ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»
USD 36,57
EUR 38,21
UaRu
  1. Головна
  2. /
  3. Аналітика
  4. /
  5. Кидали-онлайн. Названо найбільш поширені способи інтернет-шахрайства

Кидали-онлайн. Названо найбільш поширені способи інтернет-шахрайства

699

Впливовий американський техноблоггер Девід Пог склав список найбільш живучих видів шахрайства в інтернеті.

Більшість людей чули про ці методи «порівняно чесного відбирання грошей» вже не раз, констатує Пог. І тим не менш мільйони людей щорічно наступають на старі граблі. Щорічно інтернет-шахраї отримують улов у розмірі $13 млрд. «І немає ніяких ознак того, що епоха шахрайства скоро дійде кінця», - підкреслює Пог.

Складаючи свій рейтинг найпопулярніших видів мережевого шахрайства, Пог прийшов до простого висновку. Всі найбільш дієві види шахрайства будуються по одному і тому ж принципу і починаються з того, що вам роблять дуже привабливу пропозицію. Найчастіше — отримати безкоштовно те, що коштує значних грошей.

Як правило, найживучішими виявляються заяложені банальності, наприклад, засоби для поліпшення потенції або схуднення. Також в моді чудодійні ліки від герпесу, целюліту, облисіння і навіть глухоти.


Женщины становятся жертвами мошенничества в интернете на 26% чаще, чем мужчины

Жінки стають жертвами шахрайства в інтернеті на 26% частіше, ніж чоловіки

Популярних методів взаємодії між шахраями і чесними, але трохи наївними користувачами інтернету Пог нарахував з десяток. І вони не менш актуальні у випадку з українськими користувачами, ніж у випадку з американськими.

НВ представляє список найрозповсюдженіших видів шахрайства, додавши до спостережень техноблоггера пізнавальні факти з українських реалій.

Нігерійські листи щастя

Класика жанру. Такі листи одержував хоч раз в житті будь-який користувач інтернету. Найчастіше вони написані поганою англійською від імені якогось «адвоката» і містять зворушливу історію про те, як у Нігерії ваш нібито далекий родич трагічно загинув, залишивши вам — саме вам! - в спадок величезне майно.

Але для того, щоб отримати його, неодмінно потрібно спочатку самому трохи розщедритися. Наприклад, на хабарі урядовцям в корумпованій Нігерії. Або на обслуговування банківського рахунку. Мова йде про невелику суму. Можливо, $100 або$200. Але як тільки ви їх перерахуєте, турботливий адвокат тут же зникне.

Цьому методу шахрайства стільки ж років, скільки самому інтернету. Але люди все ще попадаються на цю вудку, констатує Пог.

Онлайн-продажі

Тут варіантів безліч. У США шахраї облюбували головний портал онлайн-оголошенняCraiglist. Раніше шахрайство було частіше всього пов'язане з банківськими чеками.

Шахрай, прикидаючись покупцем, пише продавцю, що готовий вислати вам поштою чек, який покриває і вартість покупки і суму, яка необхідна для пересилання. Продавець і справді отримує чек, оплачує відправку товару, а потім з'ясовується, що чек був фальшивий. І продавець втрачає як товар, так і гроші.

Сьогодні у світі переважають покупки за допомогою онлайн-переказів через банк. Тому більшість торгових майданчиків за допомогою червоних написів попереджають про те, що ніколи не можна перераховувати передоплату, купувати товар без перевірки і т. д.


Сайты знакомств - еще одно место, где шансы на встречу с мошенниками резко возрастают

Сайти знайомств - ще одне місце, де шанси на зустріч з шахраями різко зростають

Ідеальна дівчина

Пастка, в яку потрапляють переважно літні джентльмени, які проводять час на сайтах знайомств. Зазвичай, це дотепна співрозмовниця з ідеальним портфоліо, якій цікаві «саме Ви». Одна маленька деталь — зазвичай вона живе в іншому місті. Або навіть в іншій країні. І їй треба «трохи» грошей, щоб приїхати на побачення з Вами. І можливо трохи грошей, щоб оплатити готель.

Жертва платить, але дівчина ніколи так і не приїжджає. Тому що, ніякої дівчини немає. У портфоліо представлені знімки з якогось фотобанку. А листування з жертвою весь цей час вів шахрай. Найчастіше чоловічої статі.

Фішинг

Це шахрайство більш високого польоту. Шахраї надсилають потенційній жертві лист з банку або платіжної системи, наприклад, PayPal. У листі написано, що з рахунком жертви є якісь проблеми, для вирішення яких необхідно пройти по посиланню з листа. Найчастіше ця вимога супроводжується загрозою блокування банківського рахунку.

Посилання, як правило, веде на фальшивий сайт банку — як правило, він виглядає в точності, як справжній сайт, та і адреса відрізняється лише однією літерою. Довірлива жертва вводить справжні логін та пароль, тим самим повідомляючи їх шахраям.

Мільйони людей попадаються на цю вудку щорічно, констатує Пог. Фішингом цей метод називається від англійського fishing (рибалка), тому що шахраї розсилають такі листи сотнями тисяч в надії, що знайдуться довірливі користувачі, які клюнуть на них.

Тільки в США збитки жертв фішингу в сумі складають майже $500 млн щорічно. До речі, як свідчить статистика, жінки стають жертвами фішингу на 26% частіше, ніж чоловіки.


Кредитные карты остаются одной из самых популярных целей для мошенников с момента появления интернета

Кредитні картки залишаються однією з найпопулярніших цілей для шахраїв з моменту появи інтернету

Підроблена банківська карта

Популярний в США і Канаді метод мережевого шахрайства. Жертва отримує електронний лист з пропозицією отримати кредитну картку з великим лімітом і надзвичайно низькою процентною ставкою.

Все, що потрібно від жертви — це внести невелику абонплату. Як тільки жертва перераховує шахраям пару десятків доларів, вони тут же зникають. Природно, лист був не від банку і ніякої кредитки жертві ніхто надавати не збирався.

Дещо рідше зустрічаються варіанти з лотереєю або якимись розіграшами, але принцип шахрайства залишається колишнім, зазначає Пог.

Допомога другові

Дуже популярна схема. Може застосовуватися з використанням різних методів комунікації — електронної пошти, соцмереж, месенджерів.

Жертва отримує повідомлення від друга або навіть родича, в якому міститься опис якоїсь неприємності, яка трапилася з ним/нею під час якоїсь поїздки. Або ж сталася дорожня аварія. Або пограбування.

У будь-якому випадку терміново потрібні гроші, які необхідно вислати на певний рахунок. Причому, дуже швидко. Тому що ситуація (чомусь) критична. Життя під загрозою, або поліція на хвості.

У будь-якому випадку, шахраї намагаються створити у жертви стресову ситуацію, щоб знизити шанси на те, що жертва спробує зв'язатися з «потерпілим» по якимось іншим каналам і з'ясувати, що насправді нічого не сталося.

Як правило, шахраї отримують доступ до взламаного поштового аккаунту і просто розсилають такі повідомлення по всьому контакт-листу. Бували випадки, коли зловмисники взламували акаунти в соцмережах і розсилали повідомлення друзям користувача звідти.

У менш технологічно розвиненій Україні популярний більш старомодний метод. Зловмисники телефонують серед ночі людині похилого віку і розповідають, наприклад, що його син збив людину, тому терміново потрібні гроші для залагодження питання з міліцією.

Робота на дому

До України цей вид шахрайства поки не добрався, але довірливі американці страждають від нього вже не перший рік.

Шахраї пропонують жертвам високооплачувану роботу вдома. Це може бути все, що завгодно — наклеювання марок на конверти, обробка страхових запитів або банківських транзакцій.

У будь-якому випадку від «здобувача» потрібно спочатку щось купити — клей для марок, якесь обладнання, або ж оплатити хостинг для веб-сайту.

Жертва, передчуваючи швидкі доходи, погоджується і платить. Природно, ніякої роботи насправді немає.

Підроблений вірус

Вельми популярний в Америці метод, який віднедавна добрався і до України. Жертва відвідує якийсь сайт в інтернеті, раптово вискакує віконце з попередженням «ваш комп'ютер заражений!». Далі жертві пропонують пройти по посиланню для сканування комп'ютера і очищення від вірусів.

Користувач клікає на посилання і, звичайно ж, його комп'ютер виявляється «зараженим». Далі «добрий» сайт пропонує послугу очищення комп'ютера всього лише за пару десятків доларів.


Вирус из интернета блокирует компьютер при следюущем включении

Вірус з інтернету блокує комп'ютер при наступному включенні

Інший різновид цього шахрайства — реальний вірус для комп'ютерів на базі Microsoft Windows. Потрапляючи в комп'ютер, він вносить зміни до реєстру Windows і при наступному перезавантаженні комп'ютера він демонструє напис про те, що «ваш комп'ютер заблокований у зв'язку з відвідуванням заборонених сайтів». І звичайно ж, для розблокування потрібно перерахувати певну кількість грошових знаків, наприклад, на якусь адресу в платіжній системі WebMoney.

Людині, яка хоч трохи розбирається в Windows, не буде важко перезавантажити комп'ютер у безпечному режимі і зайти в системний реєстр, щоб відключити шкідливий додаток, який просто підмінив собою стандартний Провідник Windows.

Проте тисячі «жертв» цього виду шахрайства не володіють такими знаннями та регулярно платять зловмисникам.

nv.ua
Коментарі
Додати коментар
Ваше ім'я*
Текст повідомлення*
ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»

Статті по темі

Переглянути новини за період:Корисні новини

Всі новини

Благодійні фонди України
Благотворительный Фонд
Благотворительный фонд «Запорука»
Берегиня життя
Благодійний фонд
Кошик добра
Фонд Рената Ахметова
Благодійний фонд
Подільська громада
Щаслива дитина
Пострадавшие дети войны
Тепло Добро