ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»
USD 0,00
EUR 0,00
UaRu
  1. Головна
  2. /
  3. Аналітика
  4. /
  5. Акциз на авто: податок на бідність

Акциз на авто: податок на бідність

456

Петиція про скасування розмитнення та акцизного податку на імпорт авто, про яку багато говорили в медіа, отримала відповідь президента наприкінці вересня.

У ній вказано, що певні кроки для зниження вартості іномарок вже зроблені.

Йдеться про скасування спецмита з 30 вересня та додаткового імпортного збору з 1 січня 2016 року, які уряд і без цього скасовував під тиском СОТ.

А от більш важливе питання скасування акцизного податку президент доручив розглянути уряду. Чим же особливий акциз на авто? Спробуємо розібратись.

Акцизний податок на автоімпорт покликаний обмежити ввезення іномарок і цим створити кращі умови для вітчизняного виробника.

Справді, поміж усіх платежів саме акциз найсуттєвіше збільшує ціну іномарки при розмитненні, створюючи значний ціновий “люфт” для місцевих виробників.

Однак динаміка авторинку у 2003-2015 роках яскраво демонструє, що обмеження конкурентоздатного та якісного імпорту аж ніяк не покращує позицій автопрому.

Стабільний розвиток галузі до 2007 року підтримувався законом про пільги із сплати податків для автозаводів – “нульова” ставка ПДВ та безмитне ввезення машинокомплектів, пільги з акцизного збору. Причому до 2004 року деякі українські автовиробники, наприклад, ЗАЗ, не платили навіть ПДВ.

З іншого боку, суми сплаченого імпортерами акцизу на авто свідчать, що він не має особливої фіскальної цінності для бюджету.

За таких умов виникає питання: чому досі існує акциз на імпортні авто? Чистого повітря цей податок не додає, доходи в бюджет теж невеликі, розвиток галузі він не стимулює. У чому тоді сенс такого витонченого мазохізму?

Юлія Заплавна, експерт “CASE Україна”

news.finance.ua
Коментарі
Додати коментар
Ваше ім'я*
Текст повідомлення*
ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»

Статті по темі

Переглянути новини за період:Корисні новини

Всі новини

Благодійні фонди України
Благотворительный Фонд
Благотворительный фонд «Запорука»
Берегиня життя
Благодійний фонд
Кошик добра
Фонд Рената Ахметова
Благодійний фонд
Подільська громада
Щаслива дитина
Пострадавшие дети войны
Тепло Добро