ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»
USD 36,57
EUR 34,97
UaRu
  1. Головна
  2. /
  3. Аналітика
  4. /
  5. Володимир Бондаренко: Я дуже некомфортний в другому турі для Кличка

Володимир Бондаренко: Я дуже некомфортний в другому турі для Кличка

376

Попередній підрахунок даних протоколів у Києві підтвердив, що на виборах мера впевнено лідирує Віталій Кличко. «Це поки попередні дані, проте тенденція, що зберігається останню добу, показує, що лідирує Віталій Кличко», - повідомив сьогодні голова Київської територіальної виборчої комісії Анатолій Сульдін. Проте головна інтрига виборів у столиці зберігається навколо кандидата, який потрапить у другий тур разом з Кличком. За даними екзит-полів Володимир Бондаренко, Сергій Гусовський, Борислав Береза і Олександр Омельченко набирають приблизно рівну кількість голосів.

Оголошення результатів виборів у Києві, ймовірно, відтермінують. У територіальну виборчу комісію поки не надійшов жоден протокол. З 1089 дільниць виборчі документи пропрацювали трохи більше половини. За словами Сульдіна, поки жодна з районних комісій не надала протоколи з мокрими печатками. За законом, у комісій є п’ять днів на оголошення результатів, хоча голова тервиборчкому сподівається опублікувати перші дані підрахунку голосів сьогодні до вечора. Незважаючи на таку затримку, в мережі вже з’явилися неофіційні результати виборів до міської ради.

Чому вже другу добу виборчі дільниці в Києві не можуть розібратись з двома бюлетенями, в той час, як в інших ключових містах країни підбиття підсумків виходить на фінішну пряму? У кандидата в мери від «Батьківщини» Володимира Бондаренка є своє пояснення. В бліц-інтерв’ю «Главкому» він пояснив, чому Кличко хоче бачити в другому турі саме Омельченка.

Володимире Дмитровичу, чому в Києві досі не можуть підвести підсумки виборів?

Думаю, лише два прості бюлетені давно уже мали б порахувати. Я був на місцевих виборах в Німеччині, і там в 20:04 уже були оголошені дані по мажоритарній системі, а пропорційну закінчували рахувати. На якому рівні затримка у нас? На тому, де ще можна чимось маніпулювати. Якби ці протоколи були швидко доставлені хоча б на рівень територіальних комісій районів, уже важче було б їх відкликати і маніпулювати. Але їх тримають на дільницях.

32-1

 

Поясніть, що значить маніпулювати? По-вашому, чим конкретно зараз займаються члени дільниць?

Якщо комісія «дружня», вони все, що завгодно можуть робити.

Що ви маєте на увазі під словом «дружня»?

З точки зору домовленостей. Наприклад, можна трьом або більше кандидатам тих партій, які входять до складу дільниці, домовитись і добавити по півтисячі чи тисячі голосів кожному. Загальний результат кожного кандидата не змінюється, а от в своїх партіях вони завоюють позиції, які дають їм можливість пройти. Наприклад, ми підрахували, що у нас фактично треба, щоб людина набрала близько 11 тисяч, і тоді вона точно потрапляє. Бо є у нас люди, які набрали 25-27 тисяч, а є ті, хто набрав десять і менше тисяч.

Тобто дві доби поспіль члени комісій думають, скільки голосів кому «накинути»?

Вони думають, як протягнути окремих депутатів в Київраду. Тобто затримка саме через формування депутатського корпусу.

А чому тоді не можуть порахувати результати виборів міського голови?

Затягування оголошення результатів по мерських виборах мене не дивує. У Омельченка, який мав за екзит-полами 7%, сьогодні вже зашкалює результат.

Чому такі різні дані?

Всі екзит-поли, якщо вони об’єктивні, мають давати приблизно однакові дані. Але деякі маніпулятивні опитування просто граються з цифрами.

Є опитування, якому ви особисто довіряєте?

Найбільш правильним був екзит-пол, який проводив Комітет виборців України. Він об’єднував багато соціологічних груп, які мають певний авторитет.

Можливо це тому, що вони давали вам друге місце?

І не тільки. Так, справді за їхнім опитуванням, я йшов другий. Але потім з’явилися якісь незрозумілі опитування «Софія» або «Рейтинг», заангажовані на одну політичну силу. Тому ці затримки проводяться лише з однією метою – забезпечити виконання поставлених зверху завдань - вивести конкретного кандидата у другий тур. Я дуже некомфортний в другому турі для Кличка.

На Фейсбуці ви написали, що Омельченко «комфортний» для Кличка. Чому?

Вас не дивує, що на одній із дільниць раптом 580 студентів прийшли і проголосували за Омельченка? Мене дивує. Якщо Омельченко вийде у другий тур, йому зразу ж буде пред’явлена кримінальна справа за вбивство людини на переході і підпільну торгівлю. І все -Сан Санич відпочиває. Він не просто комфортний, він дуже зручний.

Ви маєте на увазі випадок, коли Омельченко за кермом джипа на смерть збив 48-річного будівельника Олександра Карпінського на Обухівській трасі?

Авжеж, але Кучма зам’яв цю справу. Якщо він не послухається і почне робити по-своєму, йому швидко згадають цю справу. З Омельченком по списку йдуть колишні регіонали і команда Черновецького. Там колишній керівник Партії регіонів Голосіївського району, колишній керівник Київської міської Партії регіонів, Алла Шлапак, колишній заступник Азарова Анатолій Брезвін й інші. Тому вони так рвуться до влади.

Чи є у вас конкретні факти зловживань?

Так, за декілька днів до виборів у місті поміняли голову міської територіальної виборчої комісії. Людина була з відомої, дуже рейтингової політичної сили. Очевидно, наверху засумнівалися в Михайлові Терещенку, боялися, що він буде не так, як треба, рахувати. Поставили Анатолія Сульдіна. Я особисто нічого погано проти нього не маю. Але я знаю, що він хотів робити систему підрахунку голосів в електронному варіанті, а це додаткові можливості для фальсифікацій. Він навіть звертався до ЦВК, але йому відмовили. І це не єдиний випадок. В багатьох комісіях були заміни на «своїх» людей.

А хто був зацікавлений в призначені Сульдіна?

А ви як думаєте? Звичайно, БПП.

Коли, на вашу думку, епопея з підрахунком голосів закінчиться, і можна очікувати офіційних результатів?

Коли можна очікувати? Вчора. Коли воно буде насправді – невідомо нікому.

32-2

Чи є у вас інформація щодо результатів виборів до Київради?

Ні, звичайно. Кожна політична сила рахує сама себе, і ці дані закриті. А офіційних протоколів з мокрими печатками ще немає.

Наскільки списки депутатів від кожної політичної сили, опубліковані сьогодні «Київ 1», відповідають вашим підрахункам?

В принципі, збігаються. Ми маємо приблизно 18-19 депутатів.

glavcom.ua

Оксана Лой
Коментарі
Додати коментар
Ваше ім'я*
Текст повідомлення*
ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»

Статті по темі

Переглянути новини за період:Корисні новини

Всі новини

Благодійні фонди України
Благотворительный Фонд
Благотворительный фонд «Запорука»
Берегиня життя
Благодійний фонд
Кошик добра
Фонд Рената Ахметова
Благодійний фонд
Подільська громада
Щаслива дитина
Пострадавшие дети войны
Тепло Добро