ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»
USD 0,00
EUR 0,00
UaRu
  1. Головна
  2. /
  3. Політика
  4. /
  5. Головні новини України 15 квітня

Головні новини України 15 квітня

1119

Фото: president.gov.ua

В Україні за останню добу виявили 16 427 нових випадків інфікування коронавірусом. Про це повідомляє міністр охорони здоров'я Максим Степанов на своїй сторінці в Facebook.

Всього інфекцію підтвердили у 1 903 765 осіб. За минулу добу від COVID-19 померли 433 українці (всього – 38 658). Вилікувати вдалося 1 453 766 інфікованих (11 148 – за останню добу).

Україна втратила чверть експорту пшениці та кукурудзи

Україна експортувала 14,4 млн тонн пшениці і 16,5 млн тонн кукурудзи за перші дев'ять місяців 2020/2021 маркетингового року (МР). Це на 20% і 29% менше, ніж за аналогічний період минулого МР. В середньому експорт цих культур упав на 24,5%. Падіння пов'язане з низьким урожаєм зернових у 2020 році, пояснили аналітики УКАБ.

"Однак завдяки зростанню цін на пшеницю і кукурудзу падіння експортної виручки не таке стрімке. За вказаний період експортна виручка по пшениці скоротилася 20%, а по кукурудзі – на 7%", – додала аналітикиня Світлана Литвин.

Водночас високий глобальний попит на кукурудзу привів до нетипової для українського ринку ситуації. Зазвичай ціна на пшеницю була вищою за ціну на кукурудзу. Але тепер вартість кукурудзи в українських портах на 8-10% вища, ніж пшениці.

Зеленський скликав РНБО: частина засідання буде таємною

Президент Володимир Зеленський скликав засідання Ради національної безпеки і оборони, на якому розглянуть загострення ситуації на Донбасі, а також введення санкцій проти контрабандистів. Про це повідомляє Офіс глави держави.

Ескалація конфлікту на Донбасі стане однією з ключових тем засідання. Обговорення цього питання відбудеться в таємному режимі.

На Банковій зазначають, що держава цілком розуміє всі ризики, прораховує будь-які варіанти розвитку подій, має відповідну інформацію з усіх актуальних напрямків і постійно корелює свої позиції з партнерами.

На РНБО розглянуть другий розширений пакет персональних санкцій стосовно організаторів і виконавців контрабандних схем. Раніше було вжито заходів стосовно ТОП-10 контрабандистів України.

Контрабанда, яка за десятиліття набула загрозливих масштабів, істотно підриває нашу економічну безпеку та вимагає невідкладних рішень, кажуть в ОПУ.

Нерухомість банків-банкрутів здадуть в оренду через аукціони

Оренда нерухомості банків-банкрутів в Україні переходить на відкриті аукціони в системі "ProZorro.Продажі", через яку вже ведеться продаж такого майна. Кожен лот отримає детальний опис, план і фото, також буде вказана стартова ціна оренди і умови участі в аукціоні.

Поки що це пілотний проєкт, повідомили у Фонді гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО). "Пілот" вводять на рік. Якщо все вийде, проєкт стане постійним. Аукціони будуть проводитися за голландською моделлю – з покроковим зниженням стартової ціни (орендної плати).

"Це дозволить привернути більше уваги до об'єктів нерухомості з боку потенційних орендарів і збільшити конкуренцію між ними" , – впевнені у ФГВФО.

Нацбанк вдруге поспіль підвищив облікову ставку

Національний банк України (НБУ) підвищив облікову ставку до 7,5%. Це максимальний рівень з весни 2020 року. У березні-2021 вже відбулося перше з вересня 2018 року підвищення облікової ставки. До цього вона перебувала на історичному мінімумі в 6%. Таке рішення прийняло правління Нацбанку.

"У першому кварталі 2021 року інфляція вийшла за межі цільового діапазону 5% ± 1 в.п., але відхилилася від нього істотніше, ніж передбачалося (до 8,5%)", – пояснив рішення правління голова НБУ Кирило Шевченко.

При цьому сильніше підвищувати облікову ставку НБУ не збирається.

"Прогноз Національного банку України передбачає збереження облікової ставки на рівні 7,5% до кінця року", – повідомили в пресслужбі регулятора.

НАБУ розслідує можливу участь НКРЕКП у корупційній схемі на 2 млрд грн, – нардеп

Національне антикорупційне бюро розслідує можливу участь керівництва НКРЕКП в схемі поставок електроенергії для потреб державної компанії "Укрзалізниця" за завищеними цінами, яка завдала збитки держкомпанії на 1,94 млрд грн. Про це повідомив народний депутат Валентин Наливайченко з посиланням на інформацію НАБУ, пише "РБК-Україна".

"Наша ТСК отримала повідомлення від НАБУ про розслідування однієї з корупційних схем НКРЕКП, авторами якої є найвищі посадовці комісії. Мова йде про корупційну оборудку щодо завищення цін на електроенергію для державних підприємств, яку наша ТСК викрила минулого року. Жертвою цих махінацій стала державна компанія "Укрзалізниця", - повідомив нардеп.

За його словами, підтверджений детективами НАБУ розмір збитків держкомпанії від цієї схеми за 2019 рік і 9 місяців 2020 року склав 1,944 млрд грн.

"Зараз детективи НАБУ проводять обшуки і допити основних фігурантів справи", – додав Наливайченко.

За даними слідства, наближені до керівництва НКРЕКП компанії отримували від виробників електроенергію по 1,25 грн/кВт•годин і в той же самий час продавали її для УЗ по 1,67 грн/кВт•година.

Чиновників саджатимуть за брехню в деклараціях: Рада зробила перший крок

Верховна Рада на позачерговому засіданні прийняла у першому читанні законопроєкт №4651 про посилення відповідальності за недостовірне декларування або умисне невнесення даних до декларації. Тепер чиновникам "світить" навіть в'язниця.

Законопроєктом пропонується внести зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення та Кримінального кодексу.

Нові штрафи і в'язниця для чиновників

•       Умисне внесення недостовірних відомостей до декларації, які перевищують 500-2000 прожиткових мінімумів для працездатних осіб (1 135 000 – 4 540 000 грн) – штраф 51 000-68 000 грн. Або за це ж порушення можуть бути громадські роботи на строк від 150 до 240 годин, або обмеження волі на строк до двох років з позбавленням права обіймати певні посади на строк до трьох років.

•       Брехня в декларації на суму від 4 540 000 грн – штраф 68 000-85 000 грн або громадські роботи 150-240 годин, або обмеження волі на строк до двох років, або позбавлення волі на той самий строк з позбавленням права обіймати певні посади на строк до трьох років.

•       Умисне неподання декларації – штраф 42 500-51 000 грн або громадські роботи 150-240 годин, або позбавлення волі на строк до двох років з позбавленням права обіймати певні посади на строк до трьох років.

Рада почала реформу Конституційного Суду: які будуть зміни

Верховна Рада на позачерговому засіданні прийняла у першому читанні законопроєкт №4543 про конституційну процедуру, яким пропонується вдосконалити діяльність Конституційного Суду. Це буде свого роду кодекс конституційного судочинства.

У чому суть законопроєкту

•       КСУ ухвалюватиме рішення двома третинами свого складу – голосами 12 суддів (нині – 10). Якщо є самовідвід судді, то за рішення повинні проголосувати не менше ніж 10 членів суду.

•       Введення усної форми провадження як основної при розгляді справ за конституційними поданнями (зі збереженням письмової форми за конституційними скаргами, але з передбаченням механізму відступу від цього правила).

•       Пропонують, щоб на формування порядку денного суду могли впливати не тільки голова, а й судді КСУ, а справи з певною періодичністю суд повинен обов'язково включати до порядку денного і слухати (через формування порядку денного в "ручному" режимі деякі справи слухають роками і ніяк не можуть визначитися з рішенням).

•       Введення автоматизованого реєстру актів КСУ та автоматизованого розподілу справ між суддями-доповідачами. Зараз це відбувається в "ручному" режимі.

•       КСУ не може виходити за межі тих питань, які поставлені в конституційному поданні. Постанови й акти КСУ повинні бути ґрунтовними і мотивованими.

В Україні чоловіки зможуть йти в декрет – прийнято закон

Верховна Рада прийняла у другому читанні законопроєкт №3695 щодо забезпечення рівних можливостей матері і батька по догляду за дитиною, тобто декретну відпустку для чоловіків.

Що зараз на так з чоловічим декретом:

Автори законопроєкту вказували на проблему в чинному законодавстві. Так, статтею 18 закону "Про відпустку" і статтею 179 Трудового кодексу передбачено декрет для батьків. Але це право "перебиває" ч. 4 ст. 20 закону "Про відпустку", яка вимагає надання довідки з місця роботи матері дитини, що вона вийшла на роботу.

"Отже, закріпився дискримінаційний підхід, згідно з яким право батька на відпустку по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку розуміється як похідне від права матері на таку відпустку, тобто тільки мати може делегувати право на відпустку батькові", – йдеться в пояснювальній записці.

Що значить новий закон:

При народженні дитини одному з батьків (зокрема батькові) передбачається одноразова оплачувана відпустка тривалістю до 14 календарних днів без урахування святкових і вихідних.

Розмитнення авто коштуватиме 1000 євро: Рада ухвалила закони про "євробляхи"

Митне оформлення "євроблях", які в'їхали до України до кінця 2020 року, коштуватиме не більше 1000 євро. Пільгове розмитнення діятиме протягом 180 днів з моменту набуття чинності законів, які його передбачають. Це № 4643-д і № 4644-д, які Верховна Рада прийняла в другому читанні 15 квітня. "За" проголосували 235 і 237 нардепів відповідно.

Митне оформлення "євроблях" проводитимуть без урахування вартості автомобіля та сплати ввізного мита. Базою оподаткування ПДВ стане виключно акцизний податок. Його визначать за ставкою, яка залежить від віку автомобіля, об'єму двигуна і типу пального. У парламенті розрахували, що саме ці платежі в сумі і становитимуть не більше 1000 євро.

Пільгове розмитнення не поширюється на автомобілі, випущені раніше 1995 року, і ті, які не відповідають екологічному стандарту Євро-2 і вище.




Коментарі
Додати коментар
Ваше ім'я*
Текст повідомлення*
ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»

Новини по темі

Переглянути новини за період:



Аналітика "УР"

Всі статті

Благодійні фонди України
Благотворительный Фонд
Благотворительный фонд «Запорука»
Берегиня життя
Благодійний фонд
Кошик добра
Фонд Рената Ахметова
Благодійний фонд
Подільська громада
Щаслива дитина
Пострадавшие дети войны
Тепло Добро