Президент Франції Еммануель Макрон заявив у п'ятницю, 28 серпня на прес-конференції у Вільньов-ла-Гарден, що він висловив свою стурбованість будівництвом "Північного потоку-2" канцлеру Німеччини Ангелі Меркель, оскільки воно збільшує залежність Європи від постачання російського газу.
Про це повідомляє "Голос Америки".
"Я не думаю, що підхід, який ми повинні використовувати з Росією, повинен бути наївним, і я не думаю, що він повинен збільшувати нашу залежність від Росії. Це завжди підживлювало мої сумніви щодо проекту "Північний потік-2". І канцлер (Німеччини Меркель — ред. "УР") про це знає", — заявив французький президент, відповідаючи на питання журналістів.
Читайте також: Польща оштрафувала Газпром на €57 млн за "Північний потік-2"
Раніше Володимир Путін заявляв, що трубопровід, який будують в обхід України, може бути запущений уже в кінці 2020 року або на початку 2021-го.
У ході цієї ж прес-конференції Макрон зазначив, що мав нещодавно телефонну розмову з Володимиром Путіним щодо ситуації в Білорусі. За словами французького президента, він наголосив Путіну, що втручання Росії у справи Білорусі є небажаними, що Париж не хоче повторення сценарію, який відбувся в Україні 6 років тому.
"У мене була можливість сказати Володимиру Путіну, що я вважаю, що будь-яке зовнішнє втручання в Білорусь, починаючи з втручання російських сил, чи то військове втручання, чи забезпечення внутрішньої безпеки, очевидно, буде втручанням, яке виходять за рамки національних інтересів Білорусі", — заявив Макрон.
Президент Франції сказав, що буде продовжувати говорити з Путіним про необхідність переконати президента Білорусі Олександра Лукашенка в потребі посередництва.
Макрон згадав про події, які сталися після того, як проросійський президент України Віктор Янукович був усунутий від влади після народного протесту в 2014 році. Після цього Росія анексувала український Крим.
"Ми не хочемо повторення того, що сталося в Україні", — підкреслив Макрон.
Як повідомляли "Українські Реалії" раніше, 24 країни ЄС влаштували демарш США на захист "Північного потоку-2". Всього три країни-члени Євросоюзу не підтримали ноту протесту, яка вимагає від США припинити втручання у будівництво газопроводу.