ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»
USD 36,57
EUR 40,17
UaRu
  1. Головна
  2. /
  3. Політика
  4. /
  5. Уперше за тиждень протестів у Білорусі членкиня об'єднаного штабу опозиції виступила з мікрофоном

Уперше за тиждень протестів у Білорусі членкиня об'єднаного штабу опозиції виступила з мікрофоном

422
Уперше за тиждень протестів у Білорусі членкиня об'єднаного штабу опозиції виступила з мікрофоном 1 Уперше за тиждень протестів у Білорусі членкиня об'єднаного штабу опозиції виступила з мікрофоном 2 Уперше за тиждень протестів у Білорусі членкиня об'єднаного штабу опозиції виступила з мікрофоном 3

Фото: Радіо Свобода, TUT.BY, NEXTA

Соратниця Тихановської в Мінську біля стели озвучила вимоги протестувальників

У неділю, 16 серпня, прибічниця кандидатки в президенти Білорусі Світлани Тіхановської, членкиня об'єднаного штабу опозиції Марія Колесникова на мітингу в Мінську озвучила вимоги протестувальників, головна з яких  відставка "колишнього президента" Олександра Лукашенка.

Про це повідомляє кореспондент "Українських Реалій" з посиланням на відео Tut.by.

"Ми вимагаємо звільнити всіх політичних в'язнів, а також затриманих на мирних акціях і акціях протесту: Віктора і Едуарда Бабарико, Сергія Тіхановського, Павла Северинця, Миколу Статкевича, Ігоря Лосика, всіх політв'язнів, і 4 тисячі людей, які залишаються у в'язниці. Всі повинні бути звільнені негайно. Всім постраждалим від дій силовиків повинна бути призначена і виплачена компенсація. І наша головна вимога: колишній президент повинен подати у відставку!" — сказала Колесникова.

Далі Колесникова заявила, що учасники мітингу повністю підтримують програму Світлани Тіхановської, одним з пунктів якої є проведення нових чесних виборів. До речі, про них йшлося в її передвиборчій програмі, оскільки сама Тіхановська не планувала виконувати обов'язки президента довше за 3–4 місяці у випадку своєї перемоги на цих виборах, організованих за Лукашенка. Ще на початку кампанії було зрозуміло, що можливі фальсифікації сильно спотворять результати волевиявлення народу, а до участі у них не були допущено всіх опозиційних кандидатів. Варто додати, що деякі білоруські опозиціонери роками живуть за кордоном через політичні переслідування і не мали можливості брати участь в кампанії фізично.

"Згідно з численними свідченнями і фіксаціями, Світлана Тіхановська здобула перемогу на виборах 9 серпня", — озвучила політик.

Колесникова заявила, що опозиція в понеділок подасть заяву про порушення кримінальної справи за фактами смерті людей і знущань з людей співробітниками правоохоронних органів.

 

"Всі, хто застосовував насильство до демонстрантів і просто перехожих на вулицях, в автозаках і згодом в РУВС і СІЗО, повинні понести відповідальність згідно з законом республіки Білорусь!", — додала прибічниця Тіхановської.

Як пише Tut.by, у неділю проходить найбільша акція протесту в історії суверенної Білорусі.

"Ми вимагаємо негайно припинити насильство. Вчора ми прощалися з Олександром Тарайковським, якого було вбито на вулиці. Сьогодні ми прощалися з Олександром Вихором, який помер після затримання. Жодного із причетних до насильства досі не було покарано. Жодної справи не було заведено. Досі не звільнені люди з в'язниць", — заявила членкиня об'єднаного штабу опозиції.

Як повідомляли "Українські Реалії", цього ж дня Олександр Лукашенко провів мітинг на свою підтримку.

ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»

Новини по темі

Переглянути новини за період:Аналітика "УР"

Всі статті

Благодійні фонди України
Благотворительный Фонд
Благотворительный фонд «Запорука»
Берегиня життя
Благодійний фонд
Кошик добра
Фонд Рената Ахметова
Благодійний фонд
Подільська громада
Щаслива дитина
Пострадавшие дети войны
Тепло Добро