ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»
USD 0,00
EUR 0,00
UaRu
  1. Головна
  2. /
  3. Аналітика
  4. /
  5. Тижневий огляд німецької преси про Україну (19-25 жовтня)

Тижневий огляд німецької преси про Україну (19-25 жовтня)

564

Минулого тижня головними темами у німецьких ЗМІ були місцеві вибори в Україні та Українсько-німецький економічний форум, який відбувся у Берліні. Але медіа звітували і про інші події.

У понеділок газета Hersfelder Zeitung опублікувала новину про те, що делегація Християнської служби допомоги підтримає гуманітарні проекти для Східної Європи, в тому числі і в Україні.

Tagesspiegel повідомило про опитування Фонду імені Бертельсмана, який зазначив, що все менше українців бажають зближення з Росією, натомість вони більш орієнтовані на Захід.

Deutschen Welle розповсюдили статтю про навчання НАТО у Середземному морі. У середу Tagesschau також повідомили про навчання НАТО, при цьому автори зазначили, що критики вбачають в цьому зайву провокацію Росії.

У вівторок FAZ опублікували інтерв’ю з Арсенієм Яценюком, в якому він зазначив, що його країна ще недостатньо зробила для подолання корупції і він пропонує радикальне рішення у сфері судочинства, а саме: замінити всі 9000 суддів.

Deutschlandradio Kultur зробили публікацію про роман українського письменника Сергія Жадана «Месопотамія», в якому мова йде про боротьбу та кохання, виживання в Україні, паралізованій громадянською війною.

Suddeutsche Zeitung опублікувала у вівторок статтю, в якій Україна зображена занепалою державою, до чого призвела жага до збагачення та влади. Щоб це подолати, український уряд намагається вступити в ЄС. Sputnik підхопив тему та зазначив, що Україна прагне лише отримати кошти від ЄС, в той час як Європа намагається втриматись від занепаду.

Deutsche Welle опублікувало у вівторок статтю про території, контрольовані сепаратистами. Автори звернули увагу на те, що Схід країни все більше зближується з Росією – через використання російської валюти, російських підручників та російських паспортів.

Tagesschau опублікували повідомлення про Східну Україну. Люди там втомлені та розчаровані. Вони мріяли про приєднання до Росії, але сьогодні жоден не думає про це.

Австрійська радіо- та телекомпанія ORF розповсюдила у вівторок новину, що ОБСЄ скаржиться на те, що гуманітарні організації не мають доступу до територій східних областей, контрольованих про-російськими сепаратистами, відповідно 16000 тон гуманітарного вантажу «застрягли». Die Zeit опублікувало в п’ятницю повідомлення новинного агентства AFP, що «Лікарі без кордонів» не можуть здійснювати свою діяльність у Донецьку. В суботу Wiener Zeitung також опублікували статтю про цю подію.

Штефан Штухлік прокоментував відео для Westdeutschen Rundfunk про питання цінностей та зняття санкцій з Росії, оскільки ситуація на Сході України є доволі спокійною.

Петербурзький діалог почався у середу в Потсдамі. Про це повідомило видання Potsdamer Neueste Nachrichten. Метою цього форуму є діалог між Росією та Німеччиною, і в офіційному порядку денному не були зазначені теми агресивної політики в Україні або анексії Криму, яка суперечить міжнародному праву. Але співорганізатор Штефані Шіфер зазначила у інтерв’ю Deutschlandfunk Kultur, що учасники доволі активно обговорювали тему України.

Tagesspiegel опублікував у середу статтю Марі Луізи Бек, експерта з питань Східної Європи від партії Зелених, яка зазначила, що Росія не зацікавлена у співпраці із Заходом. Вона нагадала про Будапештський меморандум, величезну кількість біженців в Україні та той, що Росія не визнає себе стороною конфлікту в Україні. Тому не може бути й мови про пом’якшення санкцій. Deutschlandfunk також провели ефір за участі Марі Луізи Бек про Петербурзький діалог, під час якого вона висловилась про тристоронні переговори за участі Росії та України.

Sudwestpresse опублікувала в четвер «портрет» Криму, автори зазначили, що півострів перебуває в «сплячці», оскільки рівень туризму доволі низький, майже не відбувається торгівлі та немає грошей для інвестицій.

ARD повідомили у четвер, що про-російські сепаратисти у Луганській та Донецькій області відвели військову техніку від лінії фронту. Видання taz теж опублікувало новину про припинення вогню на Сході України та буденне життя у Донецьку.

Франк Хофман опублікував у четвер новину на Deutsche Welle, що у Києві усвідомлюють, що Україна потребує допомогу Заходу для виходу з кризи. Тому Україна звернеться за інвестиціями у Берліні. Передусім, олігархи досі чинять опір.

Der Standard опублікував у четвер новину про Київське Бієнале, яке відбулось попри всі спротиви. На цьому майданчику зображено конфлікт в Україні за допомогою мистецтва. Die Welt також опублікували новину про цей захід.

Huffington Post опублікував у четвер статтю про те, що мрія Путіна про Україну перетворилась на кошмар.

Der Standard написав у четвер статтю про Коломойського та його роль у Дніпропетровську. Після своєї ролі «Губернатора» він досі залишається важливою особою у регіоні.

Флоріан Віллерсхаусен повідомив у четвер у виданні Wirtschaftswoche, що українська економіка розвивається на диво стабільно, але країна потребує негайних інвестицій для створення нових робочих місць. В іншій статті він написав, що київський уряд намагається провести очищення корумпованої влади та впроваджувати реформи. Він провів інтерв’ю з Міністром інфраструктури України Андрієм Пивоварським.

Флорін Келлерман опублікував у п’ятницю статтю на Deutschlandfunk про ставлення Закарпаття до майбутніх місцевих виборів та місцеву угорську меншину.

Радіо Mitteldeutsche Rundfunk повідомило у п’ятницю, що Україна є величезною житницею та нагадало історичні події боротьби за чорноземи.

Bild-Zeitung провела порівняння місця подій Майдану під час революції та як він виглядає сьогодні, а також розповіли історії людей, які брали участь у протестах. В іншій статті газета Bild-Zeitung розповіла про великий потенціал України. В третій статті Bild-Zeitung розповів про єврейську активістку Майдану, яка, як і тисячі молодих українців, хоче впровадити зміни в країні.

Уряд Німеччини опублікував у п’ятницю на свої Facebook сторінці коротку доповідь про економічний саміт. На офіційні веб-сторінці канцлера Ангели Меркель опублікували стенограму спільної конференції канцлера Ангели Меркель та прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка, а також відео. На сайті міністерства економіки ФРН було опубліковано відповідний прес-реліз.

У п’ятницю на N-TV було опубліковано відео-інтерв’ю з Арсенієм Яценюком, в якому він розповідав про зіпсовані стосунки між Україною та Росією, економіку України та боротьбу з корупцією.

Nordwest-Zeitung опублікувала в суботу статтю про Економічний Форум. Мова йшла про те, що Україна перебуває у глибокій економічній кризі через конфлікт з Росією та повинна впроваджувати жорсткий пакет реформ. З одного боку, пані Меркель та німецька економіка підтверджують перші успіхи, але з іншого боку вимагають впровадження подальших важливих кроків. Подібні статті публікували Tiroler Tageszeitung та Deutschen Welle (Video). Hamburger Abendblatt також зазначав у своїх статтях цю подію та нагадав, що Асоціація про вільну торгівлю України з ЄС має вступити в силу з 1 січня 2016 року.

Neue Zurcher Zeitung взяло інтерв’ю у Рефата Чубарова про кримських татар та чому його народ хоче жити з демократичною Україною.

Handelsblatt опублікував у суботу статтю про Віталія Кличко, його шлях від спортсмена до мера Києва, де він бореться з буденними проблемами міста. Віталій сподівається на успіх в місцевих виборах, які відбудуться в неділю. Spiegel-Online також згадав у своїй публікації Кличка та зазначив, що він вплутаний в непрозорі схеми.

В неділю Deutsche Welle зазначили, що місцеві вибори стануть черговим тестом для України, адже незадоволеність населення зростає. Фрідеман Колєр написав для видання Mittelbayerische статтю про місцеві вибори та задав питання, який шлях розвитку виберуть міста-мільйонники Київ та Одеса. Der Standard також описав передвиборчу боротьбу, при цьому видання зазначило, що український уряд має великі проблеми, але не тільки через війну на Сході України.

Видання taz опублікувало в суботу статтю про безкоштовні місця на кладовищі, які обіцяють у вигляді подарунку на виборах, та що в Дніпропетровську багато кандидатів беруть участь у виборчих перегонах на посаду мера. У FAZ Реінхард Фестер опублікував велику статтю про виборчі перегони у Полтаві та сумнівних кандидатів. ORF охарактеризували місцеві вибори тестом на стабільність.

В неділю FAZ опублікували статтю, що у Маріуполі скасували вибори через відсутність бланків для голосування. Також швейцарське телебачення SRF звітувало про вибори та низькі рейтинги Порошенка. Die Zeit назвав місцеві вибори тестом настрої до Порошенка, та що ці вибори почались проблематично, їх бойкотували сепаратисти на Сході України.

Mitteldeutsche Rundfunk увірвались у звітування про місцеві вибори, надрукувавши статтю про громадську діяльність саксонки, яка допомагає в Одесі соціально незабезпеченій молоді.

В неділю ввечері FAZ, N-TV та Der Standard опублікували перші результати регіональних виборів. Кличко, не зважаючи на хороші результати, захищатиме «титул мера» у другому турі виборів. Йому потрібно здобути абсолютну більшість, але у першому турі він отримав лише 38-40 відсотків голосів виборців.

Джерела з Facebook, які були проаналізовані у вищезазначеному огляді, здебільшого є проукраїнськими групами, а також спільнотами, які пов’язані з Україною.

Йорг Дрешер для УКМЦ

uacrisis.org
Коментарі
Додати коментар
Ваше ім'я*
Текст повідомлення*
ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»

Статті по темі

Переглянути новини за період:Корисні новини

Всі новини

Благодійні фонди України
Благотворительный Фонд
Благотворительный фонд «Запорука»
Берегиня життя
Благодійний фонд
Кошик добра
Фонд Рената Ахметова
Благодійний фонд
Подільська громада
Щаслива дитина
Пострадавшие дети войны
Тепло Добро