ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»
USD 36,57
EUR 40,17
UaRu
  1. Головна
  2. /
  3. Регіони
  4. /
  5. 2020 року бюджет Львова недоотримає приблизно мільярд гривень через карантин

2020 року бюджет Львова недоотримає приблизно мільярд гривень через карантин

391

Фото: glavcom.ua

Цього року через впровадження карантину бюджет Львова недоотримає приблизно 1 млрд грн. Це приблизно 10–15 % від загальних надходжень.

Про це повідомив мер Львова Андрій Содовий у інтерв’ю НВ Бізнес.

"Місто не може продати майно і землю через низькі ціни, не отримуємо кошти від оренди комунального майна. Від плати звільнили весь малий і середній бізнес. Тривалий час не працювала залізниця, аеропорт виконує до 10 % від загальної кількості рейсів минулого року. Тому зараз мінімізуємо все, що тільки можна. Але місто живе, розвивається", — сказав Садовий.

Він також назвав незрозумілим рішення про віднесення Львова до "помаранчевої" зони. "Це рішення викликає питання. Наприклад, у спортивний зал прийшло дві-три особи, вони знаходяться на відстані 20 метрів один від одного, в залі відкриті вікна. Чому повинні забороняти їм займатися спортом? Ми звернемося до уряду, щоб вони відкоригували ці норми з точки зору здорового глузду. Коли приймаються рішення, які викликають питання у малого і середнього бізнесу, це нервує", — заявив мер Львова.

За його даними, після жорсткого карантину приблизно 10 % закладів міста не відновлять свою роботу. Йдеться, зокрема, про ресторани, які були орієнтовані переважно на туристів.

Садовий також зауважив, що у всьому світі під час введення обмежень передбачено виплату компенсацій містам з боку держави. "Львову допомогу ніхто не надавав, тому все навантаження лягло на бюджети міст. Подивіться на Францію, Італію, Німеччину, США. Там виділяються сотні мільярдів доларів. А у нас — нуль. Я б на рівні уряду подумав би про виділення живих грошей для допомоги малому та середньому бізнесу", — висловив обурення міський голова.

Нагадаємо, 4 серпня Садовий заявив, що попри те, що Львів віднесено до "помаранчевої" зони, карантин у місті посилювати не будуть. Аналогічні рішення ухвалила влада Луцька і Тернополя — ці міста потрапили до "червоної" карантинної зони.

5 серпня прем’єр-міністр Денис Шмигаль закликав мерів міст не бойкотувати адаптивний карантин.

ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»

Новини по темі

Переглянути новини за період:Аналітика "УР"

Всі статті

Благодійні фонди України
Благотворительный Фонд
Благотворительный фонд «Запорука»
Берегиня життя
Благодійний фонд
Кошик добра
Фонд Рената Ахметова
Благодійний фонд
Подільська громада
Щаслива дитина
Пострадавшие дети войны
Тепло Добро