ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»
USD 0,00
EUR 0,00
UaRu
  1. Головна
  2. /
  3. Політика
  4. /
  5. Головні новини України 13 березня

Головні новини України 13 березня

1191

Фото: pravda.com.ua

Швидкі новини для найбільш заклопотаних

В Україні за останню добу виявили 13 276 нових випадків інфікування коронавірусом, а президент Володимир Зеленський назвав закони, ухвалення яких є надважливим для України, повідомляють "Українські реалії". 

Ситуація з коронавірусом

Всього інфекцію підтвердили у 1 451 744 осіб. За минулу добу від COVID-19 померли 243 українці (всього – 28 158). Вилікувати вдалося 1 219 773 інфікованих (4897 – за останню добу).

Біткоїн побив власний рекорд

Після значного падіння в ціні в лютому біткоїн встановив новий рекорд вартості і сягнув позначки в 60 тисяч доларів за один токен. Про це свідчить інформація на сайті Investing, який посилається на дані кріптобіржі Bitfinex.

Вдень 13 березня Bitcoin зробив різкий стрибок і досяг психологічної позначки в 59 тисяч, а після незначного зниження знову відновив зростання і о 12:36 зупинився на 60 167 доларах. Це майже на 3,4 тисячі доларів, або 6%, більше, ніж добу тому. Наразі один токен котирується за курсом 59 902 долара.

 

Націоналізація "Мотор Січ" створює ризики девальвації гривні - банкіри

Націоналізація компанії "Мотор Січ" може призвести до обвалу курсу гривні, оскільки Україні доведеться платити компенсацію китайським акціонерам компанії в розмірі $ 3,6 млрд з мізерних золотовалютних резервів Нацбанку. Про це Страна наголосили банкіри та економічні аналітики, які розповіли про причини підвищення курсу долара і оцінили ризики подальшого знецінення гривні.

"КНР заявила про подачу проти України позову на $ 3,6 млрд в міжнародний арбітраж, і можливий програш справи може вилитися у величезні виплати з нашого боку. Швидше за все, із золотовалютних резервів Нацбанку, в цьому бачать великі ризики для нашої країни, нашого валютного ринку і гривні", — пишуть журналісти, які опитали аналітиків і фінансистів.

Банкіри пильно стежать за розвитком цієї скандальної історії, яка може буквально "зірвати" курс гривні, адже золотовалютні резерви України досить мізерні, а втрати їй загрожують досить серйозні: крім позову китайських бізнесменів в міжнародний арбітраж на $ 3,6 млрд Україна може зіткнутися зі скороченням експорту — КНР може вжити відповідних заходів у вигляді формальних або неформальних обмежень на поставки українських товарів. Як відомо, Піднебесна для України експортний ринок №1, забезпечує найбільший приплив валюти понад $ 7 млрд.

Зеленський назвав закони, ухвалення яких є надважливим для України

Президент Володимир Зеленський назвав закони, ухвалення яких є надважливим для України. Про це він сказав на черговому з'їзді партії "Слуга народу" у Києві.

"Сьогодні для України надважливими є закони, що закінчать земельну реформу, децентралізацію, запровадять народовладдя, закони, необхідні для судової реформи, економічного зростання, пенсійного забезпечення, амністії капіталів, подолання корупції, відновлення справедливості та виконання всіх інших наших обіцянок", - зазначив Зеленський.

"Програма президента і партії "Слуга народу" - саме це наш порядок денний. Жодні правки будь-кого не зупинять нас на цьому шляху", - додав президент.

Володимир Зеленський закликає парламентську фракцію "Слуга народу" підтримувати важливі для держави законопроекти.

Китай може накласти рекордний штраф на Alibaba

Влада КНР може обкласти рекордним штрафом китайського інтернет-гіганта Alibaba Group Holding Ltd. Про це пише газета The Wall Street Journal з посиланням на обізнані джерела.

Можливий штраф - перевищить рекордні в корпоративній історії країни і може скласти 975 млн дол, виплачені американської Qualcomm, кажуть джерела.  Антимонопольне розслідування відносно компанії було розпочато в КНР у грудні 2020 року. Крім того від компанії будуть вимагати продажу активів, що не мають відношення до її основних операцій в сфері онлайн-комерції. 

"Влада КНР не прагнуть зруйнувати Alibaba, але хочуть, щоб вона дистанціювалася від свого засновника Джека Ма і більш тісно співпрацювала з Комуністичною партією", - йдеться в матеріалі.

Також за збереження бізнесу виступає той факт, що в піднебесній Alibaba вважається гордістю Китаю, прикладом технологічних інновацій, і, крім того, компанія грає ключову роль в економіці КНР.

S&P підтвердило рейтинг України "B/B" зі стабільним прогнозом: але є ризики

Міжнародне рейтингове агентство S&P Global Ratings підтвердило довгострокові рейтинги України на рівні "B/B" зі стабільним прогнозом, але у разі перебоїв з фінансуванням від міжнародних організацій, рейтинги можуть знизитись. Про це повідомляє "Інтерфакс - Україна".

"Зростання, платіжний баланс і державні фінанси України перевершили наші очікування у 2020 році. Достатність резервів покращилася, що забезпечує захист від можливих несприятливих зовнішніх подій, включно з подальшою затримкою з виплатою пільгових кредитів", - повідомило агентство у підтвердження рейтингу.

Проте, як зазначає рейтингове агентство епідеміологічні міркування досі представляють серйозний ризик.

Рейтинги можуть знизитись у разі перебоїв з пільговим фінансуванням з боку міжнародних фінансових організацій або з ринків капіталу, оскільки це поставить під сумнів здатність уряду виконувати зобов'язання з обслуговування боргу, наголошує S&P.

Дубінський увійшов до нового керівного органу "слуг"

Нардеп Олександр Дубінський, який потрапив під санкції США і був виключений з фракції "Слуга народу", увійшов до нового керівного органу партії – Національної ради громад.

Склад Нацради громад оголосив голова партії "Слуга народу" Олександр Корнієнко на позачерговому з'їзді політсили в суботу.

Корнієнко уточнив, що Національна рада громад складається з голів обласних організацій партії та київської міської та криворізької міської організацій.

Так, туди увійшли голова Київської обласної організації партії Олександр Дубінський, Київської міської – Микола Тищенко, Криворізької міської – Юрій Корявченков.

Народний депутат Олександр Качура очолив Кримську республіканську організацію партії.

Голова фракції "Слуга народу" у ВР Давид Арахамія увійшов до складу Нацради громад як очільник Миколаївської облорганізації партії.

Віцепрем'єр – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров – як голова Запорізької обласної організації.

Як зазначає пресслужба партії "Слуга народу", Нацрада стане майданчиком, де обговорюватимуть проєкти державних рішень щодо місцевого самоврядування, регіональної політики та її реалізацію.

Оновлений список найбагатших: Новинський став мільярдером

Forbes оновив рейтинг мільярдерів України, статки більшості українських мільярдерів зросли. Про це повідомляє Forbes.

"Статки більшості українських мільярдерів значно зросли. І справа не тільки в показниках діяльності їхнього бізнесу. Минулої весни інвестори ще не були готові до пандемії, провідні біржові індекси світу істотно просіли, а нафта часом коштувала менше нуля. У березні 2021-го нафту б'є річні, а індекси - історичні максимуми" - зазначається в повідомленні.

1.      Рінат Ахметов. Статки найбагатшої людини в Україні зросла до 7,6 млрд. дол.

Активи:

•       Метінвест 3,3 млрд. дол.

•       ДТЕК 2,1 млрд. дол.

•       Нерухомість 0,7 млрд. дол.

•       ПУМБ 0,3 млрд. дол.

•       Лемтранс 0,3 млрд. дол.

•       Інші активи 0,9 млрд. дол.

2.      Віктор Пінчук. Статки зросли до 2,5 млрд. дол. У червні 2020 року Forbes Україна оцінював його в 1,4 млрд. дол.

Активи:

•       Нерухомість 0,8 млрд дол.

•       Грошові кошти 0,7 млрд. дол.

•       Interpipe 0,5 млрд. дол.

•       Інші активи 0,5 млрд. дол.

3.      Костянтин Жеваго. Статки зросли до 2,1 млрд. дол. У червні 2020 року Forbes Україна оцінював його в 1,1 млрд. дол.

Активи:

•       Ferrexpo 1,4 млрд. дол.

•       Arterium 0,3 млрд. дол.

•       Грошові кошти 0,3 млрд. дол.

•       Інші активи 0,1 млрд. дол.

4.      Ігор Коломойський. Статки зросли до 1,8 млрд. дол. У червні 2020 року Forbes Україна оцінював його в 1 млрд. дол.

Активи:

•       Нафтогазові активи 0,7 млрд. дол.

•       Металургійні активи 0,4 млрд. дол.

•       Грошові кошти 0,2 млрд. дол.

•       Нерухомість 0,1 млрд. дол.

•       Дніпроазот 0,1 млрд. дол.

•       Медіа 0,1 млрд. дол.

•       Інші активи 0,2 млрд. дол.

5.      Геннадій Боголюбов. Статки зросли до 1,7 млрд. дол. У червні 2020 Forbes Україна оцінював його в 1,2 млрд. дол.

Активи:

•       Нафтогазові активи 0,7 млрд. дол.

•       Грошові кошти 0,5 млрд. дол.

•       Інші активи 0,5 млрд. дол.

6.      Петро Порошенко. Статки зросли до 1,6 млрд. дол. У червні 2020 року Forbes Україна оцінював його в 1,4 млрд. дол.

Активи:

•       Roshen 1,1 млрд. дол.

•       Грошові кошти 0,2 млрд. дол.

•       Укрпромінвест-Агро 0,1 млрд. дол.

•       Інші активи 0,2 млрд. дол.

7.      Вадим Новинський. Стан 1,4 млрд. дол. У червні 2020 року Forbes Україна оцінював його в 810 млн. дол.

Активи:

•       Метінвест 1,1 млрд. дол.

•       Грошові кошти 0,1 млрд. дол.

•       Enwell Energy 0,1 млрд. дол.

•       Інші активи 0,1 млрд. дол.

Юрій Косюк втратив місце в списку мільярдерів через зниження ринкової вартості його ключовий актив - МХП.

Стефанчук анонсував законопроєкт про місцевий референдум

Наступного тижня буде фіналізовано текст законопроєкту про місцевий референдум. Про це заявив перший віцеспікер Руслан Стефанчук на з'їзді партії "Слуга народу". 

  "Ви знаєте, що прийнятий закон про всеукраїнський референдум. І буквально наступного тижня, я дуже сподіваюсь, ми приведемо до фіналізації законопроєкт про місцевий референдум. Ми хочемо виставити його на сайті Верховної Ради для національного обговорення. Але, крім цього, під егідою президента України ми готові об'їхати по всіх територіальних громадах чи по переважній більшості, поспілкуватися з людьми на місцях, презентувати своє бачення місцевого референдуму, і вийти на фінальну точку, яка дасть можливість сказати, що пряма демократія в Україні існує, що влада, яку представляємо ми, діє не просто в межах і в спосіб, а в першу чергу в інтересах народу України, відповідної територіальної громади", - йдеться в повідомленні. 

 Комітет підтримав законопроект про розблокування великої приватизації

Комітет з питань економічного розвитку Верховної Ради підтримав урядовий законопроект про розблокування великої приватизації. Про це повідомила замміністра економіки Світлана Панаіотіді на сторінці Фейсбук

"Комітет з питань економічного розвитку Верховної Ради підтримав урядовий законопроект про розблокування великої приватизації 4543 до другого читання. Буду готуватись і сподіватись, що це голосування буде так само успішним, як і минулого разу" - повідомила вона. 




Коментарі
Додати коментар
Ваше ім'я*
Текст повідомлення*
ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»

Новини по темі

Переглянути новини за період:



Аналітика "УР"

Всі статті

Благодійні фонди України
Благотворительный Фонд
Благотворительный фонд «Запорука»
Берегиня життя
Благодійний фонд
Кошик добра
Фонд Рената Ахметова
Благодійний фонд
Подільська громада
Щаслива дитина
Пострадавшие дети войны
Тепло Добро