ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»
USD 0,00
EUR 0,00
UaRu
  1. Головна
  2. /
  3. Політика
  4. /
  5. Головні новини України 26 березня

Головні новини України 26 березня

1122

В Україні за останню добу виявили 18 132 нових випадки інфікування коронавірусом. Такої кількості хворих не було з осені минулого року. Про це повідомляє міністр охорони здоров'я Максим Степанов на своїй сторінці в Facebook.

Усього зараження виявили у 1 614 707 осіб. За минулу добу від COVID-19 померли 326 українців. Вилікувати вдалося 1 290 158 інфікованих (7138 – за останню добу).

За останню добу найбільша кількість підтверджених випадків в Одеській (1545), Дніпропетровській (1358), Львівській (1304), Харківській (1204) областях і в Києві (1164).

НАЗК склало ще один протокол на Тупицького через ситуацію з ДБР

Глава Національного агентства з питань запобігання корупції Олександр Новіков виписав черговий протоколстосовно голови Конституційного Суду Олександра Тупицького через ситуацію з Державним бюро розслідувань (ДБР).Про це повідомляє пресслужба НАЗК.

Протокол складено через неповідомлення Тупицьким про наявність реального конфлікту інтересів.

"Олександр Тупицький не повідомила КСУ про конфлікт інтересів, який виник у нього на підставі направлення в суд звернення ДБР про скоєння ним же дисциплінарного проступку. Тупицький скасував розпорядження про засідання, на якому мало розглядатися це звернення", – пояснив Новіков.

Суд заарештував "агента НАБУ" Шевченка

Печерський районний суд Києва дозволив заарештувати "позаштатного агента НАБУ" Євгена Шевченка, який підозрюється у контрабанді і продажу військових запчастин з РФ. Про це повідомляє видання Грати.

Суд обрав запобіжний захід для Шевченка у вигляді тримання під вартою до 24 травня з можливістю внесення застави в 5 млн грн.

Його заарештували прямо в залі суду, і він встиг лише сказати, що грошей на заставу у нього немає, але він розраховує на допомогу друзів. Захист має намір подавати апеляцію на рішення суду.

Під час засідання суду Шевченко заявив, що займався "мирною діяльністю" і не порушував закон, і відхрестився від причетності до контрабанди військової продукції з Росії.

"Нафтогаз" та інші оператори назвали ціну газу для населення на квітень

Українські газопостачальні компанії оприлюднили ціни на природний газ для побутових споживачів у квітні 2021 року. Суттєвого подорожчання "блакитного палива" клієнти поки не очікують. Ряд компаній зберіг "березневу", ціну, а сім трейдерів навіть заявили ціну нижче від 6,99 грн за куб.м.

Так, державний "Нафтогаз" встановив ціну в 6,86 грн/куб. м з ПДВ і без урахування вартості розподілу (доставки). Як повідомляється на сайті компанії, ціна не змінилася порівняно з січнем, лютим і березнем. Такою вона збережеться до 30 квітня.

Зеленський скасував указ про призначення Тупицького суддею КСУ

Президент України Володимир Зеленський скасував указ від 14 травня 2013 року про призначення Олександра Тупицького суддею Конституційного суду України. Про це повідомляється на офіційному сайті Офісу президента.

Так, у повідомленні зазначено, що рішення ухвалили, керуючись національними інтересами України, "відповідно до Закону України "Про національну безпеку України".

"Окремі судді Конституційного Суду України, призначені Віктором Януковичем, продовжуючи виконувати свої повноваження, створюють загрозу державній незалежності та національній безпеці України, що порушує Конституцію України, права і свободи людини і громадянина", – написали на сайті.

Так, президент постановив:

•       Скасувати указ про призначення на пост судді КСУ Олександра Тупицького;

•       Скасувати указ про призначення судді Олександра Касмініна.

Новий указ набирає чинності з дня його опублікування, тобто, з 27 березня.

Зеленський ввів у дію санкції проти 19 надрокористувачів

Президент Володимир Зеленський підписав указ, який вводить в дію рішення РНБО від 19 березня про санкції проти 19 компаній у сфері надрокористування. Відповідний указ №123/2021 президент підписав 25 березня.

Зазначимо, що 19 березня за підсумками засідання РНБО секретар Ради нацбезпеки і оборони Олексій Данілов заявив, що вводяться санкції проти 19 компаній, які використовують українські надра.

Санкції в сфері надрокористування введені щодо компаній "Геоконект", "Глобал Геоінвест", "Транссетгео", "Геопост", "Геовертикаль", "Геотаргет", "Надрапрайд", "Геофорс", "Геостенс", "Надравестгруп", "Бест ойл компанії", "Надрапростір", "Інфогеотренд", "Ейджін марка", "Екогазальянс", "Епівал енерджі", "Юнол Ойл", "Профіннафт", "Бестгеотек".

"Проти цих 19 компаній застосований максимальний вид санкцій, які може застосувати наша країна", – зазначив Данілов.

ПВК Семенченка працювала в інтересах Коломойського – ЗМІ

Приватна військова компанія, пов’язана з екснардепом Семеном Семенченком, впродовж останніх років працювала в інтересах українського олігарха Ігоря Коломойського. Про це йдеться в розслідуванні "Слідства.Інфо" "Солдати мільярдера"

Розслідувальна агенція зазначає, що у лютому 2021 року члени організації "Донкорп Україна", яку контролює Семен Семенченко, брали участь у стрілянині на столичному будмайданчику.

Журналісти з’ясували, що один з мікроавтобусів, який затримала поліція після інциденту, належить структурі "Донкорпу".

А зі столичним будівництвом, де влаштували стрілянину бійці Семенченка, пов’язаний Михайло Кіперман – друг і бізнес-партнер Ігоря Коломойського.

За даними агенції, замовниками будівництва на вулиці Казимира Малевича офіційно є фірми "Де Резорт Девелопмент" та "Будівельне об’єднання "Мрія". Власники останнього, як свідчать дані з держреєстру, використовують ідентичний контактний номер із компанією Кіпермана "Смарт Студент".

Водночас зв’язок "Де Резорт Девелопмент" із Кіперманом простежується через співвласника фірми Артема Солоніка – він раніше був директором компанії "Оріон Сервіс", якою на той час володів товариш Коломойського.

Також журналісти з’ясували, що члени структури Семенченка у 2020 році охороняли офіс "Центренерго", після того як його вивезли у селище Козин під Києвом. У той час державну енергогенеруючу компанію очолювало лояльне до Коломойського керівництво, а пов’язані з бізнесменом компанії отримували найбільший зиск від співпраці з "Центренерго".

На посаду голови Податкової претендують 9 кандидатів

Нацагентство з питань держслужби оприлюднило перелік кандидатів, допущених до участі у конкурсі на посаду голови Державної податкової служби.

За даними НАДС, до участі у конкурсі допустили 9 кандидатів.

Серед них:

•       чинний голова ДПС Олексій Любченко;

•       екскерівник Офісу великих платників податків ДФС Євген Бамбізов;

•       колишній заступник міністра фінансів, гендиректор ПАТ "Українська фінансова житлова компанія" Василь Шкураков;

•       чинні заступники голови Державної податкової служби Наталія Рубан і Євген Олейніков;

•       екскерівник Головного управління ДФС у Києві Дмитро Зенін;

•       ексначальник київського відділення Фонду держмайна Олександр Кучеренко;

•       співробітник Головного управління ДПС у Закарпатській області Василь Симчера;

•       співробітник Укртрансгазу Вячеслав Федоров.

Крім цього, НАДС оголосило конкурси на першого заступника та заступника голови ДПС.

У Києві затримали ревізора-інспектора: підозра в рекордному хабарі

Головного державного ревізора-інспектора ГУ Державної податкової служби у Київській області підозрюють в отриманні 423 тисяч гривень хабаря за зменшення штрафних санкцій. За даними слідства, службовець вимагав вказані кошти від представника підприємства, що спеціалізується на постачанні медичних товарів, за зменшення розміру штрафних санкцій за виявлені в ході планової перевірки порушення податкового законодавства.

Так, за словами інспектора, у разі прийняття такої пропозиції розмір штрафних санкцій для підприємства складатиме 50 тисяч гривень, а у разі відмови – 7 мільйонів гривень.

Основна сума неправомірної вигоди становила 400 тисяч гривень. А ще 23 тисячі  чиновник запросив, щоб покрити комісію банку при обготівковуванні коштів.

У подальшому на вимогу посадовця вся сума неправомірної вигоди була перерахована на рахунок підконтрольного підприємства.

26 березня службовця затримали неподалік місця роботи.

"Агента" Шевченка арештували на 2 місяці з альтернативою застави

Печерський суд Києва вирішив відправити так званого агента НАБУ Євгена Шевченка, підозрюваного в створенні незаконного збройного формування, під арешт на два місяці. Альтернативою СІЗО може стати застава. Суд дав Шевченку можливість уникнути арешту, якщо той заплатить заставу у розмірі 5 млн гривень.

За викраденого юнака вимагали мільйон доларів: поліція затримала банду в центрі Києва

В Одесі викрали юнака і вимагали 1 мільйон доларів за його повернення, поліція затримала викрадачів. Про це повідомляє голова Нацполіції Ігор Клименко у Facebook

Юнака викрали в ніч з 23 на 24 березня. На взятому напрокат авто потерпілого вивезли до Києва та тримали зв’язаним в орендованій квартирі. Свої умови викрадачі повідомили батьку телефоном: 1 мільйон доларів США або сина він більше не побачить.

Під час передачі частини грошей в розмірі 100 тисяч доларів США 26 березня в Одесі затримали двох спільників викрадачів.

Після цього в орендованій квартирі в центрі Києва спецназівці звільнили заручника. На щастя, йому не нашкодили.




Коментарі
Додати коментар
Ваше ім'я*
Текст повідомлення*
ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»

Новини по темі

Переглянути новини за період:



Аналітика "УР"

Всі статті

Благодійні фонди України
Благотворительный Фонд
Благотворительный фонд «Запорука»
Берегиня життя
Благодійний фонд
Кошик добра
Фонд Рената Ахметова
Благодійний фонд
Подільська громада
Щаслива дитина
Пострадавшие дети войны
Тепло Добро