ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»
USD 36,57
EUR 40,17
UaRu
  1. Головна
  2. /
  3. Політика
  4. /
  5. На виборах у США округ вперше дав можливість проголосувати українською мовою

На виборах у США округ вперше дав можливість проголосувати українською мовою

387

Фото: Unsplash

Таку можливість отримали україномовні виборці в окрузі Кук в штаті Іллінойс

На виборах у США цього року вперше можна буде проголосувати українською мовою  таку можливість отримали виборці в окрузі Кук в штаті Іллінойс, куди входить місто Чикаго та його передмістя. Рішення ухвалили в адміністрації округу.

Про це повідомляє українська служба "Голосу Америки".

Відтепер українська мова буде доступна протягом усіх етапів, на виборах усіх рівнів: як президентських, так і місцевих та до Конгресу.

"Українська мова буде в бюлетенях, на електронних табло на станціях голосування. Більше того, буде також можливість прослухати аудіо для людей, які не зможуть прочитати. Також будуть таблички з вказівними знаками на виборчих дільницях  вхід, вихід, куди йти. Тобто весь процес виборів буде перекладено на українську мову. І це насправді історичне рішення і велике досягнення для всієї української громади",  розповіла захисниця української мови в окрузі Кук Міла Лугова.

Читайте такожБайден заявив про втручання РФ у цьогорічні вибори президента США

Окрім української, виборчий процес також зроблять доступним 12 різними мовами, серед них польською та російською. За словами Міли Лугової, американські політики зацікавлені у такому розширенні, адже це дає їм доступ до тих людей, які не володіють вільно англійською, і не розбираються у виборчому процесі. Перекладом будуть займатись сертифіковані фірми, після чого українські активісти його ще раз перевірять на відповідність.

"Якщо абсолютно весь процес перекласти на українську — скажімо, програми кандидатів, якщо пояснити, хто обирається, які функції буде ця людина виконувати, які функції передбачає ця посада, то люди будуть обирати більш вдумливо і свідомо. А відтак будуть більше зацікавлені у виборах — адже коли ти розумієш, що для тебе зробили крок назустріч і перейшли на твою рідну мову, це викликає і подяку, й інтерес до цього процесу”, — додала активістка.

Округ Кук в штаті Іллінойс  перший у США, який додав українську мову до виборчого процесу. В Чикаго проживає понад 46 тисяч українців.
 
Як повідомляли "Українські реалії" раніше, вибори президента США відбудуться 3 листопада, і за даними соцопитувань лише 20% американців вважають, що США рухаються у правильному напрямку  це найменше за часів президенства Дональда Трампа.
ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»

Новини по темі

Переглянути новини за період:Аналітика "УР"

Всі статті

Благодійні фонди України
Благотворительный Фонд
Благотворительный фонд «Запорука»
Берегиня життя
Благодійний фонд
Кошик добра
Фонд Рената Ахметова
Благодійний фонд
Подільська громада
Щаслива дитина
Пострадавшие дети войны
Тепло Добро