Більшість екзит-полів щодо майбутнього складу Київської міської ради були майже одностайні: інтереси киян представлятимуть депутати із партій БПП «УДАР – Солідарність», «Самопоміч», «Свобода», «Батьківщина» та «Єдність».
Кого привів до Київради БПП «УДАР — Солідарність»?
А це свідчить про те, що агресивна і нав’язлива, подекуди просто примітивна передвиборча кампанія новостворених політичних сил стала запорукою не успіху, а програшу на місцевих виборах. Крім того, цілком очевидно, що реванш «Партії регіонів» під різними масками в Києві не відбувся. І вже, напевно, не відбудеться.
А тим часом у розпорядження видання «Київ 1» надійшла інформація про попередні результати виборів. Як ми вже повідомляли, від партії БПП «УДАР – Солідарність» до Київської міської ради пройшло найбільше депутатів – близько 50. Хоча до опублікованих нами списків ще можуть вносити незначні зміни, загальна картина, скоріш за все, залишиться такою ж. Проте такий результат, всупереч песимістичним прогнозам скептиків, для політичної сили є впевненою перемогою.
Найбільше голосів набрали Олесь Маляревич та Володимир Прокопів. За цих кандидатів проголосували близько 50% виборців округів №1 та №55. Одним з важливих факторів перемоги Олеся Маляревича є відкриття у вересні цього року повністю реконструйованої (і єдиної за весь рік!) школи №128. Щодо Володимира Прокопіва, то депутат у попередньому скликанні пройшов до Київради за списками. Під час виборчої кампанії активно працював на своєму окрузі: започаткував громадські слухання і відкрив сквер у жовтні цього року. Очевидно, виборці оцінили також активну боротьбу Володимира Прокопіва із незаконним будівництвом у столиці.
Ось перелік депутатів від БПП «УДАР – Солідарність» у порядку зменшення голосів:
Серед депутатів, які пройшли до Київради, є і чинні депутати, і нові. За числовим співвідношенням майже третина депутатів – зовсім нові обличчя.
До столичної мерії знову проходять 35 чинних депутатів. Серед них засновник мережі супермаркетів «Фуршет» Ігор Баленко, голова постійної комісі Київради з питань бюджету та соціально-економічного розвитку Андрій Странніков.
Знову депутатом стала Людмила Костенко, яка склала депутатські повноваження 8 жовтня. Раніше депутатка була у складі фракції «Радикальна партія Олега Ляшка».
Кияни знову обрали до місцевої ради таких депутатів як: В’ячеслав Непоп, директор КП з «Житлоінвестбуд-УКБ», Микола Негрич, директор ТОВ «Агропромбудкапітал» та ініціатор програми функціонування нічного громадського транспорту в Києві. Також у складі Київради побачимо Дмитра Гордона, Олександра Пабата, Володимира Гончарова.
Щодо нових облич, то тут бачимо 15 депутатів. Коротко про депутатів:
- Ірина Никоряк, помічник-консультант народного депутата від «Народного фронту» Олександра Присяжнюка;
- Володимир Шарій, заступник директора КП «Спецжитлобуд»;
- Сергій Майзель, генеральний директор КП «Київпастранс»;
- Лариса Дегтярьова, заступник директора туристичного агентства «Кий Тревел»;
- Вадим Сторожук, перший заступник генерального директора КП «Київводоканал»;
- Володимир Левін, директор ТОВ «АФ-Лізинг»;
- Юлія Ярмоленко, доцент кафедри економіки підприємства та менеджменту Академії праці соціальних відносин і туризму Федерації Профспілок України;
- Юрій Зубко, директор ПАТ «Холдингова компанія «Київміськбуд»;
- Віктор Грушко, керівник приймальні депутата та колишній депутат Київради;
- Антон Дрепін, директор ТОВ «Київські міські проекти»;
- Сергій Пилипенко, генеральний директор асоціації «Промислово-будівельна група «Ковальська«;
- Наталія Приходько, начальник відділу організаційно-документального забезпечення діяльності Київського міського голови;
- Дмитро Банас, заступник директора ТОВ «Просто перукарня»;
- Сергій Артеменко, заступник генерального директора ТОВ «ЮРИДИЧНА ФІРМА «АІ. ПІ. ЕНД.СІ.КОНСАЛД»;
- Ілля Сагайдак, голова Святошинської РДА.
Схематично оновлена частина партії влади виглядає так:
Слід сказати, що середній вік депутатів складає 38 років, що свідчить про суттєве омолодження складу політичної сили. Наймолодшому з нових депутатів, Антону Дрепіну, 28 років, найстаршому, Юрію Зубку, – 53.
Проаналізувавши список кандидатів від БПП «УДАР – Солідарність», бачимо, що кияни віддали свій голос далеко не за всіх чинних депутатів. Так, зокрема, не буде в оновленій Київраді Артура Баленка, чий батько Ігор Баленко, як ми писали вище, знову став депутатом. Не підтримали кияни секретаря Київради – заступника Київського міського голови Олексія Резнікова. Ініціатор рішення про відновлення у столиці райрад
Активним депутатам-мажоритарникам Вадиму Пишняку та Богдану Ганносі теж не вистачило підтримки киян.
Так само не пощастило очільникам районних у місті Києві державних адміністрацій: Шевченківської – Олегу Гарязі та Голосіївської – Андрію Мельничуку.
Натомість, інтереси киян у Київраді представлятимуть голови Подільської, Святошинської, Деснянської та Дніпровської РДА – відповідно Валентин Мондриївський, Ілля Сагайдак, Вадим Онуфрійчук та Ярослав Горбунов.
Крім того, до міської ради пройшла заступник Київського міського голови з гуманітарних питань Ганна Старостенко.
Загалом «корінних» членів БПП «УДАР – Солідарність» – 13, нових, як ми вже зазначали, – 15, колишніх членів партії «УДАР» – 14, колишніх безпартійних – 7, а також один колишній член «Радикальної партії Олега Ляшка» (РПЛ).
У гендерному плані рівність не простежується. Слід сказати, що у списку кандидатів у депутати від партії влади було дотримано норму про гендерну квоту (не менше 30% представників однієї статі у виборчих списках). Проте з-поміж 50 депутатів, які пройшли до Київради від партії БПП «УДАР – Солідарність», тільки 8 жінок.
Як бачимо, у списку партії БПП «УДАР – Солідарність» відбулися зміни. Разом з бізнесменами й чиновниками, серед депутатів від цієї політичної сили бачимо молодих людей без попереднього досвіду в політиці. Більша частина з них уже спробувала себе на високих посадах. Кияни знову висловили довіру партії Президента, і час покаже, наскільки виправданим був другий шанс.
Оксана Березенко

Статті по темі

Корисні новини