Народні депутати хочуть запровадити адміністративну відповідальність за образу поліцейських, а Telegram розмістив конвертовані облігації на 1 мільярд доларів, повідомляють "Українські реалії".
Ситуація з коронавірусом
В Україні за останню добу виявили 6792 нових випадки інфікування коронавірусом. Всього інфекцію підтвердили у 1 467 548 осіб. За минулу добу від COVID-19 померли 130 українців (всього – 28 433). Вилікувати вдалося 1 226 007 інфікованих (3491 – за останню добу).
В Україні падають темпи вакцинації від коронавірусу
За минулу добу, 14 березня, в Україні вакцинували проти COVID-19 2018 осіб.
Про це повідомили в Telegram-каналі Міністерства охорони здоров'я України. Зазначається, що всього з початку кампанії зроблені щеплення 53 155 осіб. За поточну добу зроблено на 1578 щеплень менше, ніж за минулу.
За вчора найбільше щеплень було зроблено в Донецькій (260) області. За весь час вакцинації також в Донецькій області (5044), а найменше – в Чернігівській (1006).
Загалом за добу ситуація з вакцинацією в регіонах така:
• Вінницька область – 10 щеплень;
• Волинська область – 90 щеплень;
• Дніпропетровська область – 170 щеплень;
• Донецька область – 260 щеплень;
• Житомирська область – 70 щеплень;
• Закарпатська область – 30 щеплень;
• Івано-Франківська область – 18 щеплень;
• Київська область – 230 щеплень;
• Кіровоградська область – 30 щеплень;
• Луганська область – 170 щеплень;
• Львівська область – 50 щеплень;
• Миколаївська область – 80 щеплень;
• Одеська область – 160 щеплень;
• Полтавська область – 80 щеплень;
• Сумська область – 50 щеплень;
• Тернопільська область – 100 щеплень;
• Харківська область – 60 щеплень;
• Херсонська область – 100 щеплень;
• Хмельницька область – 60 щеплень;
• Чернівецька область -120 щеплень;
• Чернігівська область – 80 щеплень.
Гордон назвав нову дату виходу фільму Bellingcat про бойовиків "Вагнера"
Фільм-розслідування Bellingcat про зрив українською спецоперації із затримання російських найманців ПВК "Вагнер", який раніше анонсували на 15 березня, вийде 5 квітня. Про це розповів журналіст Дмитро Гордон, пише видання ГОРДОН.
"За моїми даними, 15 березня мав з'явитися цей фільм. Відразу скажу, що цей фільм з'явиться 5 квітня, плюс-мінус кілька днів", – сказав він.
Гордон пояснив, що вихід фільму довелося перенести через візит автора розслідування Христо Грозєва до Києва.
Дубінського виключено з партії "Слуга народу"
Народний депутат Олександр Дубінський виключений із членів політичної партії "Слуга народу" за порушення статуту і непокору керівним органам партії. Про це йдеться в розпорядженні голови партії Олександра Корнієнка, передає пресслужба політсили.
Причиною стало те, що 14 березня з ініціативи Дубінського був проведений якийсь захід, де було прийнято рішення про переобрання голови та обрання членів політичної ради Київської обласної організації "Слуга народу".
Керівництво партії зазначає, що розгляд питання про обрання голови структурного утворення партії (київського осередку) неможливо без попереднього затвердження главою партії і узгодження головами політради і національної ради громад, що передбачено
"Такими своїми діями Олександр Дубінський грубо порушив вимоги статуту. Крім цього, дії Дубінського про проведення конференції з грубим порушенням вимог статуту дискредитують партію "Слуга народу", що неприпустимо", – йдеться у розпорядженні Корнієнка.
Тепер нардеп може оскаржити це рішення на наступному з'їзді партії.
Ляшко після вакцинації захворів на COVID-19
Головний санітарний лікар країни Віктор Ляшко, незважаючи на зроблене нещодавно щеплення від COVID-19, примудрився підхопити коронавірус. Про це він повідомив у Facebook.
"Отримав позитивний ПЛР на ковід. Потрапив у той період, коли імунітет від щеплення ще не повністю сформований", – зазначив він
Ляшко пояснив, що ефективність вакцини після одноразової стандартної дози становить 76% з 22-го по 90-й день. Рівень антитіл зберігається протягом цього періоду з мінімальним зниженням.
Туреччина змінила правила в'їзду: що нового для українських туристів
Туреччина з 15 березня 2021 року знову змінює правила в'їзду в країну.
Як повідомляє Міністерство охорони здоров'я Туреччини, вимога щодо заповнення паперової COVID-анкети під час польоту замінюється на заповнення спеціальної онлайн-форми за посиланням за 72 години до поїздки. В анкеті просять вказати паспортні та контактні дані, національність, стать і спосіб в'їзду в країну (морський, авіа і т.д.).
Потім пасажири повинні роздрукувати заповнену анкету або завантажити її на пристрій (смартфон, планшет і тд.) і пред'явити її співробітнику авіакомпанії в аеропорту вильоту. Авіакомпанії зобов'язані відмовити в посадці на борт літака пасажирам без анкети. Вимога поширюється на всіх пасажирів, у тому числі громадян Туреччини,
Обіцяна іпотека від Зеленського: банки почали висувати позичальникам "додаткові" умови
В Україні банки, які беруть участь у Державній іпотечній програмі з компенсації ставки до 7% річних, висувають вимоги до позичальників, що відрізняються від тих, які передбачені урядовою програмою. Про це повідомляє "Економічна правда".
Так, в державному "Ощадбанку" повідомили, що від "пільгових" 50 кв.м. житла, на які поширюється низька ставка, необхідно відняти площу майна, яке вже знаходиться у власності позичальника і членів його родини. Решта площі квартири буде оплачуватися за ставкою банку, яка на поточний момент досягає майже 13%.
Згідно з умовами, які озвучив уряд, позичальником може бути громадянин України віком до 50 років, який не має у власності житла площею понад 50 кв м.
За умовами "Кредобанку", позичальникові буде відмовлено в пільговій іпотеці за наявності будь-якої нерухомості у власності. Навіть якщо це частка в старій приватизованій квартирі.
В "Укргазбанку" і банку "Глобус" повідомили, що офіційний дохід позичальника має становити не менше 23 тисяч гривень на місяць, в "ОТП Банку" – понад 50 тисяч гривень, залежно від умов.
"Приватбанк", своєю чергою, бере більший початковий внесок, ніж передбачено умовами – 25% замість 15%. "Кредобанк" - 20% замість 15%.
Крім того, окремі банки повідомили, що працюють виключно з вторинним ринком нерухомості.
В Україні з 1 квітня подорожчають залізничні квитки
Мінінфраструктури підготувало проект наказу Про затвердження змін тарифів на перевезення пасажирів, багажу та вантажобагажу залізничним транспортом у внутрішньому сполученні. До кінця 2021 року тарифи зростуть на 22%. Про це повідомила прес-служба Федерації профспілок України.
"У документі зазначається, що до визначеної у попередньому періоді вартості проїзду пасажирів у загальних, плацкартних, купейних вагонах з 4-місцевими купе та м'яких вагонах з 2-місцевими купе (СВ) поїздів внутрішнього сполучення щомісяця, починаючи з 1 квітня 2021 року по 31 грудня 2021 року включно, застосовується коефіцієнт індексації 1,02", - йдеться у повідомленні.
Україна видаватиме міжнародне свідоцтво про вакцинацію проти COVID-19
Україна планує видавати міжнародні сертифікати про вакцинації проти коронавірусу. Ніяких інших "імунних паспортів" Україна вводити не планує.
Про це заявив головний санітарний лікар Віктор Ляшко, передає "Коронавірус.Інфо"
За його словами, міжнародними медико-санітарними правилами чітко визначено вимоги до міжнародного свідоцтва про вакцинацію. При цьому Ляшко додав, що якщо певна країна потребуватиме при перетині кордону таке свідоцтво про вакцинацію, українці зможуть його отримати безкоштовно в два кліка.
Народні депутати пропонують карати українців за образу поліцейських
Народні депутати хочуть запровадити адміністративну відповідальність за образу поліцейських. Про це на прес-конференції повідомив народний депутат від "Слуги народу", член парламентського комітету із правоохоронної діяльності В’ячеслав Медяник.
"Мною та іншими депутатами було зареєстровано законопроект №5050-1 від 24 лютого. Це проект закону про внесення змін до Кодексу про адміністративні порушення щодо захисту честі та гідності громадян та працівників правоохоронних органів", - зазначив він.
За словами Медяника, метою законопроекту є запровадження адміністративної відповідальності за образу поліцейських, прикордонників при виконанні ними службових обов'язків, а також членів громадських формувань з охорони громадського порядку і державного кордону.
Венедиктова підписала три підозри колишнім топ-менеджерам ПриватБанку
Генеральний прокурор України Ірина Венедиктова санкціонувала три підозри колишнім посадовим особам ПриватБанку. Про це вона повідомила на своїй сторінці в Facebook.
"Взяла на себе відповідальність санкціонувати ще 3 підозри колишнім посадовим особам ПриватБанку", - повідомила вона.
Генпрокурор зазначає, що слідство має всі необхідні докази. Водночас вона підкреслює, що статус підозрюваного не дозволяє кому-небудь вважати людину винною у скоєнні того чи іншого злочину.
"Також хочу попросити всіх тих, хто уважно стежить за ходом розслідування важливих і резонансних кримінальних справ, не вдаватися в політичні спекуляції і маніпуляції", - написала генпрокурор.
На Банковій підготували законопроєкт про ліквідацію ОАСК
В Офісі президента підготували проєкт закону про ліквідацію Окружного адміністративного суду Києва. Законопроєкт передбачає ліквідацію не лише ОАСК, а й Київського окружного адмінсуду, повноваження якого поширюються на Київську область. Замість цих двох установ пропонується створити Окружний адміністративний суд Київської області та міста Києва.
Він має бути розташований у столиці та відповідати як за Київ, так і за область.
У пояснювальній записці до проєкту йдеться, що його розробили "з метою оптимізації видатків державного бюджету", а прийняття такого закону також "забезпечить… доступ громадян до незалежного та безстороннього суду, підвищить ефективність здійснення правосуддя судами".
Telegram розмістив конвертовані облігації на 1 мільярд доларів – ЗМІ
Telegram Group 12 березня розмістила 5-річні конвертовані доларові облігаціїї під 7% річних на 1 млрд доларів. Про це повідомляє РБК з посиланням на джерела. Зазначається, що розміщення облігацій ставок пройшло за ціною номіналу.
Результати розміщення підтверджує і Bloomberg: Telegram залучив 1 млрд дол під 7% річних, мінімальний лот для участі становив 500 тис дол.
Бонди розмістили до 2026 року, перша виплата купону запланована на вересень цього року.
"Про те, що Telegram Group розміщує облігації, стало відомо в лютому. Гроші потрібні компанії для розвитку мессенджера і повернення коштів інвесторам у блокчейн-платформу Telegram Open Network (TON), запуску якої так і не відбулося", - йдеться у повідомленні.
Низка країн призупинили використання вакцини AstraZeneca
Німеччина, Італія, Франція, Іспанія та Індонезія тимчасово зупинили використання вакцини від коронавірусу, розробленої Університетом Оксфорду та компанією AstraZeneca. Франція і Італія зробили відповідні заяви після рішення Німеччини.
Федеральне міністерство охорони здоров’я Німеччини оголосило, що тимчасово зупиняє використання вакцини AstraZeneca за рекомендацією Інституту Пауля Ерліха (PEI).
Експерти Інституту дійшли висновку, що у зв’язку з повідомленнями про розвиток тромбів у деяких людей після вакцинації необхідні додаткові дослідження.
Cadena Ser з посиланням на главу МОЗ Кароліну Даріас повідомила, що влада Іспанії щонайменше на 15 днів припиняє використання вакцини AstraZeneca.
У Раді пропонують ввести новий вид пенсій "за особливі заслуги"
Комітет з питань соцполітики та захисту прав ветеранів рекомендував Верховній Раді розглянути законопроєкт №3002а щодо встановлення пенсій за особливі заслуги громадянам, нагородженим Почесною Грамотою ВРУ або Грамотою ВРУ. Про це повідомляється на сайті Ради.
Щодо законопроєкту доповів перший заступник голови Комітету Михайло Цимбалюк.
Обгрунтовуючи необхідність прийняття законопроєкту, він звернув увагу на те, що у законі "Про пенсії за особливі заслуги перед Україною" пенсії за особливі заслуги перед Україною, окрім інших, встановлюються особам, нагородженим Почесною грамотою Президії Верховної Ради Української РСР або Грамотою Президії Верховної Ради Української РСР.
"Михайло Цимбалюк звернув увагу, що в цій статті обминаються увагою особи, які за роки незалежності України зробили вагомий особистий внесок у різних сферах життєдіяльності, мають заслуги перед українським народом у становленні та зміцненні країни як демократичної, соціальної, правової держави, сприяли забезпеченню прав і свобод громадян, розвитку демократії, парламентаризму та громадянської злагоди в суспільстві, брали активну участь у законотворчій діяльності і були за це нагородженні Почесною грамотою ВРУ або Грамотою ВРУ.
Народний депутат запропонував внести доповнення до ЗУ "Про пенсії за особливі заслуги перед Україною", встановивши таким особам надбавку до пенсії у розмірі передбаченому в ст. 5 цього закону", - йдеться у повідомленні.