ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»
USD 36,57
EUR 39,99
UaRu
  1. Головна
  2. /
  3. Політика
  4. /
  5. У Чорногорії проходять вибори до парламенту та 5 місцевих рад

У Чорногорії проходять вибори до парламенту та 5 місцевих рад

561

Фото: novosti.rs

На дільницях врахували заходи безпеки, пов'язані з карантином, і дозволили голосувати тим, хто перебуває на обсервації

У Чорногорії сьогодні, 30 серпня, проходять вибори до Скупщини, однопалатного парламенту країни, а також місцеві вибори у 5 муніципалітетах. Хворим на коронавірус також дали можливість голосувати.

Про це повідомляє спільнота "Балканський оглядач" у Facebook.

Нинішні парламентські вибори стануть одинадцятими з моменту запровадження багатопартійної системи в Чорногорії та п’ятими з часу відновлення незалежності. 

Дільниці відкрилися о 7:00 та працюватимуть до 20:00. Прогнозується, що у голосуванні візьмуть участь близько 540 тисяч громадян. При цьому загальна кількість населення країни  близько 640 тисяч.

Громадяни будуть робити вибір з 11 виборчих списків, у яких представлені 6 коаліцій та 5 партій.

Скупщина Чорногорії складається з 81 депутата. Щоб пройти в парламент, партіям і коаліціям необхідно подолати 3 % бар'єр (крім партій нацменшин, для яких його знижено). 

Одночасно з парламентськими у п’яти муніципалітетах: Будві, Которі, Тівате, Андрієвіці та Гусіньє  відбудуться місцеві вибори.

Через епідемію коронавірусу вибори проходять у особливих умовах. На дільниці необхідно приходити у масках та зі своїми ручками, варто дотримуватися дистанції. Знімати маску можна лише під час ідентифікації. Вирішили, що дільниці мають бути обладнані дезінфекторами для рук, а також мають дезінфікувати та провітрювати приміщення.

Виборці, які перебувають на обсервації після в’їзду в Чорногорію або через контакт з хворим, можуть також проголосувати на дільниці.

Виборці, які вже отримали позитивний результат тесту, можуть голосувати лише за місцем перебування  вдома або у лікарні. Забезпечувати цей процес будуть Уповноважені з питань голосування поза дільницею.

Чорногорія  парламентська республіка. Крім законотворчості, в повноваження Скупщини входить прийняття конституції, парламент також затверджує і звільняє з посади прем'єр-міністра і членів уряду, голів Верховного і Конституційного судів, головного прокурора, приймає державний бюджет.

Як повідомляли "Українські Реалії" раніше, в Україні теж в умовах адаптивного карантину мають відбутись вибори, ЦВК призначила на 25 жовтня чергові місцеві вибори у всіх 24 регіонах України.

ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»

Новини по темі

Переглянути новини за період:Аналітика "УР"

Всі статті

Благодійні фонди України
Благотворительный Фонд
Благотворительный фонд «Запорука»
Берегиня життя
Благодійний фонд
Кошик добра
Фонд Рената Ахметова
Благодійний фонд
Подільська громада
Щаслива дитина
Пострадавшие дети войны
Тепло Добро