ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»
USD 36,57
EUR 38,46
UaRu
  1. Головна
  2. /
  3. Аналітика
  4. /
  5. За відставкою Юрія Стеця не буде ліквідації "Мінстеця"

За відставкою Юрія Стеця не буде ліквідації "Мінстеця"

416

Була без радості любов, розлука буде без печалі. Хотілося б застосувати цю приказку, коментуючи новину про ліквідацію Міністерства інформаційної політики України. Але поки анонсована лише відставка її голови, Юрія Стеця. Причому – їм самим. У грудні пан міністр зібрався відзвітувати про досягнення на своїй ділянці роботи, і, як обіцяв раніше, піти. Це не означає, що міністерство припинить існування. На місце Стеця напевно прийде інший. А структура як носила його ім'я – "Мінстець" - так і буде носити.

Визнання помилок у публічному звіті про виконану роботу ми не дочекаємося. Більше того – на офіційному сайті Міністерства інформаційної політики ви можете дізнатися про його проекти: соціальна реклама, інформаційні війська, підтримка волонтерів в зоні АТО, запуск іномовлення і так далі. Про все це пан Стець безсумнівно скаже. Напевно побажає наступникові діяти в тому ж дусі, якщо не швидше, краще, сильніше. Проблема не в міністрі, і вже тим більше – не в колективі. Її коріння – в абсолютної непотрібності Міністерства інформаційної політики як такого в державі, яка вибрала слабеньку, умовну, сумнівну, спірну, але – демократію.

"Мінстець" не став для українців аналогом орвеллівського Великого Брата. Він за визначенням не здатний виконувати пропагандистські функції. До речі, коли автор цих рядків навчався на факультеті журналістики, ще офіційно існувало визначення території нашої майбутньої професії як ЗМІП: засоби масової інформації і пропаганди. Але наш курс був останнім, хто його почув – з розпалом "перебудови" слово "пропаганда" видалили, залишивши відому понині абревіатуру ЗМІ. Пропаганда неможлива в умовах, коли полярність думок дозволена і стала нормою, нехай навіть емоції ллють через край.

Запуск UATV – української відповіді Russia Today – є досягненням не тільки непомітним, але і досить сумнівним. Хоча б тому, що приціл робився саме на "наздогнати і перегнати Росію", що неможливо без рівноцінних бюджетів. До того ж інформаційна війна, зокрема – інформаційні контрудари повинні бути агресивні в тій же мірі, що і ворожі атаки, аж до істерик. Але навряд чи Юрій Стець і Петро Порошенко, який благословив свого найближчого соратника на цю посаду, готові включати інформаційну "отвєтку". Схвалюючи фабрикацію сюжетів про розіп'ятих в Росії українських хлопчиків, зґвалтування україномовних пенсіонерок, спалювання російських паспортів з українськими прізвищами і таке інше.

Агресію українці не виявляли навіть на Майдані, у самі страшні і трагічні дні. А ворога на фронті наші воїни знищують прямою наводкою, чесно випускаючи кулі і снаряди, і вже ніяк не поширюючи свідому брехню про супротивника. Без Міністерства інформполітики люди знають про звірячу сутність сепаратистів і їх російських кураторів, які схвалюють насильство, тортури, грабежі, порушення прав людини і так такі. А в світі про це дізнаються теж без участі "Мінстеця" ну, або при мінімальній, участі цієї структури, яка нічого не вирішає.

Зі своїм головним завданням пан Стець як керівник профільного міністерства не впорався, що б ми не чули від нього в звіті. Російські канали продовжують транслюватися на підконтрольній території Україні Донбасу. Пропагандистська преса досі у вільному продажу, альтернативи, що викликає довіру, немає. До українських ефірів допущені ведучі та гості, які допускають проросійські та антиукраїнські висловлювання. Вони дозволяють собі ображати патріотичні почуття волонтерів і ставити під сумнів не ефективність (це окреме питання), а сам факт існування держави, громадянами якої є.

"Мінстець" так і не розробив концепцію, згідно з якою право на власну думку, іншу точку зору і ворожа пропаганда були б розділені, а за останнє повинні взятися вже Міністерство внутрішніх справ і Служба безпеки. І навряд чи з відходом Юрія Стеця щось зміниться. До речі, якщо "Мінстець" ліквідувати, цього ніхто не помітить. Поки ж це – структура, від якої ні шкоди, ні користі, ні шуму, ні пилу.

112.ua

Андрій Кокотюха
Коментарі
Додати коментар
Ваше ім'я*
Текст повідомлення*
ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»

Статті по темі

Переглянути новини за період:Корисні новини

Всі новини

Благодійні фонди України
Благотворительный Фонд
Благотворительный фонд «Запорука»
Берегиня життя
Благодійний фонд
Кошик добра
Фонд Рената Ахметова
Благодійний фонд
Подільська громада
Щаслива дитина
Пострадавшие дети войны
Тепло Добро