ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»
USD 0,00
EUR 0,00
UaRu
  1. Головна
  2. /
  3. Аналітика
  4. /
  5. Скільки людині потрібно для щастя?

Скільки людині потрібно для щастя?

405

Людство вже не одне покоління розмірковує над тим: скільки людині потрібно для щастя? Про це думають в Україні, Америці, Європі – скрізь. Звісно менталітет у різних країнах має свої особливості. Та по суті в кожного з нас є свої потреби і лише задовольнивши їх ми відчуваємо себе щасливими.

Давайте подумаємо: чи є взагалі зв'язок між фінансовими благами та радісним сприйняттям дійсності?

За народними прислів'ями щастя полягає зовсім не в грошовому еквіваленті, купити його неможливо. Однак на практиці все набагато складніше. Це все теорія та розмірковування над філософією нашого буття. Кожному з нас для того, аби бути абсолютно щасливим і безтурботним потрібна потрібна сума коштів. В когось вона більша, в когось менша. Взагалі не звертати уваги на фінанси можуть одиниці .

А от на думку вчених, вирахувати у грошах стан неймовірної радості можна. Варто зазначити, що було проведене масштабне дослідження , яке власне і визначило, в яку приблизно суму обходиться щастя.

Лауреат Нобелівської премії 2015 року з економіки Ангус Дітон прославився завдяки своїй роботі "Велика втеча: здоров'я, багатство і походження нерівності". Під "великим втечею " мається на увазі " втеча" від бідності і хвороб, який деякі країни вже зробили , інші намагаються здійснити зараз, а найменш удачливим тільки належить його почати.

Кілька років тому Дітон став одним з авторів дослідження, в рамках якого довели прямий зв'язок між матеріальним зиском і відчуттям щастя. В результаті виявили, що найщасливіше відчувають себе ті з американців, хто заробляє близько 75 тисяч доларів на рік за станом на 2010 рік. В Україні ця сума дорівнює 30-ти тисячам доларів на рік, а середня зарплата станом на серпень становить всього 4 205 грн. Цієї суми явно не вистачить для відчуття повного комфорту.

Якими чином можна виміряти саме щастя наразі невідомо. Науковці намагаються порівнювати рівень ендорфінів (так званих гормонів щастя) в крові, а соціологи опитують людей, намагаючись вияснити, в який момент життя вони були найбільш щасливі.

Економіст Олександр Охріменко вважає, що в нашій країні щастя людей більше залежить від грошей, ніж у США. Це пов’язано з тим, що саме громадяни України змушені жити від зарплати до зарплати і позичати гроші. Людину, що веде такий спосіб роду життя однозначно не можна назвати щасливою. Постійна нестача грошей однозначно веде до того, що людина стає озлобленою і намагаються зігнати свою злість на інших. Саме через це в Україні так часто і виникають протести, мітинги тощо. Є дуже хороше українське прислів'я "Хіба ревуть волі, як ясла повні". І насправді так і є.

Психологи відзначають, що щасливі люди часто прагнуть до самовираження себе в різних сферах та до самовдосконалення.  А от економісти з New Economics Foundation розраховують з 2006 року Міжнародний індекс щастя, який крім доходів враховує здоров'я людей і стан навколишнього середовища (саме те, що, на думку авторів індексу, і робить людей щасливими).

Тому як висновок можна зазначити, що щасливою себе почуває людина, яка може та здатна реалізувати те, що хоче. Часом гроші тут стоять не на першому місці, та все таки вони мають значення.

Як сказала відомий політик Ірина Хакамада: «Грошей потрібно людини рівно стільки, щоб про них не думати!». Так давайте робити все для того, щоб так і було.


Світлана Носата для ІП "Українські реалії"
Коментарі
Додати коментар
Ваше ім'я*
Текст повідомлення*
ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»

Статті по темі

Переглянути новини за період:Корисні новини

Всі новини

Благодійні фонди України
Благотворительный Фонд
Благотворительный фонд «Запорука»
Берегиня життя
Благодійний фонд
Кошик добра
Фонд Рената Ахметова
Благодійний фонд
Подільська громада
Щаслива дитина
Пострадавшие дети войны
Тепло Добро