ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»
USD 0,00
EUR 0,00
UaRu
  1. Головна
  2. /
  3. Політика
  4. /
  5. В Україні чиновників не можуть перевіряти на подвійне громадянство - депутат

В Україні чиновників не можуть перевіряти на подвійне громадянство - депутат

789

В Україні немає органів, які б зобов'язували перевіряти чиновників на подвійне громадянство. Про це повідомив у програмі "Сьогодні День Вихідний" на телеканалі "Україна 24" депутат, член Комітету з правоохоронної діяльності Олександр Бакумов.

Політик прокоментував ситуацію з ексзаступником голови МВС Олександр Гогілашвілі, який є колишнім громадянином Росії. Бакумов зазначив, що в Україні на сьогодні немає механізмів, які б дозволяли перевіряти на наявність другого громадянства держпосадовців. 

Читайте також: Росія використовуватиме Донбас як розмінну монету на переговорах із США та ЄС

"Якщо ми говоримо з приводу подвійного громадянства або наявності іншого громадянства, то тут ми ні в кого не запитаємо. Українське законодавство на сьогодні побудоване таким чином, що спеціальна перевірка не передбачає, не покладає на жоден державний орган обов'язку з перевірки на наявність іншого громадянства. Навіть для чиновників. У нас ні на один інститут не покладено обов'язок перевірити, чи є у особи громадянство або підданство іншої країни", — сказав депутат.

На питання про те, чи можна перевірити на наявність подвійного громадянства всіх високопоставлених чиновників міністерств, він відповів, що теоретично таке можливо.

"Їх можна теоретично перевірити, але будь-яка перевірка повинна ґрунтуватися на нормах закону. Всі люди, які призначені, означають, що вони пройшли спеціальну перевірку, яка передбачена законом про запобігання корупції. Там викладено, які суб'єкти, і з яких підстав проводять перевірку і дають відповідну інформацію", — сказав Бакумов.

Він також зазначив, що СБУ могла хоча б локально перевіряти чиновників на наявність подвійного громадянства, інформуючи потім про те, що є певні відомості з ознаками ризику.

Нагадаємо, заява про "держпереворот", яку президент Володимир Зеленський зробив 26 листопада під час пресмарафону, має бути визнана або помилкою, або отримати оцінку правоохоронних органів, з подальшим скликанням брифінгу. Про це повідомив у програмі "Україна з Тиграном Мартиросяном" на телеканалі "Україна 24" ексспікер Верховної Ради Дмитро Разумков.
Коментарі
Додати коментар
Ваше ім'я*
Текст повідомлення*
ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»

Новини по темі

Переглянути новини за період:Аналітика "УР"

Всі статті

Благодійні фонди України
Благотворительный Фонд
Благотворительный фонд «Запорука»
Берегиня життя
Благодійний фонд
Кошик добра
Фонд Рената Ахметова
Благодійний фонд
Подільська громада
Щаслива дитина
Пострадавшие дети войны
Тепло Добро