ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»
USD 0,00
EUR 0,00
UaRu
  1. Головна
  2. /
  3. Аналітика
  4. /
  5. Найбільш нагальні проблеми в уряді Арсенія Яценюка

Найбільш нагальні проблеми в уряді Арсенія Яценюка

473

Новостворена коаліція обрала та призначила Арсенія Яценюка Прем’єр-міністром України. Вже вдруге фактично народні обранці довіряють кермо управління країною лідеру Народного Фронту. Проте «другий строк» перебування пана Яценюка буде не таким простим. Шановному Прем’єр-міністру України довелося стикнутись з чисельними проблемами в економічному житті країни, приправленими закоренілими корупційними схемами. Якщо йому не вдасться подолати найбільші виклики, пов’язані з корупцією в усіх її проявах, доведеться, напевно, розлучитись з таким теплим і улюбленим кріслом голови уряду.

Разом з тим важко говорити про рішучість очільника уряду у порятунку України, здійсненні важливих кроків для зміцнення та «реабілітації» економіки України.

Прем’єр разом з Президентом до сих пір перетягують владний канат, прагнучи отримати найбільші важелі впливу. Показовим процесом стало формування коаліції новообраних депутатів Верховної Ради України, що більшебуло схоже на торг за просунення «своєї» людини до державного владного корита, аніж зважений вибір прекрасних спеціалістів. Наявність іноземців в уряді Арсенія Яценюка багатьма засобами масової інформації була сприйнята критично. Особливої надії немає й щодо міністрів, що залишились «на другу каденцію». Багато питань лишаються без відповіді, а в ЗМІ все частіше лунають резонансні викриття витончених корупційних схем нової влади.

Оголеним нервом уряду Арсенія Петровича Яценюка є убогий стан української армії. Незважаючи на те, що Міністр оборони України Повторак Степан Тимофійович є призначенцем Президента України, негаразди, що мають місце в Міністерстві оборони, дають відлуння й щодо інших міністерств та управлінь. Війна все ж таки позначається на всіх сферах економічного життя країни.

Сьогодні, коли від військової підготовки та спорядження наших бійців на Донбасі залежить майбутня незалежність України, її територіальна цілісність та економічний розвиток, сумнівні позабюджетні фонди, непрозорі державні закупівлі в Міністерстві оборони України, нікудишнє оснащення військових та хабарництво при призначенні на посади або ж «відмазування від армії» стали не звичайним явищем, а сприймаються як справжній злочин, зрада інтересів нашої Батьківщини.

Не меншою зрадою національних інтересів є ігри з курсом національної валюти України та «режим тотальної економії». Якщо винуватцями катастрофічної девальвації української гривні здебільшого є підлеглі Президента України, то приголомшливу байдужість до проблем звичайних українців проявляє Міністерство фінансів, спрямовує свою діяльність на «затягування пасків» за рахунок простих громадян. Подорожчання продуктів харчування, комунальних платежів, проїзду в громадському транспорті – це ще тільки верхівка айсбергу. Більш скрутна фінансова ситуація на нас чекає попереду. Як передають ЗМІ, Мінфін планує «зачепити» своїми реформами та обмеженнями найбільш чутливі сектори вітчизняної системи – бюджетників, студентів, зменшити кількість сільських шкіл. Поки що це тільки проекти, але в нашій країні такого роду планування виконуються без заперечень.

Що ж тоді це, як не блюзнірство над пам’яттю Небесної Сотні, відвертий плювок в обличчя тих, хто стояв на Майдані, а зараз захищає Україну на передовій на Сході?!

Урядом України, а зокрема Прем’єр-міністром України, анонсуються й великі зміни в Міністерстві внутрішніх справ України: створення Національної поліції, ліквідація невластивих для поліції функцій, створення Державного бюро розслідування. Ініціатива дуже схожа на реформи, проведені в Грузії. Але для України це поки що лишається мрією, адже за дев’ять місяців діяльності міністра внутрішніх справ України Арсена Борисовича Авакова в першій каденції пана Яценюка жодних рішучих кроків для ліквідації корупції у своєму відомстві, проведенні вкрай важливих та ефективних реформ, розслідуванні вбивств на Майдані, відновленні поваги, довіри до правоохоронних органів і міліції зокрема не було зроблено.

Витончені корупційні схеми не змінились - змінились лише дійові особи, ті, хто отримує зиск з цих протиправних дій. Міліціонер в очах простих українців є уособленням прикриття злочинних схем, корупції та вседозволеності. Відносини купівлі-продажу посад, тісна взаємодія з організованими злочинними групами не зникли, а навпаки процвітають у відомстві, яке очолює пан Аваков.

На жаль, сьогодні, міністр внутрішніх справ України лише констатує виявлені обсяги корупції минулої влади, з легкістю забувши і про свої гріхи.

Тож якого рівня досягла корупція в Міністерстві внутрішніх справ сьогодні, пане Міністре?!

Виникають й питання щодо діяльності Міністерства юстиції в сфері боротьби з корупцією. Його очільник неодноразово наголошував про виявлення корупційних схем щодо голограм для бланків, в сфері оцінки майна тощо, але чи були вони просто ліквідовані або ж видозмінені, залишається загадкою. Окрім того, пан Петренко має й клопіт щодо реєстраційної служби, навіть незважаючи на спроби впровадити систему електронного документообігу. Тільки лінивий не згадає та не заявить про особливості «взаємодії» з цією державною службою. Проблематичними з точки зору корупції та зловживань є й питання, пов’язані з діяльністю нотаріусів. Цей вид юридичної роботи виявляється все більш елітарним, проте прогнилим в корупції.

Наскільки обіцянки шановного Міністра юстиції втіляться в життя покаже лише час!

Час є універсальною оцінкою діянь, надбань та помилок влади. Уряд на чолі з Арсенієм Петровичем Яценюком має всі можливості для здійснення рішучих кроків у боротьбі з корупцією.

Головне – це політична воля, патріотизм, прагнення змінити, зміцнити Україну. Чергові помилки в управлінні можуть коштувати нашій Батьківщині дуже дорого, тому, на превеликий жаль, пан Яценюк вже не має тих грабель, на які можна спотикатися.

Анна Запорозчук, юрист Громадської організації «Україна без корупції»
Коментарі
Додати коментар
Ваше ім'я*
Текст повідомлення*
ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»

Статті по темі

Переглянути новини за період:Корисні новини

Всі новини

Благодійні фонди України
Благотворительный Фонд
Благотворительный фонд «Запорука»
Берегиня життя
Благодійний фонд
Кошик добра
Фонд Рената Ахметова
Благодійний фонд
Подільська громада
Щаслива дитина
Пострадавшие дети войны
Тепло Добро