В Україні за останню добу виявили 9084 нові випадки інфікування коронавірусом. Всього інфекцію підтвердили у 1 425 522 осіб, а Туреччина запроваджує обов'язкові електронні анкети для мандрівників, повідомяють "Українські реалії".
Ситуація з коронавірусом
В Україні за останню добу виявили 9084 нові випадки інфікування коронавірусом. Всього інфекцію підтвердили у 1 425 522 осіб. За минулу добу від COVID-19 померли 262 українці (всього – 27 685). Вилікувати вдалося 1 210 246 інфікованих (5330 – за останню добу).
РНБО розгляне санкції проти топ-чиновників Білорусі
Рада національно безпеки і оборони розгляне питання про введення санкцій проти білоруських чиновників і бізнесменів. Про це йдеться у відповіді глави Офісу президента Андрія Єрмака на запит народного депутата Олексія Гончаренка.
"Ваш депутатський запит щодо введення обмежувальних заходів (санкцій) для окремих громадян Білорусі спрямований до Апарату РНБО для розгляду та інформування вас про результати", – відповів Єрмак.
За словами Гончаренка, мова йде про можливі санкції проти білоруських топ-чиновників і бізнесменів, які своїми доходами підтримують режим Лукашенка.
"Енергоатом" завершила 2020 рік із чистим збитком 4,8 мільярда
За повний 2020 рік Національна атомна компанія "Енергоатом" відзвітувала про чисті збитки на суму 4,8 мільярда гривень. За власним фінансовим планом компанія мала закінчити рік із прибутком у сумі 1,6 мільярд гривень. Про це свідчить звіт про виконання показників фінансового плану державного підприємства, який проаналізувала експертна організація StateWatch.
У 4 кварталі минулого року "Енергоатом" покращила власний фінансовий результат, так як за підсумками трьох кварталів сума чистого збитку сягнула 5,3 мільярди.
При цьому за результатами 2019 року "Енергоатом" відзвітувала про 3,8 млрд грн прибутку. У той час як 2018 рік завершений також із прибутком у розмірі 4,6 млрд грн.
За підсумками 2020 року середня кількість працевлаштованих осіб на "Енергоатомі" становила 33 816 осіб. Середньомісячна заробітна плата керівника компанії сягнула 241,5 тисяч гривень, одного члена правління компанії - 236,7 тис грн, адміністративного персоналу - 49,5 тис грн, працівника - 31,9 тис грн.
Туреччина запроваджує обов'язкові електронні анкети для мандрівників
Мандрівники, які планують поїздку до Туреччини, з 15 березня перед виїздом повинні будуть заповнювати електронну анкету. Форма розміщена на сайті МОЗ Туреччини і повинна бути заповнена протягом останніх 72 годин перед поїздкою.
"На основі заповненої інформації для вас буде автоматично створено індивідуальний код HES, завдяки якому ми зможемо зв'язатися з вами, якщо у вас або у людей, з якими ви контактуєте під час подорожі і перебування, є контактні особи, або хворі на Covid-19. З цієї причини точність і актуальність інформації дуже важливі", – йдеться в повідомленні.
Відзначається, що заповнення форми може бути перевірено на кордоні Туреччини і в разі, якщо пасажир не заповнив її або вніс неправдиву інформацію, йому можуть загрожувати правові та адміністративні санкції.
У НБУ назвали причини прискорення інфляції до 7,5%
У НБУ пояснили, що прискорення споживчої інфляції у лютому до 7,5% у річному вимірі насамперед пов'язано з суттєвішим, ніж очікувалося, подорожчанням окремих продуктів харчування та палива. Про це повідомляє прес-служба НБУ.
"Фактична споживча інфляція пришвидшилася вище за прогнозну траєкторію, опубліковану в Інфляційному звіті за січень 2021 року. Це насамперед пов’язано з суттєвішим, ніж очікувалося, подорожчанням окремих продуктів харчування та палива. Водночас зростання інфляції стримувало запровадження граничної ціни на природний газ. Фундаментальний інфляційний тиск, що виражається показником базової інфляції, був близьким до прогнозів Національного банку", - йдеться у повідомленні.
Зазначається, що базова інфляція прискорилася (до 5,6% р/р з 5% р/р у січні). Збільшилися темпи зростання цін на оброблені продовольчі товари (до 7,2% р/р).
"Вагомим чинником прискорення цін у відповідній групі товарів стало подальше перенесення ефектів від нижчих минулорічних врожаїв в Україні та у світі. Зокрема, продовжила стрімко дорожчати соняшникова олія, а також продукти її переробки (майонези, маргарин та спреди).
Мін’юст просить ОАСК заборонити "партію Шарія"
Міністерство юстиції позивається в Окружний адміністративний суд Києва щодо заборони діяльності політичної партії "партія Шарія".
Так, Мін’юст просить суд витребувати у Служби безпеки висновки експертів, які зазначені у листі до міністерства від 4 березня 2021 року щодо протиправної діяльності партії Шарія та заборонити її діяльність.
Суд вирішив розглядати справу за правилами спрощеного позовного провадження із викликом сторін. Судове засідання у справі призначено на 6 квітня 2021 року.
Топменеджер Укрзалізниці йде у відставку через повільні реформи
Директор з комерційної роботи та логістики Укрзалізниці Іраклі Езугбая вирішив піти у відставку у зв’язку з повільним реформуванням підприємства та травлею керівництва УЗ.
"Є певні сили, що не дуже зацікавлені у національному вантажному перевізнику. Звісно, те, що недоотримує "Укрзалізниця", однозначно отримує хтось інший", – заявив Езугбая
СБУ проводить масштабні обшуки у "Glusco", яку пов’язують з Медведчуком – ЗМІ
Правоохоронці проводять обшуки на об’єктах мережі АЗС Glusco, яку пов’язують з головою політради партії "Опозиційна платформа - за життя", народним депутатом Віктором Медведчуком. Про це УНІАН повідомило джерело у правоохоронних органах.
"Мова йде про масштабні обшуки по всій країні на об’єктах мережі станцій пального Glusco, яку пов’язують з кумом президента РФ Віктором Медведчуком", - сказав співрозмовник виданню.
Прес-центр Служби безпеки зазначає, що СБУ викрила масштабну оборудку з "тіньової" реалізації неякісних нафтопродуктів.
Наразі 140 обшуків проходять у 13 офісних приміщеннях, 7 нафтобазах, 13 морських суднах, 105 автозаправних станціях та 2 відділах митного оформлення.
Наприкінці тижня в Україні подорожчав долар
Курс гривні до євро ослаб до 33,17 грн/євро. По відношенню до долара гривня просіла Національний банк України на п'ятницю, 12 березня, встановив офіційний курс гривні до долара США на рівні 27,75 грн/дол., тобто гривня ослабла на 5 копійок порівняно з попереднім показником.
Згідно з даними на сайті НБУ, офіційний курс гривні до євро на п'ятницю встановлений на рівні 33,17 грн/євро, тобто гривня ослабла на 24 копійки в порівнянні з попереднім показником.
Офіційний курс
Нацбанк на 12 березня встановив наступний офіційний курс гривні до світових валют:
- 100 USD США - 2774,86 (11 березня - 2770,16)
- 100 EUR – 3317,48 (11 березня - 3293,17)
Міжбанк
На міжбанківському валютному ринку України до 16:00 котирування гривні до долара встановилися на рівні 27,76/27,78 грн/дол., до євро - на рівні 33,18/33,20 грн / євро.
Комітет Ради підтримав законопроект Зеленського про скорочення повноважень ОАСК
Комітет Верховної Ради з питань правової політики рекомендував парламенту включити до порядку денного сесії президентський проект закону про внесення змін до Кодексу адміністративного судочинства України щодо підсудності справ Верховному суду як суду першої інстанції (№5067), яким пропонується скоротити повноваження Окружного адміністративного суду Києва. Відповідне рішення ухвалено на засіданні комітету.
За словами міністра юстиції Дениса Малюськи, законопроект спрямований на вирішення "проблеми надмірної концентрації повноважень в Окружному адміністративному суді міста Києва".
На яку іпотеку можуть розраховувати українці при купівлі "первинного" житла: в НБУ назвали суму
Середньозважена ефективна ставка за новими іпотечними кредитами в Україні в січні 2021 року на первинному ринку склала 15,9%, а на вторинному - 13,5%, що на 1 відсотковий пункт і 0,2 відсоткових пункти відповідно менше, ніж у грудні 2020 року.
Як йдеться у повідомленні на сайті Національного банку України, про це свідчать результати щомісячного опитування учасників ринку про обсяги виданих іпотечних кредитів населенню.
За результатами опитування, в січні було видано 444 кредити на загальну суму 326 млн грн.
"Якщо порівняти з груднем 2020 року, обсяг видачі нових іпотечних кредитів знизився на 37%. Це сезонний ефект, оскільки в порівнянні з січнем 2020 року обсяг нової іпотеки все ж збільшився на 85%", - сказано в повідомленні.
Відзначається, що в січні в Україні зріс середній розмір кредиту на покупку житла.
"Якщо в грудні 2020 року він становив близько 702 тис. грн, то в січні 2021 року - 734 тис.грн. На сьогодні середній розмір іпотечного кредиту на купівлю первинної нерухомості становить 881 тис. грн, вторинної-708 тис. грн", - сказано в повідомленні.
Результати опитувань показали, що вторинний ринок житла в Україні продовжує істотно переважати за кількістю і за обсягом кредитування.
Донецькоблгаз можуть повернути до державної сфери управління – РНБО
У Раді нацбезпеки з’ясували, що "Донецькоблгаз" належить двом компаніям з Гонконгу – після перевірок компанія може повернутися до державної сфери управління. Про це секретар РНБО Олександр Данілов заявив під час брифінґу за результатами засідання Ради нацбезпеки та оборони.
Раніше, 6 березня, "Донецькоблгаз" залишив без газу місцевого постачальника "Донецьктеплокомуненерго":
"Там з невідомих причин власники прийняли рішення відключити населення від теплопостачання, від газу", – нагадав Данілов. "Через дослідження, яке провели в апараті РНБО, ми з’ясували, що власниками "Донецькоблгазу" є дві компанії, які чомусь зареєстровані у Гонконзі".
За словами секретаря РНБО, ці компанії пройдуть необхідні перевірки. "У разі виявлення тих чи інших порушень, "Донецькоблгаз" буде повернуто до державної сфери управління найближчим часом", – завершив він.