ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»
USD 36,57
EUR 39,84
UaRu
  1. Головна
  2. /
  3. Політика
  4. /
  5. Вибори у Білорусі: у Мінську ОМОН кидає в людей світлошумові гранати, по всій країні затримують людей

Вибори у Білорусі: у Мінську ОМОН кидає в людей світлошумові гранати, по всій країні затримують людей

768
Вибори у Білорусі: у Мінську ОМОН кидає в людей світлошумові гранати, по всій країні затримують людей 1 Вибори у Білорусі: у Мінську ОМОН кидає в людей світлошумові гранати, по всій країні затримують людей 2 Вибори у Білорусі: у Мінську ОМОН кидає в людей світлошумові гранати, по всій країні затримують людей 3 Вибори у Білорусі: у Мінську ОМОН кидає в людей світлошумові гранати, по всій країні затримують людей 4 Вибори у Білорусі: у Мінську ОМОН кидає в людей світлошумові гранати, по всій країні затримують людей 5 Вибори у Білорусі: у Мінську ОМОН кидає в людей світлошумові гранати, по всій країні затримують людей 6

Фото: Tut.BY, БЕЛСАТ, Радио Свобода

За даними державного екзитполу, за Лукашенка — понад 80% голосів, недержавні дають протилежні цифри — на користь Тихановскої

У столиці та інших містах почали збиратися протестувальники. Відбуваються затримання і сутички з силовиками, які застосовують сльозогінний газ і світлошумові гранати.

Метро в Мінську не зупиняється на низці станцій у центрі міста. Також наземний транспорт не ходить в напрямку стели на проспекті Незалежності, яка згадувалася в телеграм-каналах як можливе місце збору людей.

Крім того, в неділю ввечері перестали працювати сайти найбільших ЗМІ Білорусі, зокрема державного агентства БЕЛТА, опозиційних TUT.by, "Наша Нива", "Білоруський партизан".

"Весь Мінськ зараз збирається біля пам'ятника, на вулиці виходять люди не з центральних районів. Машини сигналять, людей дуже жорстко затримують, кого бачать — за тим і біжать. Моя подруга, яка живе в центрі, була свідком, коли людей хапали біля кав'ярні та пакували до автозаку. Зараз немає доступу в інтернет, він працює з жорсткими перебоями, доводиться ловити через VPN або проксі. Тому дещо відірвані від того, що відбувається. Все, що зараз відбувається: люди на вулицях, машини сигналять, всіх затримують. Перекрили площі, закрили кілька станцій метро. Через те, що інтернет обвалився, всі служби таксі та онлайн-сервіси наразі недоступні", — цитує видання Бабель мешканку Мінська.

Серед протестувальників є поранені, вони в крові, їм надають медичну допомогу, передає кореспондент Sputnik.

Опозиційний Telegram-канал Nexta повідомляє, що до Стели біжать 400 омонівців і стягуються швидкі допомоги — там багато постраждалих. Видання Onliner повідомляє, що з боку Стели "чути гучні звуки, люди відступають, але повертаються знову".

Події розвиваються дуже швидко. Автозак в'їхав у натовп протестувальників у центрі Мінська. Як мінімум одна людина постраждала, повідомляє Telegram-канал Nexta.

Поки в центрі Мінська тривають сутички з силовиками, в спальних районах міста все гуде — люди виходять на подвір'я і голосно вмикають "Хочу змін" Віктора Цоя.

Поки всі силовики в Мінську, в Пінську протестувальники заблокували міськвиконком, поліція безсильна, пише Telegram-канал Nexta.

А в Барановичах протестувальників намагаються розігнати світло-шумовими гранатами, як повідомляє Радіо Свобода.

На вулиці Бреста виходять люди. Місцеві журналісти відзначають, що їх вже багато.

Також мітинги і масові затримання відбуваються в Могильові, Гродно, Вітебську та інших містах.

Як повідомляли "Українські Реалії", день виборів у Білорусі 9 серпня проходив із величезними чергами та затриманнями активістів.

ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»

Новини по темі

Переглянути новини за період:Аналітика "УР"

Всі статті

Благодійні фонди України
Благотворительный Фонд
Благотворительный фонд «Запорука»
Берегиня життя
Благодійний фонд
Кошик добра
Фонд Рената Ахметова
Благодійний фонд
Подільська громада
Щаслива дитина
Пострадавшие дети войны
Тепло Добро