ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»
USD 0,00
EUR 0,00
UaRu
  1. Головна
  2. /
  3. Аналітика
  4. /
  5. Уряд ставить досліди на українцях

Уряд ставить досліди на українцях

619

Замість обіцяних реформ – лише податки і скорочення видатків. Перевіряють, cкільки протягнемо?

Коли після революції Гідності до влади прийшли нинішні очільники, яких не надто і хотіли, та за відсутності альтернативи підтримали, від них очікували обіцяних реформ, про які ті так гарно розповідали. Вони називали себе «урядом камікадзе», мовляв, втілюватимуть в життя непопулярні, але дуже потрібні зміни, які у недалекій перспективі дадуть потрібний імпульс економіці і вона почне оживати. Минув рік, «камікадзе» - живі й здорові. Рятівні реформи так і не розпочали, а ось податки, які обіцяли скоротити, навпаки додають.

Нинішні можновладці всі свої управлінські ляпи і особисту недолугість взяли моду списувати на війну. Звісно, вона буквально пожирає і без того скупі бюджетні кошти. Їхню нестачу вирішили компенсовувати звичним способом – витрясати останнє із пересічного українця. Розпочали із запровадження військового збору – 1,5 відсотка із кожного українця, який працює. Відколи його запровадили, на потреби армії, на папері, надійшли мільярди гривень. Лише з буковинців, за інформацією Державної фіскальної служби у Чернівецькій області, вже зібрали 16,2 мільйона.

Окрім цього запровадили таки, вигаданий попереднім урядом і модернізований нинішнім, податок на нерухомість, та підвищили ставку пенсійного збору під час купівлі-продажу валюти.

Витратили більше, ніж заробили – платіть 30% податку

Одне із останніх ноу-хау урядовців – запровадження загального декларування доходів і видатків українців та здирання податку, якщо витратили більше, ніж задекларували. Рішення вражає абсурдністю. У проекті нової податкової реформи, яку готує до втілення Мінфін, громадянам пропонують задекларувати все своє майно (це буде називатися «податкова амністія»). Вона дасть змогу населенню безболісно задекларувати все майно і доходи, які вже мають, а потім щороку декларувати зміни у майновому стані. Мало того, ось це разове декларування активів можуть зробити платним, а вже подальше зіставлення доходів та видатків обіцяють робити автоматично.

Грубо кажучи, всі наші великі придбання за рік порівнюватимуть із річними заробітками. Якщо видатки будуть більшими за те, що за рік заробили, або ж за ті цифри, котрі задекларували під час податкової амністії, то з різниці здеруть податок. Спочатку йшлося про 15 або 17 відсотків, нині – вже 30.

Цю ініціативу урядовців критикують як експерти, так і депутати.

– Щодо 30-відсоткової ставки податку на доходи фізичних осіб, введення прогресивної шкали оподаткування пасивних доходів, надання нових повноважень податківцям, введення касових апаратів для 2 групи «спрощенців» – це ініціатива Уряду. Це тільки декілька урядових ініціатив, насправді їх значно більше. Особисто я проти таких реформ, до яких не доходив і Азаров, – прокоментувала народний депутат Оксана Продан.

– Можливе загальне декларування доходів, звичайно, тільки ускладнить для більшості громадян їхню участь у наповненні бюджету, – каже кредитно-інвестиційний консультант Євген Житарюк. – Це мінімум кілька зайвих годин для кожної людини, яка змушена буде вникати, розраховувати певні свої витрати, заробітки за звітний період, та заповнювати податкові документи. І в такий спосіб законодавець вкотре показує, що їхні словесні декларації про спрощення податкової системи розходяться з фактичними намірами. Звичайно, такий обов'язок загального декларування дає нові можливості для тиску на будь-яку обрану податковим органом людину. Природним наслідком буде, як на мене, негативне ставлення багатьох громадян, як тих, хто працює на офіційній зарплатні, так і тих, хто частину своїх доходів отримує, не показуючи їх.

Таке нововведення, хоч і має заявлену мету витягнути приховані доходи усіх, хто працює у тіні, зрівняти кожного перед податковими зобов'язаннями, насправді не зможе запрацювати так, як зразкові аналоги в США та країнах Європи, кажуть експерти.

Фішка від Яценюка: сильніше затягнути паски

Новий уряд пропонує низку наджорстких заходів для скорочення видатків бюджету. Після їхнього втілення, жити стане не просто важко, а фактично неможливо. Читаючи всі ініціативи можновладців, складається враження, що на простих українцях банально ставлять досліди, аби подивитися, чи виживуть.

Окрім зазначеного, уряд планує запровадити режим жорсткої економії у всіх сферах життя. Серед ключових – збільшення пенсійного віку, скасування індексації пенсій, допомогу з народження дитини давати тільки якщо загальний дохід родини не більше 6 тисяч гривень. В освіті хочуть скасувати стипендії (окрім сиріт, інвалідів, малозабезпечених та молодих батьків), вчителям і вихователям дитсадків додати навантаження за ті самі гроші, скасувати пільговий проїзд для студентів. У медицині збираються скасувати безкоштовну допомогу у лікарнях (через Конституцію). Для силовиків зменшити пенсії із 70 до 60 відсотків від окладу, а також скасувати виплати допомоги родинам, які втратили годувальника (не стосується учасників АТО).

Юлія ХОРОШУН

vidido.ua
Коментарі
Додати коментар
Ваше ім'я*
Текст повідомлення*
ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»

Статті по темі

Переглянути новини за період:Корисні новини

Всі новини

Благодійні фонди України
Благотворительный Фонд
Благотворительный фонд «Запорука»
Берегиня життя
Благодійний фонд
Кошик добра
Фонд Рената Ахметова
Благодійний фонд
Подільська громада
Щаслива дитина
Пострадавшие дети войны
Тепло Добро