ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»
USD 36,57
EUR 39,15
UaRu
  1. Головна
  2. /
  3. Політика
  4. /
  5. "Слуга народу" отримав авто з 90 % знижкою від бізнесу, в інтересах якого використовував мандат – "Схеми"

"Слуга народу" отримав авто з 90 % знижкою від бізнесу, в інтересах якого використовував мандат – "Схеми"

395

Фото: radiosvoboda.org

У декларації народний депутат Олександр Куницький зазначив, що користується електрокаром Nissan Leaf

Народний депутат від фракції "Слуга народу" Олександр Куницький пересувається на електрокарі Nissan Leaf, який отримав в оренду від приватної фірми "Автоентерпрайз" у десять разів дешевше, ніж ця послуга доступна для інших клієнтів компанії.  Про це йдеться в розслідуванні програми "Схеми: корупція в деталях" (проєкт Радіо Свобода та телеканалу UA:Перший).

Журналістське розслідування встановило, що Куницький неодноразово використовував депутатський мандат, звершуючи дії в інтересах цього приватного бізнесу: розсилав депутатські звернення для розв’язання його проблем з силовиками, розмістив свої депутатські приймальні за адресами офісів групи компанії "Автоентерпрайз" та намагався встановити зарядну станцію цієї мережі прямо у дворі будівель Верховної Ради. 

У декларації народний депутат зазначив, що користується електрокаром Nissan Leaf, який він орендує у приватного підприємства "Автоентерпрайз", але не вказав вартість оренди.

"Схеми" розшукали деталі договору оренди між ним та ПП "Автоентерпрайз", засвідченого нотаріально. 4 листопада 2019 року він, вже обіймаючи посаду депутата, орендував автомобіль за 2,5 тисячі гривень на місяць.

На сайті компанії зазначено, що оренда такого ж електрокару 2013 року випуску коштує 30 доларів на день, якщо орендувати довше ніж на 20 днів, тобто це приблизно 900 доларів на місяць (25 000 гривень). Відтак депутат від "Слуги народу" отримав авто у користування приблизно у 10 разів дешевше за ціну, яку пропонують усім іншим громадянам.

У коментарі "Схемам" офіційний керівник групи компаній "Автоентерпрайз" і помічник депутата Куницького Дмитро Ніконов не заперечував такої вартості послуги для парламентаря і запропонував журналістам оренду авто за такою ж ціною — за 2,5 тисячі гривень на місяць, аби ті "не шукали зради".

Надання народному депутату пільг від приватного бізнесу може бути розцінене як отримання подарунку або неправомірна вимога, розповіли журналістам у Національному агентстві з питань запобігання корупції.

"Теоретично тут можна говорити про отримання певних пільг або переваг, які б не отримала інша особа за аналогічних умов, — припускає очільник департаменту НАЗК Олександр Шульга. — І якщо такий факт дійсно має місце і його можна довести, то тут ми можемо говорити про отримання подарунку або неправомірної вигоди".

Журналісти звернулися до Олександра Куницького за коментарем з приводу цього факту, але на час публікації він не відреагував.

"Автоентерпрайз" об’єднана у пул компаній, до якого входять приблизно десяток фірм, головними напрямками діяльності яких є виробництво та експлуатація електрозарядних станцій, імпорт автомобілей з-за кордону та надання послуги "екотаксі". У всіх цих компаній спільні директори та засновники. Основним власником є харківський бізнесмен Дмитро Ніконов, який наразі працює помічником депутата Олександра Куницького на громадських засадах.

Довідка: Куницький — відомий автоблогер ZPSanek з мільйонною аудиторією, який став відомим завдяки роликам про свавілля "ДАЇшників", а згодом і поліції — 2019 року пройшов до Верховної Ради як мажоритарник від політсили "Слуга народу" президента Володимира Зеленського.

ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»

Новини по темі

Переглянути новини за період:Аналітика "УР"

Всі статті

Благодійні фонди України
Благотворительный Фонд
Благотворительный фонд «Запорука»
Берегиня життя
Благодійний фонд
Кошик добра
Фонд Рената Ахметова
Благодійний фонд
Подільська громада
Щаслива дитина
Пострадавшие дети войны
Тепло Добро