ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»
USD 36,57
EUR 39,15
UaRu
  1. Головна
  2. /
  3. Політика
  4. /
  5. Шістка претендентів: хто очолить Укрзалізницю

Шістка претендентів: хто очолить Укрзалізницю

492

Фото: facebook.com/Kravtsov.Evg

На посаду голови Укрзалізниці претендують чотири українці й два іноземці

Після звільнення Євгена Кравцова в січні компанію очолювали два тимчасові керівники. Желько Марчек протримався в кріслі два місяці. Наразі компанію очолює Іван Юрик. Він же є одним із кандидатів на повноцінного керівника Укрзалізниці. Крім нього до списку потрапили ще п'ять осіб. Більшість претендентів — українці без досвіду роботи на залізниці, а у двох іноземців, які потрапили до переліку, такий досвід є.

Про це повідомила "Економічна правда".

За інформацією джерел ЕП, зі списку претендентів "випали" екс-голова Укргазвидобування Олег Прохоренко, колишній топ-менеджер WOG Сергій Корецький, залізничник Роман Веприцький та виходець з компанії Метінвест Ростислав Шурма.

Переможця визначать за підсумками особистого інтерв'ю, а потім його затвердять Наглядова рада та Кабінет міністрів.

"Якщо не буде форс-мажорів, то протягом двох тижнів у Києві пройдуть усі співбесіди, і ми подамо кандидатуру в Кабмін тижні через три", — прогнозував тиждень тому член наглядової ради Укрзалізниці Олег Журавльов.

Хто може очолити компанію та який управлінський досвід мають кандидати?

Якуб Карновскі 

Поляк Якуб Карновскі наразі входить до наглядової ради Укрпошти. У 2012–2015 роках очолював "Польську державну залізницю". Своїм головним досягненням поляк вважає те, що йому вдалося поставити в центр уваги пасажира.

За часів роботи менеджера рівень задоволеності послугами польської залізниці зріс до 64 %, пасажиропотік демонстрував позитивну динаміку. 

До цього він працював у фінансовій сфері. Зокрема, виконував обов'язки члена правління і голови комітету з аудиту компаній HSBC Bank Polska, PZU, Allianz Life, Allianz Investment Fund і Euler Hermes Poland.

Петро Чернишов

Чернишов відомий широкому загалу як колишній керівник "Київстару". 

Трудову діяльність розпочав у 1990-х в міжнародній компанії Asea Brown Boveri, що спеціалізується на електротехніці. 1999 року менеджер перейшов до пивоварної галузі — очолив український підрозділ пивного гіганта Carlsberg.

У червні 2014-го Чернишов став президентом "Київстару", звідки його було звільнено у липні 2018 року. 

Зараз він входить до наглядових рад компаній "Фармак" та ГО VoxUkraine, розвиває власний проект для обдарованих дітей та вчителів математики Kontora Pi.

Іван Юрик

Чинний виконуючий обов'язки голови правління Укрзалізниці Іван Юрик почав працювати в компанії за часів Євгена Кравцова. З червня 2018 року по червень 2019 року був членом наглядової ради УЗ, а з червня 2019 року увійшов до складу правління компанії.

До цього працював у Мінфіні й Офісі залучення та підтримки інвестицій уряду. Юрик має давні дружні стосунки з членом наглядової ради УЗ Андерсом Ослундом.

Владімір Владіміров

Болгарин Владімір Владіміров очолював "Болгарську залізницю" і за п'ять років зробив її прибутковою. Серед своїх ключових переваг він назвав багаторічний досвід реструктуризації залізниць, що "допоможе йому реформувати УЗ".

"Я керував підготовкою і реалізацією довгострокових планів реструктуризації. Мій докторський ступінь у галузі управління в Великобританії присвячено проблемам і силам, що перешкоджають реорганізації залізниць. Я знаю всі невидимі і видимі механізми, які підтримують або блокують реформи", — сказав він.

Владіміров вважає, що реформа Укрзалізниці можлива за умови колективних зусиль сильної управлінської команди і координації всіх зацікавлених сторін.

Володимир Жмак

Володимир Жмак — член наглядової ради аеропорту "Бориспіль". У 2015–2016 роках працював першим заступником голови Одеської ОДА Міхеіла Саакашвілі. До цього обіймав керівні посади в групі ТНК-BP, яка входила до списку десяти найбільших приватних нафтових компаній у світі за обсягами видобутку нафти.

Менеджер також був радником президента "Київстару" — відповідав за розвиток нових напрямків бізнесу. Впродовж семи років входив до наглядової ради цієї компанії, два роки був членом ради Європейської бізнес-асоціації.

Олександр Перцовський

Олександр Перцовський працює першим заступником гендиректора Укрпошти Ігоря Смілянського. Перцовський також брав участь у конкурсі на посаду голови Укрпошти, однак посів друге місце. Раніше обіймав посаду керівника з розвитку бізнесу в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні компанії DHL.

Перцовський управляв проектами трансформації логістичних операцій для глобальних компаній у сфері ритейлу, фармацевтики, автоіндустрії, трансформації поштових логістичних бізнесів у США, Німеччині, Японії, Малайзії, Сінгапурі.

Нагадаємо, Укрзалізниця хоче закупити швейцарські електрички для Києва. Потяги Stadler планують пустити в дію для реалізації проекту Kyiv City Express

ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»

Новини по темі

Переглянути новини за період:Аналітика "УР"

Всі статті

Благодійні фонди України
Благотворительный Фонд
Благотворительный фонд «Запорука»
Берегиня життя
Благодійний фонд
Кошик добра
Фонд Рената Ахметова
Благодійний фонд
Подільська громада
Щаслива дитина
Пострадавшие дети войны
Тепло Добро