ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»
USD 36,57
EUR 36,17
UaRu
  1. Головна
  2. /
  3. Аналітика
  4. /
  5. Подвійні стандарти діяльності Міністерства юстиції України, або кричущі факти його бездіяльності!

Подвійні стандарти діяльності Міністерства юстиції України, або кричущі факти його бездіяльності!

410

Кожного дня звідусіль українці чують наскільки наша влада намагається  зробити прозорою і доступною для людей свою діяльність. Це і існування електронних реєстрів, і можливість отримання таких документів як витяги виписки тощо не виходячи з офісу чи дому, і можливість подання електронних запитів, і здавалось би ще трішки і всі європейські стандарти вже будуть існувати в Україні.

 

Але мало хто з звичайних людей може особисто спостерігати, як всі ці обіцянки «працюють» на практиці. З нашого особистого досвіду можемо розказати, як Товариство з обмеженою відповідальністю «Інформаційне агентство «Українські реалії» вже більше  місяця абсолютно законним шляхом не може бути зареєстровано як інформаційне агентство згідно з чинним законодавством.

17 вересня 2015 року наш представник подав заяву про реєстрацію нашого інформаційного агентства до Міністерства юстиції України.

Згідно з положенням частини другої статті 14 Закону України «Про інформаційні агентства» від 28.02.1995 р. реєструючий орган надсилає письмове повідомлення про відмову в державній реєстрації протягом семи днів з дня одержання заяви про державну реєстрацію інформаційного агентства.

Але якщо подана заява відповідає вимогам законодавства скільки часу потрібно чекати позитивного рішення?

Законодавство містить відповідь і на це питання.

Відповідно до п. 3 Постанови кабінету Міністрів України від 17 листопада 1997 року № 1287 «Про державну реєстрацію друкованих засобів масової інформації, інформаційних агентств та розміри реєстраційних зборів» державна реєстрація друкованих засобів масової інформації здійснюється у терміни , визначені статтею 13 Закону України «Про друковані засоби масової інформації (пресу) України», в якій вказано, що інформаційні агентства повинні бути зареєстровані як суб’єкти інформаційної діяльності у 15-денний термін з моменту подання відповідної заяви.  

Проте, вже більше місяця наша заява  про реєстрацію Товариства з обмеженою відповідальністю «Інформаційне агентство «Українські реалії» в якості суб’єкта інформаційної діяльності знаходиться чи-то на розгляді, чи-то на підписі у Міністра юстиції України пана Петренка.

Напевно, рядові працівники відділу правової експертизи документів друкованих засобів масової інформації та інформаційних агентств Управління реєстрації громадських формувань, державної реєстрації друкованих засобів масової інформації та інформаційних агентств Департаменту державної реєстраціїсвої посадові та службові обов’язки виконують сумлінно, так як, очевидно, від них вимагає їх керівництво: вчасно розглядають документи, дають позивні або негативні висновки, готують та подають документи на підпис. І на останньому етапі оперативність та відповідність діяльності Мін’юсту вимогам нормативно-правових актів закінчується. Процес візування одним, другим, третім, міністром, врешті-решт, тягнеться вже понад місяць.

Юридичний статус інформаційного агентства надав би нам нові можливості: розширити коло нашої діяльності, дозволив би залучити фахових спеціалістів, журналістів, редакторів тощо.

Невже у всьому в нашій державі повинні прослідковуватись подвійні стандарти? Ми, громадяни України, намагаємося виконувати вимоги законів, мріємо про розбудову нової, насправді демократичної, правової держави, а представники влади обмежуються тільки розмовами і обіцянками про реформи та доступність громадян до адміністративних послуг.  

Наша ситуація є прикладом того, як Міністерство юстиції України, яке згідно з законодавством, покликано забезпечувати реалізацію державної правової політики,  своєю бездіяльністю навпаки перешкоджає діяльності звичайного суб’єкта господарювання. Невже, на фоні вищенаведеного,  можна говорити про докорінні зміни в державі, не зробивши жодних кроків для змін в таких простих питаннях?

Наразі, незалежно від офіційної відповіді щодо реєстрації Товариства з обмеженою відповідальністю «Інформаційне агентство «Українські Реалії» в якості інформаційного агентства, ми найближчими днями передамо позов до адміністративного суду, в якому будемо вимагати встановлення фактів неправомірної бездіяльності Міністерства юстиції України щодо реєстрації нашого інформаційного агентства та перешкоджання законній діяльності суб’єкта господарювання.

Про перебіг та результати розгляду цієї справи в суді ми обов’язково будемо Вас інформувати. 

Автор: Юрист ТОВ "Інформаційне агенство "Українські реалії"  

Ірина Ломейко
Коментарі
Додати коментар
Ваше ім'я*
Текст повідомлення*
ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»

Статті по темі

Переглянути новини за період:Корисні новини

Всі новини

Благодійні фонди України
Благотворительный Фонд
Благотворительный фонд «Запорука»
Берегиня життя
Благодійний фонд
Кошик добра
Фонд Рената Ахметова
Благодійний фонд
Подільська громада
Щаслива дитина
Пострадавшие дети войны
Тепло Добро