ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»
USD 36,57
EUR 39,59
UaRu
  1. Головна
  2. /
  3. Політика
  4. /
  5. Наближені до ОП люди хотіли відставки членів Комісії — голова ЦВК

Наближені до ОП люди хотіли відставки членів Комісії — голова ЦВК

418

Фото: Олег Діденко/Facebook

Раніше офіс президента заперечував факт тиску на ЦВК і будь-які зустрічі з членами ЦВК

Голова ЦВК Олег Діденко заявляє, що від людей, наближених до Офісу президента, надходила "рекомендація" щодо звільнення його і членів ЦВК за власним бажанням і натяки щодо можливих наслідків у разі відмови.

Про це Діденко заявив у коментарі, повідомляє "Українська правда".

"У ЗМІ і раніше поширювалася інформація щодо того, що голова офісу президента Андрій Єрмак незадоволений моїм перебуванням на посаді голови ЦВК. Не можу ні підтвердити, ні спростувати, тому що у мене не було особистої зустрічі з ним. Що стосується поширеної інформації про зустріч в офісі президента із членами ЦВК, то ця інформація відповідає дійсності частково. Можу підтвердити, що від людей, наближених до офісу президента, мені надходила рекомендація щодо мого звільнення за власним бажанням та звільнення ще чотирьох членів Комісії. З натяками про можливі негативні наслідки у разі відмови. Можливо, я помиляюся і щось неправильно зрозумів. Але якщо найближчим часом будуть робитися спроби порушити якісь безпідставні кримінальні провадження, вживатимуться інші форми переслідування чи організовуватимуться інформаційні кампанії — тоді все стане на свої місця", — заявив голова ЦВК України.

Діденко зазначив, що не мав зустрічей з цього приводу на найвищому рівні. Він додав, що не боїться відставки.

"З одного боку, до ЦВК повинна бути максимальна довіра, оскільки від довіри до органу в кінцевому підсумку залежить і довіра до виборів. Тому, якщо до моєї роботи чи роботи ЦВК є серйозні претензії — на них потрібно реагувати.  З іншого боку, безпідставне звільнення всього складу або окремих членів ЦВК, особливо напередодні виборів, навіть звільнення за власним бажанням  це серйозна загроза для незалежності органу, для іміджу нашої держави, для репутації влади. Сподіваюся, це розуміють усі",  додав Діденко.

За даними журналістів, мова йде про 5 членів ЦВК: голову Олега Діденка,  секретаря Олену Гатаулліну, заступника Віталія Плукаря, членів ЦВК Оксану Боярчук та Володимира Перепелюка.

Нагадаємо, 14 серпня видання ZN.UA повідомило, що глава Офісу президента Андрій Єрмак вимагав від п'ятьох членів ЦВК написати заяви про відставку, бо вони нібито "люди Богдана". В ОП цю інформацію в різкій формі заперечили.

"Фактчекінг не може бути порожнім словом для ЗМІ, якщо вони претендують на повагу в суспільстві. Просто перевірте  не було зустрічей в Офісі Президента чи десь іще з членами ЦВК, як про це "повідомив" сайт zn.ua. Жодних команд, намагання втрутитися чи іншого подібного спілкування з членами ЦВК — всього цього не було. Ваші джерела вас обманули", — дослівно написало відомство на своїй сторінці у Facebook.

Як повідомляли "Українські Реалії" раніше,  ЦВК попереджає про важкі місцеві вибори в Україні, які відбудуться 25 жовтня 2020 року.

ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»

Новини по темі

Переглянути новини за період:Аналітика "УР"

Всі статті

Благодійні фонди України
Благотворительный Фонд
Благотворительный фонд «Запорука»
Берегиня життя
Благодійний фонд
Кошик добра
Фонд Рената Ахметова
Благодійний фонд
Подільська громада
Щаслива дитина
Пострадавшие дети войны
Тепло Добро