ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»
USD 36,57
EUR 39,59
UaRu
  1. Головна
  2. /
  3. Політика
  4. /
  5. Європейська Бізнес Асоціація стурбована законопроектом про внутрішній водний транспорт

Європейська Бізнес Асоціація стурбована законопроектом про внутрішній водний транспорт

413

Фото: zik.ua

ЄБА наголошує, що на сьогодні текст законопроекту не погоджено з представниками бізнесу

Європейська Бізнес Асоціація (ЄБА) схвильована ситуацією щодо законопроекту про внутрішній водний транспорт. Про це йдеться у заяві асоціації.

Йдеться про проект № 1182-1-д, який Верховна Рада планує розглянути 4 вересня у другому читанні.

ЄБА наголошує, що на сьогодні текст законопроекту не погоджено з представниками бізнесу  попри публічні заяви комітету ВРУ з питань транспорту про те, що перед другим читанням буде проведено зустріч з профільною бізнес-спільнотою з метою обговорення найкритичніших зауважень.

Читайте також: Зеленський закликає завантажувати держпідприємства замовленнями від держави

На додаток, за словами Асоціації, наразі невідомо, який текст законопроекту виноситиметься на голосування. Станом на сьогодні ані зустрічі на базі профільного комітету ВРУ, ані зустрічі за участі віцепрем’єр-міністра з промисловості для обговорення тексту законопроекту, який виноситься на друге читання, не були проведені. Відкритість у цьому питанні виявляє тільки Міністерство інфраструктури України, зазначили в ЄБА.

Асоціація наголошує, що її експерти неодноразово направляли зауваження, які містили велику кількість критичних для інвесторів положень до законопроекту під час його підготовки до розгляду у другому читанні.

Найкритичнішими зауваженнями до законопроекту, за словами ЄБА, є три аспекти:

  • низка положень, спрямованих на зарегулювання ведення бізнесу, а не дерегуляцію;
  • фінансування внутрішніх водних шляхів коштом портових зборів, що не узгоджується із встановленим підходом щодо фінансування ВВШ як самостійної підгалузі зі своїми видатками, доходами, планами розвитку, а також із Законом України "Про морські порти України";
  • цілковито недоопрацьована ініціатива щодо створення державного фонду ВВШ у складі спеціального фонду державного бюджету.

Європейська Бізнес Асоціація закликала виконати доручення президента Зеленського і провести вказане обговорення до другого читання законопроекту, запланованого на 4 вересня, та не виносити його на голосування до погодження з усіма сторонами.

Як повідомляли "Українські Реалії", президент України Володимир Зеленський виступає за ухвалення закону про внутрішній водний транспорт, що дасть змогу розвинути дешевий вид вантажних перевезень і збереже українські автодороги. 

ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»

Новини по темі

Переглянути новини за період:Аналітика "УР"

Всі статті

Благодійні фонди України
Благотворительный Фонд
Благотворительный фонд «Запорука»
Берегиня життя
Благодійний фонд
Кошик добра
Фонд Рената Ахметова
Благодійний фонд
Подільська громада
Щаслива дитина
Пострадавшие дети войны
Тепло Добро