ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»
USD 36,57
EUR 39,15
UaRu
  1. Головна
  2. /
  3. Регіони
  4. /
  5. В Одеській мерії пояснили, чому не вдається підняти танкер Delfi

В Одеській мерії пояснили, чому не вдається підняти танкер Delfi

395

Фото: Українські Реалії

Компанія-підрядник готується до чергової спроби підняти танкер Delfi з мілини

Робота компанії-підрядника Smart Marine Concept, найнятої власником танкера Delfi для підйому судна з мілини біля узбережжя Одеси, не може бути успішно виконана через те, що танкер важить набагато більше, ніж можуть підійняти застосовані понтони.

Про це на позачерговому засіданні міськвиконкому 27 липня повідомив директор профільного департаменту Одеської міськради Віктор Кузнєцов, передає "Укрінформ".

"Попередні спроби підняття танкера Delfi не увінчались успіхом через те, що вантажопідйомність понтонів, застосованих підрядником у багато разів нижча ваги судна. І поки немає ніяких змін: понтони завели на 90 тонн, а вага танкера — 1600 тонн. У разі заміни компанії-підрядника, згідно з оголошеним тендером з підняття судна, вона прийде зі своїм обладнанням і по-новому організує роботи", — пояснив Кузнєцов.

За його словами, кілька витоків нафтопродуктів з пошкодженого корпусу судна сталися, за оцінкою фахівців, через неправильно поставлені бонові загородження довкола танкера. "Потрібно було встановити довкола судна морські бони, а по факту поставили річні. Лише 26 липня їх було замінено більш високими, морськими бонами", — сказав директор департаменту.

Він додав, що наразі фахівці компанії-підрядника продовжують підготовчі роботи для здійснення четвертої спроби підняти з мілини танкер Delfi, хоча термін виконання цих робіт вже закінчився.

Читайте також: В Одесі друга спроба підняти танкер Delfi знову закінчилася невдачею

Своєю чергою в. о. директора "Адміністрації морських портів України" Олександр Голодницький повідомив, що після отримання висновку експертної комісії ДСНС України щодо підтвердження рішення про визнання ситуації довкола танкера Delfi надзвичайною ситуацією місцевого рівня, Адміністрація здійснить процедуру вибору компанії-підрядника й укладе відповідний договір щодо зняття аварійного танкера Delfi з мілини.

Водночас голова Одеської ОДА Максим Куций наголосив, що судновласник до останнього не відмовлявся від права на свою власність, затягуючи процес. "Тепер ліквідацією займеться держава, з технічною реалізацією від АМПУ. А судновласник, в обов’язковому порядку, відшкодує вартість робіт та завдані збитки", — сказав він.

Як повідомляли "Українські Реалії", 24 липня в Одесі зробили чергову невдалу спробу підняти танкер Delfi, який зазнав аварії восени 2019 року в акваторії пляжу "Дельфін".

26 липня в Одеській ОДА повідомили, що проблему із затонулим танкером визнали надзвичайною ситуацією місцевого рівня. Надалі ним опікуватиметься держава.

 

 

 

ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»

Новини по темі

Переглянути новини за період:Аналітика "УР"

Всі статті

Благодійні фонди України
Благотворительный Фонд
Благотворительный фонд «Запорука»
Берегиня життя
Благодійний фонд
Кошик добра
Фонд Рената Ахметова
Благодійний фонд
Подільська громада
Щаслива дитина
Пострадавшие дети войны
Тепло Добро