ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»
USD 0,00
EUR 0,00
UaRu
  1. Головна
  2. /
  3. Аналітика
  4. /
  5. Скільки коштують українські стартапи

Скільки коштують українські стартапи

661

Незважаючи на економічний спад, мляві реформи і обшуки IT-компаній, українські стартапи продовжують залучати багатомільйонні інвестиції.

Однак тепер 80% угод проходить непублічно, а українське коріння IT-компаній засновники намагаються приховати перед західними інвесторами.

До кінця 2015 року в українські стартапи буде інвестовано 70-100 млн дол, а кількість успішно закритих операцій може досягти 60.

При цьому деякі українські венчурні інвестори стверджують, що за підсумками 2015 80% угод на семизначні і восьмизначні суми будуть укладені непублічно. Це аномальний показник, за який представники українських венчурних фондів пропонують сказати “спасибі” державі.

На ринку говорять, чим більше в країні буде обшуків, тим глибше засновники та інвестори стануть ховати коріння українських стартапів. Проте навіть з урахуванням цієї обставини 100 млн дол – не межа.

Українська галузь IT-проектів може залучити набагато більше інвестицій, вважає голова Асоціації міжнародних інвесторів (UVCA) Андрій Колодюк. “Сьогодні в Україні приблизно 2 тис стартапів, і це число постійно зростає. Сьогоднішня кількість угод не відображає потенціал ринку”, – говорить він.

З ним згоден керуючий партнер GrowthUP Group Денис Довгополий. “Такі суми інвестицій – гідний показник. Не кожна європейська країна має подібні обсяги. А якщо виключити держфінансування, то ми входимо в десятку європейських країн за обсягом інвестицій в стартапи”, – відзначає він.

Разом з тим, якщо орієнтуватися на публічні дані, то за шість місяців 2015 українські стартапи залучили лише 11 млн дол.

1. Одеська Clickky залучила 2 млн дол від фонду iTech Capital.

Clickky дозволяє залучати аудиторію мобільних додатків, монетизувати трафік, аналізувати його якість і оптимізувати відповідно до цілей клієнтів, використовуючи додатки, сайти, соціальні мережі.

“iTech є одним з кращих російських фондів з високою експертизою. Сам Clickky один із чотирьох українських проектів, які серед інших працюють на ринку України. Поки він єдиний привернув зовнішнє фінансування. У продукту хороші перспективи, все залежить від команди”, – говорить Довгополий.

2. Український Petcube привернув 1,1 млн дол від AVentures Capital і Almaz Capital.

Petcube – це робот, який дозволяє віддалено грати з домашніми вихованцями лазерною указкою, показувати відео в режимі онлайн на смартфоні.

“Я високо оцінюю перспективи цього проекту, оскільки команда грамотно підходить до організації маркетингу, виробництва, дистрибуції. У них непростий ринок, але вони рухаються в правильному напрямку”, – розповідає керуючий партнер бізнес-інкубатора WannaBiz Олександр Борняков.

3. Український стартап Augmented Pixels залучив 1 млн дол інвестицій.

Augmented Pixels створила технологію доповненої реальності для мобільних пристроїв. Серед клієнтів стартапу – компанії в сфері нерухомості, виробництва меблів і рітейлу з Канади, Англії, Близького Сходу та США.

“Перспективи у проекту високі. За рік купили майже всіх його конкурентів – Qualcomm Vuforia, Metaio, 13th lab, Layar, AR Tools Works за сотні мільйонів доларів. Це доводить попит на такі проекти. При цьому команда Augmented Pixels пішла далеко вперед у порівнянні з конкурентами “, – упевнений Колодюк.

4. Український проект Ajax Systems “розумного будинку” отримав 1 млн дол від фонду SMRK. Ajax Systems розробляє охоронні системи та датчики.

“Знайомий з проектом лише віддалено, але точно можу сказати, що цей напрямок досить гарячий і цікавий”, – сказав керуючий партнер Chernovetskiy Investment Group Андрій Криворчук.

5. Український стартап Kwambio привернув 650 тис дол інвестицій.

Kwambio – українська компанія, яка розробила платформу для кастомізації і 3D-друку предметів інтер’єру, модних аксесуарів і гаджетів, а також створила унікальний за своїми характеристиками 3D-принтер UNIQUE One.

“Як один з інвесторів Kwamb.io ми уважно стежимо за розвитком проекту і можемо сказати, що оцінка проекту на наступному раунді буде вище. Чи можна вважати проект недооціненим? Швидше, ні. Його необхідно вважати зростаючим”, – зазначив Борняков.

6. Український стартап Traqli привернув 300 тис дол.

7. DelFast привернув 250 тис дол від російського фонду Imperious Group.

8. Маркетплейс Skidka.ua привернув 250 тис дол інвестицій.

9. BeValue вклав в стартап Wishround 200 тис дол.

10. Український розробник ігор Nravo привернув 200 тис дол.

Самим переоціненим проектом з цього списку Криворчук називає Petcube. “Зовсім не розуміння того шуму, який роздувається навколо достатньо звичайного hardware продукту”, – говорить він.

Самим же недооціненим він називає Kwambio. За його словами, маркетплейс для 3D-принтерів – це однозначно завтрашній день. Хоча він і не розуміє, навіщо команда вирішила піти у hardware створювати свій принтер, коли варто було б зосередитися на основному продукті.

Колодюк найбільш недооціненим проектом називає Petcube. Він обгрунтовує це результатами, яких досягла команда, використавши трохи більше мільйона доларів вкладень.

“У світі є ряд проектів на цьому ринку, в які проінвестували в десятки разів більше, щоб досягти таких же результатів”, – затверджує інвестор. Проте варто врахувати, що саме AVentures Capital виступив співінвестором проекту.

В Україні є й інші проекти, які не залучали інвестиції, але є цікавими і перспективними: Ecois.me, Vitagramma, FlyRe, Preply, Zakaz.ua, Doc.ua, Eda.ua. Вони не на слуху, але, на думку Криворчука, мають потенціал для успіху не тільки в Україні, а й за її межами.

Менеджерські і підприємницькі навички українців, які працюють в IТ, ростуть і наближаються до світового рівня. Це головний тренд, вважає Борняков.

Під час оцінки компанії у разі покупки або інвестування велику роль у підвищенні вартості грає цінність, яку своїми послугами або продуктами створює компанія. Цінність формулюють і створюють менеджери.

“Я спостерігаю стабільне зростання їх професіоналізму, наближення до світового рівня у створенні продуктів та цінності компанії”, – резюмує інвестор.

Всеволод Некрасов

news.finance.ua
Коментарі
Додати коментар
Ваше ім'я*
Текст повідомлення*
ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»

Статті по темі

Переглянути новини за період:Корисні новини

Всі новини

Благодійні фонди України
Благотворительный Фонд
Благотворительный фонд «Запорука»
Берегиня життя
Благодійний фонд
Кошик добра
Фонд Рената Ахметова
Благодійний фонд
Подільська громада
Щаслива дитина
Пострадавшие дети войны
Тепло Добро