ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»
USD 0,00
EUR 0,00
UaRu
 1. Головна
 2. /
 3. Політика
 4. /
 5. Головні новини України 6 березня

Головні новини України 6 березня

1031

Фото: zik.ua

Швидкі новини для найбільш заклопотаних

В Україні за останню добу виявили 9144 нових випадки інфікування коронавірусом, державна митна служба потребує оновлення інфраструктури, а Нафтогаз закликає "відкрити кран" постачальнику тепла на Донеччині, повідомляють "Українські реалії". 

Ситуація з коронавірусом

Усього інфекцію підтвердили у 1 394 061 особи. За минулу добу від COVID-19 померли 156 українці (усього – 26 919). Вилікувати вдалося 1 194 373 інфікованих (3351- за останню добу).

Крім того, міністерство охорони здоров'я України оприлюднило нові списки областей у різних карантинних зонах. "Червону зону" розширили до чотирьох областей, а Київ, який раніше був у "жовтій зоні", виявився уже у "помаранчевій".

Так, до "червоної зони" увійшли:

 • Житомирська;
 • Івано-Франківська;
 • Чернівецька;
 • Закарпатська область (з понеділка, 8 березня).

Київ віднесли до "помаранчевої зони". Там перевищено показник госпіталізацій – він становить 60,2 при нормі 60. Також "помаранчевими" залишилися:

 • Вінницька;
 • Донецька;
 • Запорізька;
 • Київська;
 • Львівська;
 • Миколаївська;
 • Сумська;
 • Тернопільська;
 • Хмельницька області.

Решта регіонів у "жовтій зоні" карантину.

Обмеження та заборони "червоної" карантинної зони:

 • заборонена діяльність ТРЦ та інших розважальних закладів, кінотеатрів, театрів тощо, закладів громадського харчування;
 • не працюватимуть навчальні заклади, окрім дитячих садочків та початкових класів;
 • будуть зачинені непродовольчі ринки та магазини, спортивні зали, басейни, фітнес-центри;
 • буде введена заборона зупинки поїздів у регіоні;
 • працюватимуть банки, АЗС, ветеринарні магазини, аптеки, всі продовольчі магазини.

Митниці потрібно 5-10 мільярдів

Державна митна служба потребує оновлення інфраструктури на 5-10 мільярдів державних інвестицій, тоді як держбюджет на 2021 рік передбачає на ці завдання 465 мільйонів. Про це в ефірі "Свободи слова Савіка Шустера" повідомив глава відомства Павло Рябікін.

"Щоб забезпечити більш ефективний контроль у тіньовому секторі, ми повинні проводити приблизно 650 тис. оглядів ... Тобто в десять разів більше. І це неможливо робити нинішніми засобами. Це можливо тільки шляхом інтенсифікації нашої роботи з переходом на ІТ-продукти, системи сканування і зважування, ІТ-забезпечень", - сказав він.

За його словами, на це потрібно близько 5-10 млрд, які треба витратити на інфраструктури. Але, як пояснив Рябікін, "фактично митниця на цей рік на вирішення всіх проблем отримала 465 млн грн".

Держбанки

За підсумками 2020 року банки державного сектору отримали прибуток у розмірі 23,1 млрд грн. Збиток зафіксовано тільки в одного з них — Укрексімбанку (-5,6 млрд грн), повідомляє пресслужба Міністерства фінансів. У порівнянні з 01.01.2020 кредитний портфель клієнтів скоротився на 1,1% (2,5 млрд грн). Така ситуація пояснюється насамперед карантинними обмеженнями. Проте у 4-му кварталі торік відбулося незначне зростання обсягу кредитування (на 0,1%, або 0,2 млрд грн).

Натомість спостерігалось зростання обсягу коштів клієнтів. За 2020 рік цей показник зріс на 20,8% (126,5 млрд грн), зокрема збільшилися:

 • кошти юридичних осіб — на 24,9%, або на 62,2 млрд грн;
 • кошти фізичних осіб — на 20,7%, або на 70,2 млрд грн. Приріст вкладів фізосіб відбувся переважно за рахунок зростання обсягу коштів на вимогу.

 НКРЕКП виносить на обговорення проєкт рішення про запровадження річної ціни на газ

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), виносить на громадське обговорення проєкт рішення про запровадження річної ціни на газ - так званого "річного продукту". Відповідне рішення було ухвалене на засіданні енергетичного регулятора.

"Дуже важливе питання - так званий "річний продукт". Це попереднє рішення. Після цього буде регуляторна процедура, яка триватиме близько місяця. Ми запрошуємо всіх учасників приєднатися до дискусії, щоб ми всі разом прийняли виважене рішення, яке буде діяти для всієї країни", - зазначив у ході обговорення питання глава НКРЕКП Валерій Тарасюк.

Рішення надасть можливість побутовим споживачам споживати природний газ протягом року за фіксованою ціною, яка буде діяти у період з 1 травня поточного року до 30 квітня наступного.

"Річний продукт - це цивілізаційно правильна річ, яка дозволить споживачам не шарахатися щомісячно, і не дивитися, яка ціна газу на сьогодні. Знівелювати волантильність і захистити таким чином споживачів", - підкреслив Тарасюк.

Проєктом передбачається, що всі постачальники, які збираються або постачають природний газ населенню, зобов'язані в термін до 25 квітня оприлюднити на своїх офіційних сайтах річну ціну для споживачів, що діятиме без змін протягом усього періоду, зазначеному в рішенні.

Нафтогаз закликає "відкрити кран" постачальнику тепла на Донеччині

Група Нафтогаз закликає ПАТ "Донецькоблгаз" поновити постачання газу ОКП "Донецьктеплокомуненерго", припинене 6 березня, звернення опубліковане у Фейсбуці.

"Група Нафтогаз закликає приватне акціонерне товариство "Донецькоблгаз" припинити порушення "Меморандуму про взаєморозуміння щодо врегулювання проблемних питань у сфері централізованого постачання теплової енергії та постачання гарячої води громадянам", скористатись досвідом інших регіонів та відновити постачання газу ОКП "Донецьктеплокомуненерго" та, відповідно, подання тепла споживачам", - йдеться у заяві.

У компанії також наголосили, що протягом усього опалювального сезону закликають місцеву владу втрутитись в ситуацію щодо постачання газу ОКП "Донецьктеплокомуненерго".

"Місцевий постачальник тепла протягом опалювального сезону збільшував заборгованість за спожитий газ і на порушення законодавства України не здійснював оплати за його споживання. Це призвело до накопичення боргу в 1,5 мільярда гривень та зняття постачальника з реєстрів ПСО, як того вимагає закон. Необхідність надсилання відповідного повідомлення та його формулювання також диктує закон... При цьому заявок про відключення постачання компанія жодного разу не надсилала", - наголошують у Нафтогазі.

ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»

Новини по темі

Переглянути новини за період:Аналітика "УР"

Всі статті

Благодійні фонди України
Благотворительный Фонд
Благотворительный фонд «Запорука»
Берегиня життя
Благодійний фонд
Кошик добра
Фонд Рената Ахметова
Благодійний фонд
Подільська громада
Щаслива дитина
Пострадавшие дети войны
Тепло Добро