ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»
USD 36,57
EUR 39,15
UaRu
  1. Головна
  2. /
  3. Політика
  4. /
  5. Зеленський обговорив з в. о. президента ЄБРР антикорупційну програму в Укравтодорі

Зеленський обговорив з в. о. президента ЄБРР антикорупційну програму в Укравтодорі

331

Фото: slovoidilo.ua

Володимир Зеленський відзначив позитивні результати двосторонньої співпраці

Президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з в. о. президента Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) Юргеном Рігтерінком.

Про це повідомляє прес-служба глави держави.

Співрозмовники обговорили підготовку реалізації нового спільного проекту між Україною та ЄБРР, а також дали оцінку процесу впровадження проектів, що тривають.

Володимир Зеленський відзначив позитивні результати двосторонньої співпраці, зокрема підписання кредитної угоди між АТ "Укргазвидобування", Міністерством фінансів та ЄБРР на 52 млн євро.

Розповідаючи про Національну програму "Велике будівництво", президент України наголосив на пріоритетності проекту "Розвиток транс’європейської транспортної мережі" на загальну суму 900 млн євро (450 млн євро — залучення коштів Європейського інвестиційного банку, 450 млн євро — залучення коштів ЄБРР).

Наразі підготовка до реалізації цього проекту перебуває на фінальній стадії. Консультанти Європейського банку реконструкції та розвитку проводять аудит безпеки дорожнього руху, а також оцінку кліматичних, екологічних і соціальних чинників реалізації проекту. У межах "Розвитку транс’європейської транспортної мережі" заплановано капітальний ремонт автомобільної дороги М-05 Київ – Одеса загальною протяжністю 300 км та будівництво Північного обходу (м. Львів, Львівська область). Кредитну угоду з ЄБРР заплановано підписати наприкінці 2020 — на початку 2021 року.

Під час телефонної розмови сторони також домовилися про підготовку Меморандуму між Україною та ЄБРР щодо впровадження низки антикорупційних заходів у державних компаніях, які реалізують спільні з банком проекти.

Зокрема, Державне агентство автомобільних доріг України (Укравтодор) стане першим органом влади, у якому буде розроблено та реалізовано комплексну програму, спрямовану на підвищення якості та прозорості управління проектами. Переговори щодо старту цього пілотного проекту тривали з квітня 2020 року.

Як повідомляли "Українські Реалії", згідно з планами Укравтодору, до 2040 року в Україні 30 % доріг планують побудувати з бетону. За даними Укравтодору, сьогодні цементобетонні дороги становлять лише 1,4 % від загальної протяжності мережі автодоріг в Україні. Причому в будівництві таких доріг майже немає імпортної складової. Протягом найближчих п’яти років показник бетонних доріг планується довести до 5 %. 

ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»

Новини по темі

Переглянути новини за період:Аналітика "УР"

Всі статті

Благодійні фонди України
Благотворительный Фонд
Благотворительный фонд «Запорука»
Берегиня життя
Благодійний фонд
Кошик добра
Фонд Рената Ахметова
Благодійний фонд
Подільська громада
Щаслива дитина
Пострадавшие дети войны
Тепло Добро