи місії ОБСЄ, що свідчить про можливі провокації, у тому числі в цих районах. Також планується проведення масштабних батальйонно-тактичних навчань у ОРДЛО, під прикриттям яких з території РФ проводитиметься як ротація, так і передислокація підрозділів та техніки.
Щодо політичної частини. Росія заблокувала роботу як Мінського, і Нормандського форматів. Приводом стало затримання бойовика з російським паспортом та приналежністю до фейкової СЦКК від ОРДЛО – Косяка. Відповідно, РФ розгорнула інформаційну кампанію з метою дискредитації України та звинувачення її у невиконанні Мінських домовленостей у політичній частині. З цим пов'язані останні заяви представників Кремля (Пєскова, Патрушева, Служби зовнішньої розвідки). Це свідчить, що в грудні, швидше за все, робота ТКГ матиме суто номінальний характер. Зрушень щодо звільнення полонених, розведення військ, всеосяжного припинення вогню навряд чи варто очікувати.
Робота нормандської групи також залишиться заблокованою, попри зусилля наших західних партнерів.
Все це використовуватиметься РФ як розмінна монета в аспекті вирішення питань щодо стовідсоткового завантаження газопроводів "Північний потік-1" та "Північний потік-2". Тобто, по суті, ситуація в Україні (і політична, і військова складова) використовуватиме країна-агресор для торгу зі США та ЄС.
У грудні може відбутися зустріч президентів США та РФ – Байдена та Путіна. І українське питання, як уже відомо, точно стоятиме на порядку денному. Думаю, саме із цим пов'язані останні нервові рухи з боку Росії".
Нагадаємо, уряд США додав до переліку підсанкційних суб'єктів, пов’язаних із Nord Stream 2, одну організацію та судно, причетні до проєкту російського газопроводу. Про це йдеться в офіційній заяві Держдепартаменту США.