ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»
USD 0,00
EUR 0,00
UaRu
  1. Головна
  2. /
  3. Аналітика
  4. /
  5. Олег Ляшко: "Десяток найбільш одіозних прокурорів та суддів потрібно розстріляти"

Олег Ляшко: "Десяток найбільш одіозних прокурорів та суддів потрібно розстріляти"

685

Лідер Радикальної партії Олег Ляшко про "Тарифний Майдан", можливі дострокові парламентські та президентські вибори, кримінальні справи проти "радикалів", шантаж з боку президента Петра Порошенка та свою останню розмову з ним.

Цензор.НЕТ продовжує публікацію передвиборчих інтерв’ю.

"У Києві почався "Тарифний Майдан ". Всі - на Кабмін! Акція - безстрокова. Тільки разом ми змусимо владу знизити тарифи. Вдягайтесь тепло", - пише у вівторок вранці на своїй сторінці у Фейсбуці заступник лідера фракції Радикальної партії Андрій Лозовий. Розміщує фото Олега Ляшка, який виступає біля будівлі уряду. Тут зібралися кілька сотень активістів. Вони із парасолями, бо на вулиці - рясний дощ. "Радикали" встановлюють намети. В одному з них лишаються Ляшко та його помічники.

"Хочу записати з вами інтерв'ю. Давайте кудись підемо, вип'ємо чаю", - пропоную Олегу Валерійовичу.

"Я звідси нікуди не піду, - насуплюється. - Можемо тут поговорити".

Помічники Ляшка ставлять посеред намету дерев'яний стіл. Збоку встановлюють буржуйку, підкидають туди дрова. Приносять нам чай.

"СЬОГОДНІ НАЙБІЛЬША КОРУПЦІЯ - У ПРЕЗИДЕНТСЬКОМУ КАБІНЕТІ"

- Ви останнім часом їздили регіонами України, а тут раптом з'явилися біля Кабміну. Чи це було сплановано?

- Два тижні тому депутати нашої фракції разом з колегами підписалися під зверненням до Володимира Гройсмана про проведення позачергового засідання парламенту. Мета - прийняття рішень для того, щоб знизити житлово-комунальні тарифи. Він проігнорував це наше звернення. Я два тижні їжджу Україною. Головне питання, яке піднімають люди - зниження тарифів, бо вони не можуть їх сплачувати.

- Що саме говорять? Не мають на що жити?

- Абсолютно правильно. Кажуть: "Так погано, як зараз, не жили ніколи". Оскільки мільйони людей, "дякуючи" політиці цієї влади, перетворилися на жебраків, ми прийняли рішення ініціювати проведення "Тарифного Майдану". Треба вимагати від влади радикальних рішень про зниження плати за житлово-комунальні послуги. Українці не мають можливостей стільки сплачувати. Мені про це казали на Рівненщині, Полтавщині, Кіровоградщині, Львівщині. Скрізь.

- Ви під Кабміном з самого ранку...

- З самого ранку. І будемо стояти доти, доки не доб'ємося від влади результату. Наші вимоги: перше - радикальне зниження тарифів. Для цього пропонуємо прийняти у Верховній Раді ряд законодавчих актів. Вимагаємо від Гройсмана невідкладно скликати позачергове засідання парламенту, де скасувати рентну плату за видобуток газу. Це дасть можливість здешевити його вартість. Як наслідок - тарифи. Друге - відставка Національної комісії по регулюванню комунальних послуг, яка у незаконний спосіб призначає тарифи, бо так само сформована. Третє - ми зареєстрували у парламенті законопроект про ліквідацію "Нафтогазу". Це корупційна контора, яка нічого не видобуває та не виробляє, а тільки сидить посередником. А на її утримання з бюджету витрачаються сотні мільярдів гривень. Четверте - уряд повинен збільшити обсяг пільгового споживання газу з 200 кубів до мінімум 400. Бо за 200 навіть собачу будку не обігрієш.

- Реакція якась була? До вас виходили?

- Виходив клерк з уряду. Реальної реакції поки немає.

- Певне, думають, що до вечора ви розійдетесь.

- Да, да. Але ми залишаємося ночувати. У нас вже є палатки, буржуйки. Підтягуються люди, їдуть з усієї України - зараз, як мінімум, тисяча. Ми не розійдемося, поки не доб'ємося зниження комунальних тарифів. Бо це катастрофа.

- Юлія Тимошенко також багато говорить про зниження комунальних тарифів.

- Тут мають бути всі політичні сили, які дбають про те, як людям пережити зиму. Ми не претендуємо на те, щоб бути головними організаторами, хоч ми були ініціаторами. Всі інші мають долучатися.

- З Тимошенко спілкувалися про це? Пропонували долучитися?

- Так.

- І що?

- Сказали, що підтримають.

- У соцмережах пишуть, що таким чином ви намагаєтеся підняти рейтинг після того, як його опустили скандалом із Ігорем Мосійчуком...

- Мене не хвилюють мої та партійні рейтинги. Я не балотуюся на виборах. Я обраний народним депутатом, є лідером фракції. Мене хвилює те, що я чую на кожній зустрічі. Люди кажуть, що зі страхом чекають на платіжки та не знають, як пережити зиму. А мої рейтинги мені "до лампочки" - вони не варті того, щоб тут мерзнути під дощем у холод.

- Але балотується ваша партія.

- Вона тут (Ляшко стукає пальцем по столу. - О.М.) відстоює інтереси народу. Ми не розвішуємо бігборди, як інші. Всі, хто хочуть вигравати вибори, хай разом з нами під Кабміном захищають людей.

- В інтерв'ю нашому виданню Ігор Кононенко сказав: "Через останні події про Радикальну партію після місцевих виборів ми можемо забути. Окрім, можливо, якихось окремих регіонів".

- Хай він розкаже про корупцію, якою він займається. Іноземна преса та Валентин Наливайченко оприлюднили інформацію про офшори президента та його бізнес-партнера Кононенка, куди вони виводять мільярди. Я розумію, що вони сплять та бачить, щоб знищити нашу команду. Ми їм, як заноза в одному місці, бо заважаємо брехати, красти, займатися корупцією. Але мене не хвилює, що говорить Кононенко. Він разом з Порошенком є персонажем для антикорупційних розслідувань. Ними мають займатися Антикорупційне бюро, Генпрокуратура. Але, на жаль, вони самі контрольовані президентом. Тому закривають очі на корупцію в оточенні Порошенка. Але прийде час - і ці факти будуть розслідувані.

- Парламентський комітет з питань боротьби з корупцією розглядав звинувачення на адресу Кононенка щодо виведення коштів в офшори. Це якось допоможе?

- В Україні немає боротьби з корупцією. Є лише імітація. Для суспільства це очевидно. Сьогодні найбільша корупція - у президентському кабінеті. Якщо ми хочемо реально її долати, треба звідти починати. Там зараз сидить олігарх, засновник Партії регіонів Петро Порошенко, який разом зі своїми бізнес-партнерами займається корупційними діями.

"КОНОНЕНКО, ТРЕТЬЯКОВ ТА ЗАГОРІЙ ЗАЙМАЮТЬСЯ ПІДКУПОМ ДЕПУТАТІВ РАДИКАЛЬНОЇ ПАРТІЇ"

- Коли ви востаннє спілкувалися із президентом?

- 31 серпня перед голосуванням змін до Конституції в кабінеті Гройсмана. Тоді Порошенко погрожував арештувати депутатів від Радикальної партії, якщо ми не голосуватимемо за ці зміни. Почав їх реалізовувати на прикладі Мосійчука. Їхня мета - залякати нас. А Ігор Кононенко, Олександр Третьяков та Гліб Загорій займаються підкупом депутатів Радикальної партії.

- Скільки пропонують?

- Я не знаю, мені це нецікаво. Але наша команда тримається.

ляшко

- А вам особисто?

- Вони, звичайно, дурні, але не настільки, щоб пропонувати мені особисто. А депутатам кажуть: "Навіщо ви з Ляшком? Тут перспектив немає. Ідіть сюди". Обіцяють не тільки гроші, але й місця в списку, посади. Також шантажують - обіцяють, що буде подання на арешт. Наприклад, ситуація із "тушкою" Артемом Вітком. Вони його взяли на контрабанді бурштину. А та "заяча душа" перелякався. Може, ще й копійку доплатили. Тому він побіг до "Блоку Петра Порошенка". Правда, формально значиться у фракції Радикальної партії, а реально сидить там. Свою роль тут ще зіграв шулер Гройсман. На сайті Верховної Ради вже вказали, що Вітко - позафракційний. Ми звернулися до ЦВК, щоб зареєструвати наступного депутата. То вони швиденько повернули його до нашої фракції. А працює він в БПП. Навіть нормально купити та вивести депутатів не можуть.

- Назвіть хоч когось з ваших депутатів, кого намагаються купити.

- Підходили до Артеменка, Силантьєва, Рибалки. Проти останнього ще порушена кримінальна справа. Як і проти мене, Лозового, Лінька, Скуратовського та Мосійчука. Всього їх шість. Все - як у найгірші часи Януковича. Банда Порошенка нічим не краща, а, можливо, й гірша за банду Януковича. Я казав президенту, що його політика веде до реваншу "регіоналів", а в підсумку це - громадянське протистояння. Бо як мінімум більша половина країни такого не сприйме.

- Що він вам відповідав?

- Розказував, що вони утримають ситуацію та врегулюють її. Петро Олексійович втратив відчуття реальності. Він відірвався від людей. Його наближені типу Кононенка розказують: "Давайте тих посадимо, запресуємо чи купимо та зупинимо негативний розвиток подій". Не вийде.

- Такий ефект від президентської "теплої ванни"?

- Таке повторення. Порошенко - це Янукович номер два, але гірший. Той дурний був, а цей хитрий.

"ПОРОШЕНКО ДУЖЕ ПОГАНО ЗАКІНЧИТЬ. ГІРШЕ, НІЖ ЯНУКОВИЧ"

- Подейкують, навесні наступного року можливі дострокові парламентські вибори, до яких вже зараз іде підготовка. Ви як вважаєте?

- Наступного року будуть дострокові парламентські та президентські вибори. Нинішня влада є ганебною. Дорвалася туди на крові Небесної сотні та Майдану. Грабує не менше, ніж Янукович. Люди цього терпіти не будуть. Моє враження від зустрічей - народ на взводі. Він готовий повстати будь-якої миті. Тоді його ніхто не зупинить. Величезна проблема в тому, що на руках у людей багато зброї. Але нам не потрібно кровопролиття. Для того, щоб цього уникнути, треба радикально змінювати владу.

- Президент сам може піти з посади?

- Ні, Порошенко не піде за жодних умов. У нього на першому плані - гроші, власний бізнес та жадоба влади. Триматиметься до останнього. Зараз він саджає патріотів, розформовує добровольчі батальйони, бо вбачає в них особисту загрозу. Порошенко не піде, але його винесуть. Я точно знаю, що він дуже погано закінчить. Гірше, ніж Янукович. Той встиг втекти в Ростов. Порошенко не встигне. Влада веде до наступного Майдану, який не дасть цього зробити. З ним панькатися ніхто не буде.

- У владі теж не дурні люди. Вони мають усвідомлювати, що можливий вибух.

- Вони вважають, що не дурні. Янукович теж так думав. Тому вони впевнені, що треба пресувати опозицію. Мовляв, таким чином зіб'ють лідерів, які б могли очолити народний протест. Не розуміють одного: це неможливо зробити. Протест ніхто не направляє та не фінансує. Це спонтанне явище. Своїми репресивними діями вони тільки народжують опозицію.

- Тобто Олег Ляшко не буде очолювати такий протест?

- Для чого мені це робити?! Ми, навпаки, пропонуємо альтернативний шлях розвитку країни, щоб не було вибухів. Україні вони не потрібні. Вони ведуть до того, що країни скоро не буде. Тому треба радикально змінювати економічну та соціальну політику. Нам потрібен еволюційний шлях розвитку - радикальні економічні та політичні реформи, підвищення зарплат, пенсій, рівня життя. Інакше буде вибух, який не залежить від Ляшка. Безумовно, Ляшко зараз - лідер опозиційної фракції та опозиції за визначенням, бо іншої немає. Адже, зрозуміло, Опозиційний блок такою не є. Це п' ята колона Москви, яка сьогодні співпрацює із Порошенком. Але зараз в опозиції до президента не лише Ляшко, але й весь український народ. Скільки б я не їздив, з ким би не говорив, не зустрів жодної людини, яка підтримує політику Порошенка, Яценюка, Гройсмана.

ляшко

- Ви наголошуєте, що є лідером опозиційної фракції. Донедавна вона ще була в коаліції. Вас звинувачують в тому, що ви спеціально вийшли з неї перед виборами. Бо, зрозуміло, опозиціонерів у нас народ більше підтримує.

- Якби ми шукали приводи, щоб вийти з коаліції, давно б це зробили. Були голосування за генерального прокурора, за закон про прокуратуру та інші. Безумовно, ми не збиралися виходити. Хоча Порошенко робив все, щоб нас звідти вигнати. Події 31 серпня стали глобальною світоглядною причиною, яка змусила нас прийняти таке рішення. Чому? Бо голосуванням за кремлівські зміни до Конституції Порошенко власними руками знищив демократичну парламентську більшість. Три з п'яти фракцій коаліції тоді були проти. Але президент протягнув ці зміни разом із "злодійським блоком" та олігархічними групами. Для того, щоб відволікти увагу від цього, влаштували провокацію - кинули гранату під стінами парламенту...

- Ви вважаєте, що це влада зробила?

- Я переконаний у цьому. Відповідальність за те, що відбулося тоді під парламентом, стовідсотково лежить на владі. Мирні акції протесту - природна реакція на антиукраїнські дії. А вибухи - це робота спецслужб. Вони за це відповідають. До речі, згадайте, президентські вибори 1999 року. Тоді в Дніпропетровській області СБУ організувала провокацію проти Олександра Мороза - кинули гранату в мітинг, щоб його дискредитувати.

Так от я впевнений, що історія ще встановить справжніх організаторів цієї кривавої провокації 31 серпня. Але після всіх цих подій ми не могли перебувати в коаліції, яку, по-перше, знищили. По-друге, де є "регіонали". Це Порошенко може з ними домовлятися, бо для нього немає нічого святого. У нього головний принцип - заробити якомога більше грошей. Вони на крові протягують зміни до Конституції. Порошенко розказує, що він - президент миру. Але більш кривавого ще не було - за жодного президента не гинули тисячі людей, як зараз.

- Коли під парламентом кинули гранату, ви зібрали стихійну фракцію в готелі "Київ". Що говорили?

- Не пам'ятаю. На першому плані був порятунок людей. Саме тому наші депутати Оксана Корчинська, Сергій Скуратовський надавали допомогу пораненим найгвардійцям. Я в той же день поїхав у військовий госпіталь, провідував їх. Це наші хлопці. Зараз наша акція біля Кабміну - мирна. У нас немає зброї. Ми не збираємося з хлопцями битися. Так, вони по той бік. Але вони наші, українці. Виконують присягу, несуть службу. Нехай охороняють. Ми до них звернулися з проханням допомогти підтримувати громадський порядок. Найгірше, коли українці йдуть на українців. Моє завдання, як майбутнього президента, проводити таку політику, щоб брат не йшов на брата, а ми жили в злагоді, незважаючи на різні політичні погляди. Бюлетені на виборчих дільницях - оце найгостріша зброя. Треба буде - давайте кожні півроку проводити вибори. Але не можна її узурпувати, як це робить Порошенко. Як казав Черчилль: "Демократія - це найгірша форма правління, за винятком всіх інших".

- Ви говорите, що будете наступним президентом. Чому так впевнені?

- Тому що така доля наша - України.

"ПОРОШЕНКО ДОМОВИВСЯ З "ПІДРАХУЄМ" ОХЕНДОВСЬКИМ ПРО ФАЛЬСИФІКАЦІЮ ВИБОРІВ"

- Давайте поговоримо про нинішні місцеві вибори. Якими вони будуть?

- Ми матимемо найбрудніші місцеві вибори за всю історію України. Почнемо з того, що повноваження ЦВК збігли ще у червні минулого року. Порошенко, всупереч вимогам Конституції, не вніс до парламенту подання про звільнення старих членів Центрвиборчкому та про призначення нових. Відповідь, чому він цього не зробив, для мене очевидна - з "підрахуєм" Охендовським домовилися про фальсифікацію виборів. Одна деталь - виборчий бюлетень може надрукувати будь-яка районна друкарня, бо він без жодних ступенів захисту. Де захочуть, там це і зроблять, галочки за БПП поставлять, підмінять і все. Сервер теж вони контролюють.

Крім того, ми сьогодні є свідками наймасштабнішого використання адмінресурсу та зловживань. Агітаторів від Радикальної партії переслідують, тиснуть на кандидатів та бюджетників. Їм погрожують звільненням з роботи, якщо вони не підтримають пропрезидентську партію. Я б радив їм чинити супротив та не бігти в БПП. Бо сьогодні це "Титанік". Ті сліпці не бачать цього. Поки співають, танцюють, жруть чорну ікру та п'ють шампанське. Але летять на айсберг.

- Наведіть приклади використання адмінресурсу та зловживань.

- У Вінниці охорона Гройсмана побила нашого кандидата в мери. Багатьом членам партії, які балотуються, погрожують звільненням з роботи. Це масове явище.

- Мосійчук, який зараз за ґратами, зняв свою кандидатуру з виборів в мери Києва. Ви кажете: "Має зосередитися на боротьбі верховенства права та прав людини". Яким чином?

- Сьогодні у нас реально немає реформи прокуратури та судів. Є окозамилювання та обман українського суспільства. Влада розказує, що вони приймають правильні закони, які наче дадуть можливість реформувати правоохоронні та судові органи. Насправді старий злодій ніколи не перестане красти. Тому тут єдина можливість реальної реформи - звільнити всіх до одного. В України є 15 тисяч прокурорів, 12 - суддів. Всі до одного мають піти. Нові повинні бути призначені на прозорому конкурсі. Я з колегами з інших фракцій зареєстрував відповідний законопроект у парламенті. Ми пропонуємо рухатися за прикладом Антикорупційного бюро. Бо сьогодні влада Порошенка в ручному режимі керує судами та прокуратурами, які виконують політичні замовлення як за часів Януковича.

- Де взяти тих 15 тисяч нових прокурорів?

- Підіть на базари в регіонах. Ви побачите там мільйони молодих хлопців та дівчат з дипломами про вищу освіту, а то й з двома чи трьома. Вони роками стоять та торгують. Не мають ні стажу, ні пенсії, нічого на світі. Це син Порошенка сидить народним депутатом у Верховній Раді. А мільйони, яким не пощастило народитися дітьми Петра Олексійовича, нічого не можуть у цій країні добитися. Але саме вони - наше майбутнє, яке змінить країну.

- Раніше ви казали, що суддів та прокурорів треба вішати. Зараз - замінювати. Якось м'якшою стала риторика.

- Ні. Звільнити всіх, а десяток чи два найбільш одіозних - розстріляти. Чому в Європі немає продажних суддів? У древні часи з таких живцем знімали шкіру. Потім нею обивали стілець судді. На ньому сидів наступник.

- Це якось негуманно.

- А гуманно брати хабарі, саджати у в'язниці за наказом, ламати долі людей? Насправді реформа прокуратури та судів є не менш важливою, ніж економічна. Бо коли в Україні немає незалежного правосуддя, сюди навіть не прийде ні один інвестор.

- Влада пояснює, що реформи йдуть повільно, бо в країні - війна.

- Ми ж знаємо, що поганому танцюристу заважає? Сьогодні у нас у владі не погані, а дуже погані танцюристи, яким заважає те, чого у них немає.

ляшко

- До речі, ви досить часто поводитеся емоційно та не підбираєте слова. Буває, матюкаєтеся, можете полізти в бійку. Чому так?

- (всміхається. - О.М.) Це недоліки дитдомівського виховання. Я там був шість років. Одинадцять - в школах-інтернатах. Такі наслідки. З одного боку, мені там багато дали - я перечитав велику кількість книжок, добре знаю історію. З іншого, там матюкаються та б'ються. Хто сильніший, той і виживає. Тому є в мене такий гріх. Я весь час каюся та вибачаюся. Хоча от битися я не прихильник - завжди працюю головою...

- А інцидент з прокурорами на суді у Мосійчука?

- Спробуйте знайти людину в Україні, якій би не хотілося дати в пику прокурору чи судді.

- Чи не варто було б запровадити відповідальність за некоректну поведінку депутата?

- Безумовно. Не тільки депутата. Президент, судді, народні обранці - мають бути всі рівні та відповідальні. Тому, до речі, Радикальна партія зареєструвала законопроект про імпічмент президента України. Щоб будь-яка людина, яка обіймає президентську посаду, відповідала за злочини, якщо їх вчиняє. Чи це Порошенко, чи після нього Ляшко - над кожним президентом має висіти "дамоклів меч" відповідальності.

Ольга Москалюк

censor.net.ua
Коментарі
Додати коментар
Ваше ім'я*
Текст повідомлення*
ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»

Статті по темі

Переглянути новини за період:Корисні новини

Всі новини

Благодійні фонди України
Благотворительный Фонд
Благотворительный фонд «Запорука»
Берегиня життя
Благодійний фонд
Кошик добра
Фонд Рената Ахметова
Благодійний фонд
Подільська громада
Щаслива дитина
Пострадавшие дети войны
Тепло Добро