ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»
USD 36,57
EUR 39,15
UaRu
  1. Головна
  2. /
  3. Політика
  4. /
  5. МЗС України оприлюднило заяву про результати виборів у Білорусі

МЗС України оприлюднило заяву про результати виборів у Білорусі

326

Фото: minsknews.by

В МЗС України висловили сподівання, що звільнення з-під варти частини затриманих стане початком діалогу влади з громадянським суспільством з метою пошуку компромісів

Міністерство закордонних справ оприлюднило заяву про результати виборів у Білорусі, у якій закликало опозицію та владу до компромісів і уникло заяв про невизнання результатів голосування. 

Про це повідомляє кореспондент "Українських Реалій" з посиланням на заяву, ухвалену і опубліковану на сайті МЗС України.

"МЗС України констатує, що офіційно оприлюднені результати виборів президента Республіки Білорусь не викликають довіри в білоруському суспільстві.

Ми загалом поділяємо позицію, висловлену Європейським Союзом щодо виборів в Білорусі. Україна надзвичайно занепокоєна випадками необґрунтованої жорстокості правоохоронців щодо громадян, які беруть участь у протестах, представників ЗМІ та іноземців", — йдеться на сайті відомства.

В МЗС України висловили сподівання, що звільнення з-під варти частини затриманих стане початком діалогу влади з громадянським суспільством з метою пошуку компромісів. 

"Закликаємо керівництво Білорусі не допустити подальших переслідувань за політичними мотивами своїх опонентів і тих громадян Білорусі, які вийшли на вулиці міст продемонструвати свою позицію, а також ретельно розслідувати усі факти неправомірного застосування сили проти мирних протестувальників", — звернулось МЗС до вдади Білорусі.

Українські дипломати також нагадали про добросусідські відносини двох країн і висловили готовність підтримки.

"Україна вважає Білорусь особливо близькою країною і готова докласти усіх зусиль, щоб допомогти їй пройти цей складний етап без ослаблення суверенітету, врегулювати кризу з дотриманням основоположних прав і свобод громадян", — йдеться в заяві.

Як повідомляли "Українські Реалії", раніше міністр закордонних справ Литви прокоментував телефонні переговори Лукашента з Путіним, назвавши Олександра Лукашенка "колишнім президентом Білорусі".

ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»

Новини по темі

Переглянути новини за період:Аналітика "УР"

Всі статті

Благодійні фонди України
Благотворительный Фонд
Благотворительный фонд «Запорука»
Берегиня життя
Благодійний фонд
Кошик добра
Фонд Рената Ахметова
Благодійний фонд
Подільська громада
Щаслива дитина
Пострадавшие дети войны
Тепло Добро