ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»
USD 36,57
EUR 39,99
UaRu
  1. Головна
  2. /
  3. Політика
  4. /
  5. Україна вперше відкликає посла з Білорусі

Україна вперше відкликає посла з Білорусі

633

Фото: pravda.com.ua

Україна ще ніколи не відкликала посла з Білорусі

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба відкликав з Білорусі посла для консультацій.

Про це повідомляє прес-служба МЗС.

"Як ви знаєте, минулої п'ятниці офіційний Мінськ передав затриманих "вагнерівців" до Росії, попри наявність усіх правових та моральних підстав передати їх Україні. Цей крок підірвав довіру між нашими країнами та завдав важкого удару нашим двостороннім відносинам.  Після цього Олександр Лукашенко неодноразово і абсолютно безпідставно звинувачував Україну у недружніх кроках проти Білорусі. Якісно нові загрози як для особистої безпеки громадян, так і регіональної безпеки в цілому випливають з офіційних повідомлень про можливе активне залучення Росії та ОДКБ до врегулювання ситуації у Білорусі. Сукупність зазначених фактів та дій, а також розвиток подій у Білорусі, суспільство якої висловило вотум недовіри офіційним результатам виборів президента Білорусі, кардинально змінює ситуацію в українсько-білоруських відносинах.  З огляду на це, я ухвалив рішення викликати посла України в Білорусі Ігоря Кизима на консультації до Києва для оцінки перспектив українсько-білоруських відносин у новій реальності, що склалася, вироблення відповідних рішень з урахуванням усього комплексу факторів. Ми вперше в історії вдаємося до такого кроку у відносинах з Білоруссю, і робимо це виключно через неприпустимі дії Мінська", — розповів міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

Читайте також: Зеленський секретно обговорив з силовиками сценарії загострення в Білорусі

За його словами, Україна буде жорстко захищати свої національні інтереси. При цьому виклик посла на консультації жодним чином не вплине на здатність України забезпечувати права та законні інтереси громадян України на території Білорусі.

"Принагідно хочу нагадати, що у зв'язку із загостренням безпекової ситуації в Білорусі, МЗС України вже рекомендувало утриматися від поїздок до цієї країни. Тим, хто вже знаходиться у Білорусі, МЗС радить уникати масових заходів та місць скупчення громадян", — додав Кулеба.

Як повідомляли "Українські Реалії", 14 серпня ЦВК Білорусі оголосила офіційні результати виборів президента. Згідно з ними, чинний лідер Олександр Лукашенко набрав 80,1 % голосів, його суперниця Світлана Тіхановська — 10,1 %.  Лукашенко заявив, що перевиборів не буде. 16 серпня він провів показовий мітинг на свою підтримку на противагу тим мітингам і протестам, які протягом усього тижня проходили в країні. 

ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»

Новини по темі

Переглянути новини за період:Аналітика "УР"

Всі статті

Благодійні фонди України
Благотворительный Фонд
Благотворительный фонд «Запорука»
Берегиня життя
Благодійний фонд
Кошик добра
Фонд Рената Ахметова
Благодійний фонд
Подільська громада
Щаслива дитина
Пострадавшие дети войны
Тепло Добро