ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»
USD 0,00
EUR 0,00
UaRu
  1. Головна
  2. /
  3. Політика
  4. /
  5. Головні новини України 24 березня

Головні новини України 24 березня

982

Фото: glavcom.ua

В Україні за останню добу виявили 14 174 нові випадки інфікування коронавірусом. Крім того, ув країні знову зафіксували максимальну кількість смертей за добу з початку пандемії. Про це повідомляє міністр охорони здоров'я Максим Степанов на своїй сторінці в Facebook.

Всього інфекцію підтвердили у 1 579 906 осіб. За минулу добу від COVID-19 померли 342 українці (всього – 30 773). Вилікувати вдалося 1 276 272 інфікованих (7386 – за останню добу).

Кому доведеться розкрити доходи та здатися податковій

Податкова амністія в Україні, яка планується вже на літо 2021 року, стосуватиметься не тільки багатіїв. Про подання "нульової декларації" доведеться задуматися і багатьом відносно небагатим українцям, йдеться в статті сайту "Сьогодні".

Ось лише неповний перелік тих, кому доведеться відзвітувати про доходи та майно:

•       підприємці, які не "світили" для податкової значну частину своїх доходів;

•       наймані працівники, які отримують зарплати "в конвертах";

•       українці, які їздять на заробітки за кордон;

•       самозайняті особи;

•       ті, хто не зареєстровані як підприємці, але фактично ведуть підприємницьку діяльність, наприклад здають квартири в оренду.

Передбачається, що після добровільного декларування майно, про яке стане відомо податковій з декларацій, буде вважатися "стартовою базою". І кожен наступний рік податківці порівнюватимуть вартість придбаного майна (квартир, машин, грошей на рахунках) з розміром офіційних доходів, з яких сплачено податки.

"Мотор Січ" націоналізують: Зеленський схвалив

Президент Володимир Зеленський увів у дію рішення РНБО про націоналізацію "Мотор Січі". У ньому йдеться про те, що підприємство потрібно повернути до держвласності у "конституційний способом" найближчим часом. Водночас усі, хто вкладав кошти в "Мотор Січ", мають отримати компенсацію.

Рішення РНБО Зеленський схвалив указом № 108/2021. Документ вже набув чинності. Контролює його виконання секретар РНБО Олексій Данілов.

Щоб націоналізувати "Мотор Січ", потрібно прийняти законопроєкт. Його вже готують у "Слузі народу" й обіцяли презентувати результат до кінця березня.

Податкова амністія в Україні: чи потрібно декларувати квартири та машини

В Україні гряде податкова амністія, в рамках якої і багаті громадяни, і не дуже мусять будуть подати "нульову декларацію", тобто одноразово задекларувати активи фізосіб. Про походження цих доходів питати не будуть. Тому сайт "Сьогодні" спробував розібратися, чи потрібно декларувати придбані раніше квартири та машини?

В законі чітко не прописано, яке майно вважатиметься "придбаним за рахунок доходів, з яких не сплачено податки або сплачено не в повній мірі". Наприклад, чи вважатимуться таким майном квартири, куплені за готівку багато років тому, до появи вимоги про те, що угоди понад 50 тисяч гривень необхідно проводити через банк?

З іншого боку, на сьогодні в Україні взагалі не існує обов'язкового декларування майна фізособами. Це зобов'язані робити тільки чиновники та інші особи, які підпадають під закон "Про запобігання корупції". Однак під час податкової амністії фізособи повинні будуть декларувати і майно. Для цього передбачать спеціальну форму декларації. Отже, це може стати плавним переходом від декларування доходів до декларування майна, як це існує, зокрема, в розвинених країнах.

Українці понесли гроші на депозити

Українці збільшили суму депозитів в банках-учасниках Фонду гарантування вкладів до 609,17 млрд гривень на 1 березня 2021 року. За місяць обсяг вкладів зріс на 6,13 млрд гривень, незважаючи на низькі відсотки за депозитами. Із загальної суми:

•       вклади в гривні склали 359,3 млрд гривень (+5,95 млрд гривень за місяць);

•       вклади в іноземній валюті – 249,87 млрд гривень в еквіваленті (+0,18 млрд гривень).

•       Про це повідомили у Фонді гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО).

•       Частка фізосіб-підприємців (ФОП) у структурі вкладників склала лише 3,3%, а сума їхніх вкладів – 49,35 млрд грн (8,1% від загальної суми вкладів).
Коментарі
Додати коментар
Ваше ім'я*
Текст повідомлення*
ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»

Новини по темі

Переглянути новини за період:Аналітика "УР"

Всі статті

Благодійні фонди України
Благотворительный Фонд
Благотворительный фонд «Запорука»
Берегиня життя
Благодійний фонд
Кошик добра
Фонд Рената Ахметова
Благодійний фонд
Подільська громада
Щаслива дитина
Пострадавшие дети войны
Тепло Добро