ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»
USD 36,57
EUR 39,15
UaRu
  1. Головна
  2. /
  3. Політика
  4. /
  5. У Верховній раді пропонують не монетизувати "пакунок малюка"

У Верховній раді пропонують не монетизувати "пакунок малюка"

372

Фото: glavcom.ua

Якщо 2018 року лише 35 % батьків надавали перевагу пакунку грошовій виплаті, то тепер 8 із 10 сімей хочуть отримувати допомогу саме у натуральному вигляді

У Верховній раді України пропонують відмовитися від монетизації "Пакунку малюка" та залишити його у натуральному вигляді. Так, 72 народні депутати зареєстрували у парламенті відповідний законопроект № 3006а.

Про це повідомила заступник глави фракції "Слуга народу" Євгенія Кравчук на своїй сторінці у Facebook.

Наразі текст законопроекту відсутній на сайті ВР.

"Бути чи не бути пакунку малюка? На це питання 72 народні депутати (включно зі мною) відповіли у законопроекті № 3006а. Спойлер: як і більшість українських батьків, ми підтримуємо програму "Пакунок малюка". Вважаємо, що монетизувати її не варто",  написала парламентарка.

Вона назвала основні причини, чому не варто монетизувати цю послугу. Згідно з даними опитування ЮНІСЕФ, позитивний вплив програми на сімейний бюджет відчули 79 % сімей з дітьми. Нардеп підкреслила, що майже половині (49 %) одержувачів "пакунка" вдалося істотно заощадити на купівлі товарів для немовляти в перші місяці життя.

Читайте також: Кабмін запровадив проект з монетизації "пакунку малюка"

Крім того, за два роки кількість предметів в пакунку зросла у 2,5 раза. Якщо у 2018 року лише 35 % батьків надавали перевагу пакунку грошовій виплаті, то тепер 8 із 10 сімей хочуть отримувати допомогу саме у натуральному вигляді.

"На монетизацію "пакунка" ви не зможете придбати таку ж кількість товарів аналогічної якості. Знову ж таки аналітика ЮНІСЕФ підтверджує: вартість товарів із пакунку малюка обійдеться батькам дорожче на 50–200 % (в середньому це приблизно 7000 грн)",  зазначила нардеп.

Кравчук підкреслила, що після закінчення строку внесення альтернативних законопроектів депутати якнайшвидше розглянуть проект № 3006а з тим, щоб українські родини були забезпечені пакунками малюка.

Як повідомляли "Українські Реалії", ЮНІСЕФ закликає уряд України відновити програму "пакунок малюка", яку призупинили і замінили на видачу грошової компенсації.

На початку літа 2020-го почало все більше з'являтися новин щодо дефіциту в Україні "пакунків малюка", а також щодо черг біля управлінь соцзахисту з новоспечених батьків. Така ситуація, як з'ясувалося, виникла через проблеми з тендером.

ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»

Новини по темі

Переглянути новини за період:Аналітика "УР"

Всі статті

Благодійні фонди України
Благотворительный Фонд
Благотворительный фонд «Запорука»
Берегиня життя
Благодійний фонд
Кошик добра
Фонд Рената Ахметова
Благодійний фонд
Подільська громада
Щаслива дитина
Пострадавшие дети войны
Тепло Добро