Цього року через впровадження карантину бюджет Львова недоотримає приблизно 1 млрд грн. Це приблизно 10–15 % від загальних надходжень.
Про це повідомив мер Львова Андрій Содовий у інтерв’ю НВ Бізнес.
"Місто не може продати майно і землю через низькі ціни, не отримуємо кошти від оренди комунального майна. Від плати звільнили весь малий і середній бізнес. Тривалий час не працювала залізниця, аеропорт виконує до 10 % від загальної кількості рейсів минулого року. Тому зараз мінімізуємо все, що тільки можна. Але місто живе, розвивається", — сказав Садовий.
Він також назвав незрозумілим рішення про віднесення Львова до "помаранчевої" зони. "Це рішення викликає питання. Наприклад, у спортивний зал прийшло дві-три особи, вони знаходяться на відстані 20 метрів один від одного, в залі відкриті вікна. Чому повинні забороняти їм займатися спортом? Ми звернемося до уряду, щоб вони відкоригували ці норми з точки зору здорового глузду. Коли приймаються рішення, які викликають питання у малого і середнього бізнесу, це нервує", — заявив мер Львова.
За його даними, після жорсткого карантину приблизно 10 % закладів міста не відновлять свою роботу. Йдеться, зокрема, про ресторани, які були орієнтовані переважно на туристів.
Садовий також зауважив, що у всьому світі під час введення обмежень передбачено виплату компенсацій містам з боку держави. "Львову допомогу ніхто не надавав, тому все навантаження лягло на бюджети міст. Подивіться на Францію, Італію, Німеччину, США. Там виділяються сотні мільярдів доларів. А у нас — нуль. Я б на рівні уряду подумав би про виділення живих грошей для допомоги малому та середньому бізнесу", — висловив обурення міський голова.
Нагадаємо, 4 серпня Садовий заявив, що попри те, що Львів віднесено до "помаранчевої" зони, карантин у місті посилювати не будуть. Аналогічні рішення ухвалила влада Луцька і Тернополя — ці міста потрапили до "червоної" карантинної зони.
5 серпня прем’єр-міністр Денис Шмигаль закликав мерів міст не бойкотувати адаптивний карантин.