ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»
USD 36,57
EUR 36,17
UaRu
  1. Головна
  2. /
  3. Аналітика
  4. /
  5. Вибори мера Дніпропетровська: Вілкул і Банкова проти Коломойского? (фото)

Вибори мера Дніпропетровська: Вілкул і Банкова проти Коломойского? (фото)

487

25 жовтня у Дніпропетровську обирали мера міста. Згідно з даними ЦВК, на крісло міського голови претендували 30 кандидатів. Дніпропетровськ, як і Вінниця, до виборів залишався без чинного мера, оскільки обраний в 2010 році Іван Куліченко торік став народним депутатом від блоку Петра Порошенка. Якщо ніхто з кандидатів не набере більше 50% голосів через два тижні в Дніпропетровську пройде другий тур виборів.

Попередні результати виборів у Дніпропетровську

Головний кандидат на пост мера Дніпропетровська Олександр Вілкул має намір запросити свого вірогідного конкурента у другому турі Бориса Філатова на телевізійні дебати. Про це кандидат написав на своїй сторінці в Facebook.

Вілкул зазначив, що для дебатів повинен бути обраний нейтральний телеканал:

"Немає сенсу йти на 1 + 1 або 2 + 2, які, як і Філатов, пов'язані з групою Приват", і можуть йому підіграти. Для чесності та відкритості дебати повинні проходити в прямому ефірі. Крім того, вони повинні проходити в Дніпропетровську. Навіщо їхати в Київ, щоб пропонувати шляхи виходу з кризи і вирішення актуальних проблем нашого міста? ".

Нагадаємо, що даними підрахунку протоколів з мокрими печатками про результати голосування на виборах мера Дніпропетровська лідирують Олександр Вілкул (37,5%) і Борис Філатов (35,3%).

Розрив між ними склав більше 7 тис. голосів.

За даними паралельного підрахунку голосів, що здійснює громадська мережа ОПОРА, на основі 100% оброблених протоколів на виборах міського голови Дніпропетровська найбільше виборців проголосувало за Олександра Вілкула (член партії і висуванець "Опозиційного блоку") – 37,15% або 125 844 голоси виборців.

Друге місце займає Борис Філатов (народний депутат України, член партії і висуванець кріп) – з результатом 35% або 118 553 голоси виборців.

На третьому місці Загід Краснов (висуванець партії "Громадянська сила"), який отримав підтримку 12,04% або 40774 виборців.

Ввечері 26 жовтня на сторінці Facebook Комітету виборців України з'явилося повідомлення про те, що Міська виборча комісія Дніпропетровська практично не приймає протоколи результатів голосування від дільничних комісій і масово відправляє їх на уточнення протоколів.

Повідомляється, що 80% дільничних комісій Дніпропетровська відправлені на уточнення протоколів, причому в середньому по області цей показник становить 10-15%.

Також повідомляється, що міська виборча комісія Новомосковська Дніпропетровської області прийняла рішення припинити засідання і розійтися до завтрашнього вечора.

"При цьому комісія досі не отримала бюлетені від 10 ділянок, а тому рішення комісії розійтися є протиправним",

- йдеться в повідомленні.

Результати екзит-полів на виборах мера в Дніпропетровську

Відразу після закриття виборчих дільниць почали з'являтися перші дані екзит-полів. Згідно з даними, озвученим в ефірі програми "Ніч виборів з Савіком Шустером", на виборах мера Дніпропетровська лідирує Борис Філатов (УКРОП) – він набирає 41,6% голосів. За ним йде Олександр Вілкул ("Опозиційний блок") – 32%. На третє місце, згідно з опитуванням, претендує Загід Краснов ("Громадська сила") – 11,20%. Максим Курячий (БПП "Солідарність") завоював симпатії 5,8% виборців. Ще 2,2% голосів забирає Олексій Черерда (ВО "Батьківщина").

Фото: результати екзит-полів у Дніпропетровську

Що вплинуло на вибори мера Дніпропетровська

Спостерігачі вже зафіксували низку порушень виборчого законодавства. Так, за даними Громадянської мережі ОПОРА, у Дніпропетровську 8,5% виборчкомів не вели протокол ранкового засідання.

Крім того, в Ленінському районі Дніпропетровська поряд з виборчою дільницею №121436 (пер. Парусний, 3) помітили жінку, яка проводила виборчу агітацію. Вона цікавилася у городян, за кого вони голосували, якщо відповідь влаштовувала – рекомендувала агітувати знайомих, щоб вони також віддавали свій голос за відповідних кандидатів.

А біля ділянки №121217 в Жовтневому районі міста спостерігачі виявили підвезення виборців від однієї з політичних партій. Крім того, там же спостерігачі побачили жінку, які відзначала за списком виборців, які повинні проголосувати за одну з політичних партій. За фактом порушення міліція склала акт. У цьому ж районі на одній з ділянок було виявлено голосування двох чоловік в одній кабінці, а на дільниці № 121088 (вул. Софії Ковалевської, 53А,) спостерігачі помітили голосування поза кабінкою.

Раніше уповноважений в Дніпропетровської обласної територіальної виборчої комісії Олексій Корнілов заявив на брифінгу, що технічна помилка в бюлетенях, про яку повідомлялося вчора, не вплине на результати голосування в області

Що ми знаємо про персонажів, які змагаються за крісло мера Дніпропетровська?

34190_aleksandr-vilkul

Олександр Вілкул
Біографія

Олександр Юрійович Вілкул народився 24 травня 1974 року в місті Кривий Ріг (Україна, Дніпропетровська область). Олександр Вілкул має вищу освіту. У 1996 році закінчив Криворізький технічний університет (спеціальність відкриті гірничі роботи).
Відразу після закінчення ВНЗ Олександр Вілкул влаштувався на ВАТ Південний гірничо-збагачувальний комбінат, більш відомий як ПГЗК. Через всього рік, в 2008, був підвищений до заступника генерального директора з комерційних і фінансових питань. На цій посаді пробув до 2001 року. У 2001 став заступником президента з економіки та зовнішньоекономічних зв'язків громадської організації Академія гірничих наук України.
Через рік, у 2002, повернувся на ПГЗК в статусі заступника правління з комерційних питань і вже в 2003 став генеральним директором сусіднього ВАТ Центральний гірничо-збагачувальний комбінат у все тому ж Кривому Розі. З 2004 по 2006 працював генеральним директором ВАТ Північний гірничо-збагачувальний комбінат і ВАТ Центральний ГЗК.

Політичні амбіції

У 2006 отримав крісло почесного директора гірничорудного дивізіону ВАТ Метінвест Холдинг. У тому ж році вперше став народним депутатом України (Партія Регіонів, №59 у списку). У Раді був заступником голови Комітету з питань промислової і регуляторної політики та підприємництва. З Києва Вілкула повернули до Дніпропетровської області, призначивши його головою Дніпропетровської обласної державної адміністрації. Але в рідній області Вілкул затримався ненадовго (колеги Олександра Юрійовича відзначають, що він спочатку не планував затримуватися в області та “мітив” в КабМін, правда Міністром транспорту).

Обіцянки

Олександр Вілкул обіцяє встановити в місті пам'ятник терористам, яких у передвиборній листівці називає "борцями за свободу на Донбасі".
Про це в прямому ефірі "Обозревателя" повідомив експерт з питань державного будівництва та національної безпеки Павло Хазан.

"Ми бачили в листівках, наприклад, Вілкула, який балотується на пост мера Дніпропетровська, один з пунктів про те, що він збереже не тільки радянські пам'ятники, тобто тим диктаторам і людям, які знищували український народ за радянських часів, але він ще поставить пам'ятники тим, хто "бореться за свободу на Донбасі". Тобто вони поставлять ще пам'ятники сепаратистам – тим катам, які нищили і нищать український народ на Донбасі ", – сказав Хазан.

За його словами, такі гасла, на жаль, знаходять своїх прихильників в Дніпропетровську і їх чимало.
Варто відзначити, що вперше фото цієї листівки Вілкула було опубліковано 27 вересня в соцмережі Facebook музикантом Тимофієм Хом'яком.


 Фото з Facebook-сторінки Тимофія Хом'яка
Деякі користувачі не виключають, що це може бути не справжня передвиборча листівка кандидата, а підробка його конкурентів.

Компромат

«Подвиги» на посту Віце-прем'єр-міністра
Вступивши на посаду Віце-прем'єра, Олександр Вілкул активно займався «питанням Hyundai», які раз у раз ламалися і застрягали на залізниці України. Саме він обіцяв адаптувати «непокірну» техніку, закуплену його колегою-міністром Борисом Колесніковим, однак, з посади його прибрали, так і не давши вирішити проблему.
Олександр Юрійович проявив себе як невтомний «фінансовий помічник» у справах щодо підготовки спортивних змагань. Свого часу Вілкул був призначений відповідальним за проведення Євробаскету-2015 і зимової Олімпіади-2022. Відразу після цього рішення з'явилися сумніви в його компетенції, адже навіть на Євро-2012 обсяг держвидатків, витрачених на захід, перевищив необхідні на 80% – з бюджету в загальній складності «пішло» 65 млрд. грн. Можна лише здогадуватися, скільки б пішло з бюджету у випадку, якщо Вілкул мав повний контроль і доступ до підготовки проведення цих заходів в Україні.
Будучи Віце-прем'єром, Вілкул заявляв, що за рахунок держбюджету будуть побудовані тренувальні бази для спортсменів у 6 містах. Чиновник швидко підметушився, і право на фінансування будівництва баз отримала ТОВ «Торнадо ВКВ» (раніше не вигравала жодного тендеру) за спочатку завищеними цінами. Ще одним таким проектом стала тренувальна база в Дніпродзержинську, яку повинна була проектувати криворізька будівельна група компаній «КРОСТ» (компанія фактично належить Вілкулу). Всі ці фактори говорять лише про користь відставки Вілкула під час революційних подій на Майдані. Цей факт підтверджує те, що за рік роботи в Кабміні Вілкулу вдалося в пух і прах провалити майже всі проекти, за які він відповідав. Єдиним його успіхом стали махінації з держкоштами, які йому вдавалося спрямовувати на різноманітні «сумнівні» проекти.
Говорити про те, що Олександр Вілкул буде поганим мером ми не вправі, проте його минулі «подвиги» і «заслуги» змушують замислитися, а чи варто вірити людині, яка обіцяючи «гори з неба", не робить абсолютно нічого?

 

фф

Борис Філатов

Біографія

Дата народження: 07.03.1972. м.Дніпропетровськ. У 1993 році закінчив з відзнакою Дніпропетровський державний університет за двома спеціальностями одночасно: історія та суспільствознавство, правознавство.

У 1997 році захистив кандидатську дисертацію в Одеській юридичній академії за спеціальністю Теорія права. Філософія права. Працював викладачем цивільного права в Академії митної служби України, юрисконсультом в підприємствах різної форми власності. У 2000 році отримав свідоцтво на право займатися адвокатською діяльністю. Брав участь у найбільш резонансних судових процесах. У процесі співпраці зі ЗМІ захопився журналістикою.

З весни 2005 року – автор і ведучий телепрограми Губернські хроніки. Член спілки журналістів України. У 2009 році указом Президента України Філатову Б.А. присвоєно звання Заслужений журналіст України.

Політичні амбіції

Брав участь у резонансних судових процесах, в тому числі, пов'язаних з інтересами бізнесмена Ігоря Коломойського. В результаті українські ЗМІ прийшли до висновку, що Філатов – штатний адвокат групи Приват, що спеціалізується на переділі корпоративної власності. В інтерв'ю 2006 Геннадій Корбан називає його рівноправним партнером. Сам Борис Філатов це заперечує, оскільки в ті ж роки він вів процеси, що стосуються ВАТ Миколаївський глиноземний завод, ВАТ Одесаобленерго, ВАТ Інгулецький гірничо-збагачувальний комбінат, ВАТ Центральний гірничо-збагачувальний комбінат і ряду інших підприємств, до яких Приват не має відношення. Фактично Філатов співпрацював з усіма фінансово-промисловими групами України.

У процесі адвокатської діяльності Філатов нерідко вступав в конфлікти з політиками, які підтримували його опонентів. Зокрема, з народними депутатами Інною Богословською і Святославом Олійником, головою Дніпропетровської облдержадміністрації Володимиром Яцубою, екс-прем'єром Павлом Лазаренком.

Негативні публікації про Філатова в ЗМІ деякі його прихильники намагаються пояснити політичною полемікою, стверджуючи, що його опонентами нібито була розгорнута інформаційна кампанія по дифамації. Безсторонні публікації з'являлися і в ряді центральних видань. У той же час адвокатський бізнес Бориса Філатова успішно розвивався. У 2006 році Філатов задекларував доходи за 2005 рік, що дозволили йому увійти до числа офіційних доларових мільйонерів.

Після призначення Коломойського на посаду губернатора Дніпропетровської області, негайно отримав посаду його заступника.

Компромат

28 лютого 2014 на своїй сторінці в Facebook, коментуючи невдоволення населенням Криму зміною центральної влади на Україні, Борис Філатов, зокрема, заявив:

“Кримчани в переважній більшості спокійні і розумні. Ніхто не хоче вмирати за приєднання-від'єднання, за винятком міських божевільних і явних політичних маргіналів. Насправді, сьогодні ВСЕ залежить від простих кримчан і їх зваженої позиції. “

У самому кінці повідомлення був розміщений наступний текст:

“… І останнє. Ніяких десантів з Майдану. Ніяких екстремістських заяв. Потрібно давати мразі будь-які обіцянки, гарантії і йти на будь-які поступки. … А вішати … Вішати їх треба потім.”

Пізніше, 8 березня 2014 на своїй сторінці в Facebook Філатов так прокоментував свої слова від 28 лютого:

“Що малося на увазі під словом вішати? Звичайно, я не буду зараз займатися софістикою і викручуватися. Я зовсім інша людина, яка завжди відповідає за свої слова. Природно, що ніхто не збирався і навіть не думав вішати простих жителів Криму. Обговорювати це навіть не має сенсу. Я тисячу разів писав у своєму ФБ, що викладаю тут свої настрої і почуття, часом оформлення у філософські есе, що і привело сюди вже більше 15000 людей, але вже ніяк не політичні програми. Ну та ладно … Повернемося до вішати. У всі часи військових злочинців вішали. Вважали, що розстріл занадто почесна кара для мразей, які штовхали людей на вбивство один одного. Далі продовжувати? Додумуйте самі …”

Другий тур

Дніпропетровськ – Другий тур виборів міського голови у Дніпропетровську буде одним з найгарячіших в Україні. Таку заяву зробив голова Комітету виборців України Олексій Кошель. За його даними, у місті «спостерігається надзвичайно висока політична конкуренція і протистояння, тому до другого туру виборів Дніпропетровськ потенційно – перша «гаряча точка». Між тим у місті продовжують рахувати голоси виборців за мера і чия взяла офіційно поки не відомо. Організатори різних екзит-полів назвали лідерами двох кандидатів – представника «УКРОПу» Бориса Філатова та представника «Опозиційного блоку» Олександра Вілкула. Між тим у штабах політсил заявляють про хоч і незначну, але перевагу саме їхнього висуванця. Чого очікувати дніпропетровцям від другого туру виборів, які тактики у кандидатів – лідерів?

Між ними насправді більше спільного, ніж може здатись на перший погляд. Обоє є лідерами своїх політичних сил: Олександр Вілкул – «Опозиційного блоку», Борис Філатов – «УКРОПу». Обоє працювали як у бізнесі, так і на адміністративному полі: Вілкул віце-прем’єром та головою облдержадміністрації за часів Януковича, Філатов – заступником голови ОДА після втечі Януковича та на початку керівництва Порошенка. 

Обох кандидатів пов’язують з великими фінансово промисловими групами й мільярдерами-конкурентами: першого – з Рінатом Ахметовим, другого – з Ігорем Коломойським. Обоє приблизно однакового віку (Вілкулу – 41, Філатову – 43), обоє – народні депутати, обоє офіційно задекларували мільйонні статки в банках, і зрештою обоє є синами університетських викладачів, одружені, мають доньок.

Хто із них сяде в крісло міського голови одного з найбільших міст Східної України, швидше за все, з’ясується тільки в другому турі виборів. Екзит-поли й паралельний підрахунок свідчать, що в жодного з них немає переважної більшості голосів. А втім, претенденти на другий тур переконують кожен у своїй перемозі.

Олександр Вілкул на своїй сторінці у Facebook уже заявив, посилаючись на паралельний підрахунок голосів, що в місті вдалось «перемогти гроші, обман і фальшування» і подякував виборцям. 

Між тим Борис Філатов на своїй сторінці у Facebook зазначає, що переможець – саме він і посилається на дані екзит-полу компанії «Соціс». 

Молодь – за Філатова, старше покоління – за Вілкула?

В громадянській мережі «Опора» зазначають, що результати «мерських» перегонів у Дніпропетровську були цілком очікуваними з огляду на потенціали команд обох кандидатів й на масовану виборчу кампанію, яку ті вели, хоча й застосовували різні тактики. Координатор «Опори» в області Сергій Федько зауважує: у ході передвиборних змагань Філатов намагався грати на полі конкурента, між тим Вілкул обмежився своїм традиційним електоральним полем.

«Здивувало в кампанії Філатова те, що він частково перейняв тактику Вілкула щодо неперейменування міста, щодо привітання ветеранів, дещо скопіював його манеру агітації і, можливо, це додало йому голосів. Тактика Вілкула є традиційною, мало відрізняється від попередніх кампаній – робота зі своїм електоратом, людьми старшого віку. До того ж, йому на руку було те, що у Дніпропетровську поширювались чутки про те, що молодих чоловіків на дільницях чекатимуть представники військкоматів і таким чином намагались знизити явку молоді. Але молодь прийшла на виборчі дільниці, можливо тому ми побачили, що Вілкул не здобув безперечної перемоги»,

– сказав Радіо Свобода Сергій Федько.

 

«Говорили про «дні Чернігова у Дніпропетровську», але все може бути набагато жорсткіше» – політолог

Дніпропетровський політолог Андрій Золотарьов вважає, що обрані тактики боротьби за крісло міського голови кандидати збережуть і на другий тур: Філатов продовжуватиме будувати кампанію на активності і навіть конфліктності, Вілкул – не виходитиме з іміджу «позитивного політика». Експерт також вважає, що до другого туру виборів Дніпропетровськ «лихоманитиме» – надто важлива перемога в цьому місті для обох кандидатів і тих, хто за ними стоїть.

«Базова технологія Бориса Філатова – це конфлікт. Коли є така технологія, то на другий план йде те, що людина може зробити, що вона вміє, а на перший план виходить «свій – чужий». На жаль, це не обіцяє нічого доброго. Що ж до Вілкула, то він добре зрозумів: якщо відповідати Філатову тією ж монетою, то, швидше за все, це обернеться проти самого ж Вілкула, адже його електорат бажає бачити людину спокійну, виважену, яка будуватиме кампанію «на позитиві»… Другий тур виборів у Дніпропетровську, я гадаю, як каже молодь, це буде «жесть». Це буде найбільш гаряча точка другого туру, враховуючи потенціал команд, це буде протистояння. Говорили про «дні Чернігова у Дніпропетровську», але все може бути набагато жорсткіше, можуть бути силові методи. Яка команда виявиться більш організованою, потужною, покаже 15 листопада»,

– сказав у коментарі Радіо Свобода Андрій Золотарьов.

Незалежні експерти сходяться на тому, що явка виборців у Дніпропетровську в другому турі буде значно нижчою за 43%, які дав перший тур.


За матеріалами: rbc.ua, radiosvoboda.org,kraina.name

korupciya.com
Коментарі
Додати коментар
Ваше ім'я*
Текст повідомлення*
ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»

Статті по темі

Переглянути новини за період:Корисні новини

Всі новини

Благодійні фонди України
Благотворительный Фонд
Благотворительный фонд «Запорука»
Берегиня життя
Благодійний фонд
Кошик добра
Фонд Рената Ахметова
Благодійний фонд
Подільська громада
Щаслива дитина
Пострадавшие дети войны
Тепло Добро