В Україні за минулу добу, 8 травня, виявили 5372 нових хворих COVID-19. Це на 3338 випадків менше, ніж було попередньої доби. Вилікуватися за останні 24 години вдалося 9181 пацієнтові з коронавірусом. Померли 193 українці (вчора – 370).
Про це повідомив міністр охорони здоров'я Максим Степанов у Facebook.
За останню добу найбільша кількість підтверджених випадків зараження коронавірусом зареєстрована в Дніпропетровській (798), Донецькій (401), Харківській (361), Одеській (342) та Львівській (329) областях. За весь час епідемії коронавірусу в Україні нарахували 2 млн 119,5 тис. хворих, 1,76 млн одужали, зареєстровано 46 393 летальних випадки.
Що буде з курсом долара після свят
Перший тиждень травня очікувався передбачувано спокійним для курсу долара, однак його "олімпійський спокій" виявився майже абсолютним. Курс якщо і коливався, то в межах статистичної похибки – одна копійка вгору або вниз. Тому головна інтрига полягала в тому, розвернеться після всіх свят тренд на зміцнення гривні у зворотну сторону чи збережеться.
Чого очікувати від курсу наступного укороченого чотириденного робочого тижня, з'ясував сайт "Сьогодні".
Наші експерти – член Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин, керівник відділу аналітики ГК Forex club Андрій Шевчишин і президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко.
Готівковий долар, який до кінця квітня подешевшав на 20 копійок, до 27,82 грн/долар, зберіг цей курс у перші п'ять днів травня. У четвер намітився дуже млявий висхідний тренд, в підсумку до п'ятниці курс зріс до 27,83 грн/долар у продажу і до 27,65 грн/долар у купівлі. Спред (різниця між курсами купівлі та продажу) скоротився з 20 до 18 копійок, що говорило про подальшу стабільність долара в святкові і після святкові дні. Нацбанк також тримав курс майже незмінним, 5 травня зміцнив гривню на символічні 2 копійки до 27,73 грн/долар, а 7 травня – ще на копійку, до 27,72. Такий же курс залишається і на три дні вихідних. На вівторок, 11 травня, регулятор встановив курс 27, 76 грн/долар.
Декомунізація може вбити "Батьківщину-Матір"
9 травня виповнюється 40 років з дня відкриття найзнаковішої споруди в Києві – статуї "Батьківщина-Мати", що стоїть на території Нацмузею історії України у Другій світовій війні.
Фахівці запевняють: статуя нерухома і простоїть ще мінімум 150 років, якщо її не чіпати. Автором скульптури вважається Василь Бородай, але в її створенні брала участь велика авторська група архітекторів, скульпторів і вчених різних галузей. Скульптура була експериментальною і досі вражає своїми масштабами. "Сьогодні" згадують, як зводилася легендарна статуя.
Якою бути "Батьківщині-матері", обговорювали 10 років. Спочатку її хотіли зробити заввишки в сто метрів і покрити чистим золотом – щоб було видно навіть з космосу. Але від ідеї відмовилися: це було надто дорого, та й позолота виявилася недовговічною. В результаті вчені в Києві розробили нержавіючу спецсталь, а в інституті Патона знайшли новий спосіб її зварювання. Довго також сперечалися, що вкласти в руки скульптурі – пальмову гілку, автомат, чашу чи дитину. Але в підсумку зробили з мечем.
Кияни відразу назвали її Лаврентіївною, через сусідство з Лаврою, а архітектори її чомусь досі величають "бабою". Монтаж Лаврентіївни перетворився на справжнє шоу, згадують очевидці: кортеж з частинами статуї відправлявся з заводу "Паризька комуна", що в Святошиному. На вулицях збиралися тисячі цікавих, і навіть водії пригальмовували, щоб на це подивитися. А звичайні службовці, приходячи на роботу, насамперед ділилися новиною: "Сьогодні знову шматок баби на Печерськ повезли". Найбільше народу висипало на вулиці, коли транспортували голову.
Ethereum знову б'є рекорд за рекордом
Криптовалюта Ethereum продовжує бити рекорди: ще недавно вона подолала позначку в 3500 доларів, а тепер підбирається до межі в 4000 доларів. За даними CoinDesk, 9 травня о 12:30 за київським часом один коїн ефіріума коштував 3930 доларів. Зростання за добу – 10,68%, а за тиждень – майже 37%.
Аналітики IXBT попередили, що популярність Ethereum не дасть впасти цінами на відеокарти – навіть незважаючи на те, що вартість головної криптовалюти, біткоіну, застрягла в районі 55 000 доларів, а виробники тестують системи захисту від майнінгу.
"З такою вартістю Ethereum можна і не думати про зниження цін на відеокарти і хоч якусь стабілізацію на ринку. Так, Nvidia перевела старі моделі лінійки Ampere на нові GPU з апаратним захистом від майнінгу, а в нових GeForce такий захист реалізований з самого початку, але в продажу їх поки немає. Навіть коли новинки надійдуть у продаж, ніщо не заважає використовувати їх для видобутку, наприклад, Bitcoin – антімайнінговий механізм працює тільки для Ethereum. А 3D-карти AMD і зовсім не мають захисту від майнінгу: їх можна використовувати для добування будь-яких криптовалют. Так що ринок все одно зростає, і майнери продовжать скуповувати всі доступні відеокарти, крім моделей самого початкового рівня", – попередили експерти.
Лоукостер SkyUp оголосив про "позапланові" рейси для заробітчан
Українська лоукост-авіакомпанія SkyUp у травні – червні зробить кілька спеціальних рейсів з України до Фінляндії. Вони призначені насамперед для сезонних працівників. Дати запланованих рейсів:
• 12 травня: Київ – Гельсінкі (квитки в продажу);
• 1 червня: Київ – Турку (квитки в продажу);
• 11 червня – рейс у Вааса (ще немає в системі бронювання);
• 16, 22 і 29 червня – рейси в Куопіо (немає в системі бронювання).
Про це повідомила пресслужба авіаперевізника.
У SkyUp також нагадали, що громадяни України можуть потрапити до Фінляндії в таких випадках:
• людино внесено до списку сезонних працівників;
• є посвідка на проживання;
• є поважна причина і документи, що підтверджують мету поїздки.
У разі в'їзду на сезонні роботи потрібно надати документи від роботодавця.
Українські ПТУ почнуть рятувати від масового закриття: у "Слузі народу" пишуть законопроєкт
За останні 15 років кількість закладів професійно-технічної освіти в Україні скоротилася майже в півтора раза. Через це в Україні утворився дефіцит робочих рук. Чинний закон про ПТУ і профліцеї прийнятий ще в 1998 році, а тому морально застарів. Його хочуть замінити новим, але зареєстровані в парламенті проєкти вже забракували. Підготовкою нового законопроєкту зайнялося Міносвіти разом з депутатами Верховної Ради.
Про це розповіла депутатка з фракції "Слуга народу", голова підкомітету з питань вищої освіти Комітету Ради з питань освіти Юлія Гришина. У планах такі зміни:
• Керувати і фінансувати ПТУ будуть на регіональному рівні.
• Навчальні заклади потрібно оновити, нині це зроблено тільки з 6% профтехів.
Також потрібно буде розв'язати питання розмежування професійної освіти, яку отримують одночасно з загальною середньою освітою, і профільної середньої освіти за професійним спрямуванням, яку отримують у спеціальних установах. "Є думка, що це дійсно один концепт, який отримав дві різні назви", – зазначила Гришина.
Інші питання, які пропишуть в законопроєкті:
• визначення рівнів професійної освіти;
• регламентація діяльності – не тільки установ професійної освіти, а й інших суб'єктів освітньої діяльності (зокрема, підприємств).
"Також повинні оновитися програми професійного розвитку для викладачів, а престижність їхньої професії має зрости. Зокрема, за допомогою додаткових фінансових стимулів", – додала Гришина.
"Мадяр на ножі": СБУ спіймала авторів антиугорських листівок на Закарпатті
Правоохоронці викрили людей, які поширювали листівки з погрозами угорській діаспорі на Закарпатті. Ними виявилися троє осіб, двоє з них – переселенці з Луганська.
Про це повідомляє пресслужба СБУ.
Зазначається, що зловмисники діяли на замовлення російських кураторів і погодилися на злочин усього за 500 доларів. Щоб надати "особливого забарвлення" акції, її провели напередодні травневих свят. На карту одного з фігурантів російські "начальники" переказали плату в російських рублях. У будинках підозрюваних провели обшуки та вилучили російську символіку. Їм вже повідомили про підозру і скоро оберуть запобіжний захід.
До Києва прибули пів мільйона доз вакцини CoronaVac
В аеропорту "Бориспіль" під Києвом увечері в неділю, 9 травня, приземлився лайнер, який доставив в Україну чергову партію китайської вакцини від коронавірусної хвороби CoronaVac від компанії Sinovac Biotech – 500 тис. доз.
Про це повідомив у Facebook глава МОЗ Максим Степанов.
"Щойно в "Борисполі" приземлилися чергові 500 тис. доз вакцини CoronaVac від компанії Sinovac Biotech", – написав він.
Степанов нагадав, що загалом Україна законтрактувала 1,9 млн китайської вакцини, з яких 1,215 млн наша країна вже отримала.
Алкоголь в Україні може подорожчати: експерт пояснив, як зміняться ціни
Підвищення мінімальних цін на деякі види алкоголю в Україні призведе до збільшення тіньового ринку. При цьому ціна в магазинах істотно не зміниться.
Про це розповів в ефірі програми "Зворотний зв'язок" на телеканалі "Україна 24" експерт ринку алкогольних напоїв Ігор Товкач, коментуючи відповідну ініціативу Міністерства економіки.
"Думаю, що споживання не зменшиться у зв'язку з ухваленням цієї постанови, тому що зміна ціни на полиці не буде кардинальною. 6%-7% - це не кардинальні зміни", - сказав Товкач.
За словами експерта, частка нелегального ринку в Україні становить 52-54% від всього споживаного людьми алкоголю.
"Якщо рухатися просто за відсутності антиалкогольних програм, як це роблять всі країни, то, збільшуючи ціну, ми просто будемо збільшувати частку тіньового алкоголю", - пояснив він.
У Дніпрі чоловік вистрибнув з вікна і впав на перехожу
У Дніпрі чоловік вистрибнув з вікна 8-го поверху. Він впав прямо на жінку.
Про це пише Інформатор.
Близько 17: 30 чоловік викинувся з вікна 8-го поверху будинку на житловому масиві "Тополя-1".
Він отримав травми, несумісні з життям. Прибулі медики констатували його смерть.
Постраждалу жінку госпіталізували.
Невідомо, намагався чоловік накласти на себе руки або випав випадково. Деталі події встановлюють правоохоронці.
Зеленський нагородив званням Мати-героїня понад тисячу українок
Президент України Володимир Зеленський своїм указом надав звання Мати-героїня 1019 українкам.
Як повідомляє прес-служба Офісу президента, відповідний указ № 188/2021 Зеленський підписав у День матері, 9 травня.
За зразкове виховання дітей та забезпечення умов для їхнього всебічного розвитку почесне звання Мати-героїня отримали жінки, які виховали до восьмирічного віку п'ятьох і більше дітей.
"Зокрема, були відзначені 49 мешканок Вінницької області, 145 - Волинської, 33 - Дніпропетровської, 13 - Донецької, 50 - Житомирської, 32 - Закарпатської, 21 - Запорізької, 54 - Івано-Франківської, 5 - Київської та 15 - міста Києва. Також звання "Мати-героїня" удостоєні 5 мешканок Кіровоградської області, 9 - Луганської, 115 - Львівської, 12 - Миколаївської, 76 - Одеської, 27 - Полтавської, 87 - Рівненської, 18 - Сумської, 54 - Тернопільської, 23 - Харківської, 9 - Херсонської, 41 - Хмельницької, 27 - Черкаської, 77 - Чернівецької та 22 - Чернігівської області", - йдеться в повідомленні.