ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»
USD 36,57
EUR 38,46
UaRu
  1. Головна
  2. /
  3. Політика
  4. /
  5. Депутати від фракції "Слуга народу" хочуть дозволити генпрокурору витребувати на перевірки справи НАБУ та САП

Депутати від фракції "Слуга народу" хочуть дозволити генпрокурору витребувати на перевірки справи НАБУ та САП

633

Фото: zik.ua

ЦПК підкреслюють, що наразі САП є самостійним та незалежним підрозділом Генпрокуратури

Депутати від фракції "Слуга народу" зареєстрували законопроект щодо забезпечення реалізації функцій прокуратури, який дозволить генеральному прокурору витребувати у НАБУ і САП матеріали справ. Законопроєкт № 3009а зареєстрували 26 серпня. Наразі його направили на розгляд комітету.

Про це повідомляє "Центр протидії корупції".

 ЦПК підкреслюють, що наразі САП є самостійним та незалежним підрозділом Генпрокуратури і генпрокурору за законом заборонено втручатися в їхню роботу. Тому ЦПК наголошує, що законопроєкт несе серйозну загрозу для справ НАБУ та САП і називає це спробою дати можливість генпрокурору втручатися у справи цих відомств.

Читайте також: Адвокати Вовка попросили перенести допит на пів години пізніше, а самі прийшли раніше і відразу пішли — Ситник

У законопроекті також пропонують зробити обов’язковою участь прокурорів регіональної прокуратури при апеляційному перегляді судових рішень та прокурорів Офісу генпрокурора — при касаційному оскарженні. Це означатиме, що у справах НАБУ/САП обов’язково паралельно із прокурорами САП братимуть участь і регіональні прокурори.

Крім того, за пропозицією нардепів з підслідності НАБУ можуть прибрати ряд справ щодо незаконного збагачення, збільшивши його поріг у десять разів. Наразі таким порогом є сума трохи більше мільйона гривень, а відповідно до пронкту, пропонується підвищити поріг до 10,5 мільйона гривень.

 Як повідомляли "Українські Реалії", голова Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький написав заяву на звільнення. Наказ про його звільнення підписала генпрокурор Ірина Венедіктова.

ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»

Новини по темі

Переглянути новини за період:Аналітика "УР"

Всі статті

Благодійні фонди України
Благотворительный Фонд
Благотворительный фонд «Запорука»
Берегиня життя
Благодійний фонд
Кошик добра
Фонд Рената Ахметова
Благодійний фонд
Подільська громада
Щаслива дитина
Пострадавшие дети войны
Тепло Добро