ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»
USD 0,00
EUR 0,00
UaRu
  1. Головна
  2. /
  3. Аналітика
  4. /
  5. Євген Магда: Вибори – місцеві, резонанс – національний

Євген Магда: Вибори – місцеві, резонанс – національний

569

Доки триває остаточний підрахунок голосів на місцевих виборах, спробую підвести їх перші підсумки в масштабах країни.

На жаль, явка виборців на дільниці для голосування виявилася невисокою. Місцеві вибори підтвердили своє реноме другорядних для України. Цікаво, що на посади міських голів претендували не менше 15 парламентаріїв, і кілька з них зберігають шанси на перемогу. У першому турі зуміли виграти вибори у Харкові Геннадій Кернес та у Тернополі Сергій Надал – обидва зберегли свої посади мерів. А от Андрій Садовий у Львові та Геннадій Труханов в Одесі будуть змушені вдруге переконувати виборців у своїй відповідності посаді міського голови Львова та Одеси відповідно.

Провина у тому, що багато виборців проголосували ногами, значною мірою лежить на українських політиках. Саме Верховна Рада ухвалила в останній момент закон про місцеві вибори, недолугість якого була помітна неозброєним оком. Саме партійні вожді пропонували виборцям порядок денний виборчої кампанії, у якому часто-густо не знаходилося місця комунальним проблемам. Ставка на досягнення політичною силою потрібного результату спрацювала далеко не завжди, було немало порушень, проте вибори в цілому пройшли у конкурентній боротьбі.

Проблемними ділянками виявилися великі міста Донбасу, де якісно змінити ставлення до процедури голосування, за великим рахунком, не вдалося. Тому вибори не відбулися у Маріуполі, де представникам демократичних сил вдалося об’єднатися до тріумфу "Опозиційного блоку", а не після нього. Не було голосування у Червоноармійську та Сватовому. Зрозуміло, що Росія намагатиметься роздмухати провал голосування на Донбасі у власних політичних інтересах.

"БПП-Солідарність" не програла вибори, підтвердивши реноме партії влади. Партійний лідер Віталій Кличко з великим запасом голосів вийшов до другого туру виборів мера столиці. Проте у Харкові та Дніпропетровську пропрезидентська партія виступила слабо, за що Юрій Луценко обіцяє їй розбір польотів. "Самопоміч" продемонструвала спроможність до поширення власного впливу, і її висуванець Олександр Лукашевич претендує на посаду міського голови Миколаєва. На руку "Свободі" зіграв статус жертви політичних переслідувань, що дозволило політичній силі суттєво збільшити власний результат у базових регіонах.

15 листопада головне протистояння буде у Дніпропетровську, де "укроп" Борис Філатов намагатиметься перемогти «опозиціонера» Олександра Вілкула. Для «рослинно-патріотичної партії» це хороший шанс закріпити за собою вплив у базовому регіоні, для опозиційної – продемонструвати власний вплив.  Більшість інших других турів виборів міських голів  виглядає за результатами більш передбачуваною, хіба що не зовсім ясно, хто складе конкуренцію Віталієві Кличку в столиці.

Напередодні дня голосування на місцевих виборах здавалося, що вони стануть прелюдією до дочасних парламентських виборів. Проте зараз результати волевиявлення та низька явка примусять потенційних ініціаторів ще однієї виборчої кампанії зважити всі шанси. Значно цікавіше, які реформи запропонує одразу після місцевих виборів Петро Порошенко і як поставиться до них Верховна Рада?

Євген Магда

espreso.tv
Коментарі
Додати коментар
Ваше ім'я*
Текст повідомлення*
ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»

Статті по темі

Переглянути новини за період:Корисні новини

Всі новини

Благодійні фонди України
Благотворительный Фонд
Благотворительный фонд «Запорука»
Берегиня життя
Благодійний фонд
Кошик добра
Фонд Рената Ахметова
Благодійний фонд
Подільська громада
Щаслива дитина
Пострадавшие дети войны
Тепло Добро